What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
κάτι λένε ότι έκανε έρευνα για την διαφθορά στην ΕΛΑΣ, δεν ξέρω να παίζει όντως, αλλά με αυτά που βλέπουμε και πόσο μαφία έχει γίνει η φάση εκεί... όλα τα περιμένω στην μπανανία.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κύριε Μένιο, εγώ να ξέρετε ότι ήμουν, είμαι και θα είμαι μαζί σας.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563


Σε άρθρο του τότε με τίτλο «Γνωρίζει η ΚΥΠ τους δολοφόνους των Παπαχρήστου-Μάλαμα; “Όχι ρε φίλε…”», σχολιάζοντας το γεγονός της συμπερίληψής του στη δικογραφία, κατέληγε σε υστερόγραφο που ανέφερε πως «Κατανοούμε πως με όλα όσα γράφουμε, απλώς … επιβαρύνουμε τη θέση μας. Ούτως ή άλλως και προφανώς γι αυτό μπήκαμε στη λίστα τους. Δεν θα αποχωρήσουμε οικειοθελώς με κανενός είδους συμβιβασμό ή υποστολή».

Αξίζει να σημειωθεί πως με την αρθρογραφία του το τελευταίο διάστημα ασχολήθηκε εκτενώς με ρεπορτάζ για το παρασκήνιο υποθέσεων όπως οι κρίσεις αξιωματικών της ΕΛΑΣ, η σύλληψη και οι έρευνες στο σπίτι Λιγνάδη, η αστυνομική φρουρά Φουρθιώτη και οι «προνομιακοί συνομιλητές» του εντός αστυνομίας. Μάλιστα, με αφορμή το τελευταίο και τις φρουρές επωνύμων πολιτών, αναζωπυρώθηκε δημόσια αντιπαράθεσή του με τον υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη, Λευτέρη Οικόνομου, με τον οποίο αντάλλαξαν δημοσίως και εξώδικα. Γενικότερα, η ιστοσελίδα του ασχολούνταν συχνά με θέματα διαφθοράς, γεγονός που αποκαλύπτεται και από μία σχετική αναζήτηση σε αυτήν.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο αλλα οπου παιζει η συγκεκριμενη ειδηση απο κατω σχολιαζουν απειρα τρολακια με μπουρδολογιες οπως, οι τον εφαγαν οι συριζαιοι και αυτοι που διαδηλωνουν για τον κουφοντινα. copy paste σχολια.
Η αληθεια ειναι και ελπιζω να μην με πλησιασει και μενα κανενα σκουτερακι, οι περισσοτερες κυβερνησεις εχουν ομαδα εκτελεστων.
το μονο που με ηρεμει ειναι οτι στην ελλαδα ειμαστε πολυ πισω για να εχουμε τετοια πραγματα. αντε καμια σφαλιαρα, κανενα φυτευτο σακουλακι στο τσαντακι που σου πηραν κτλ.
Φυτευτο σακουλακι εχω δει live στην Αφρικη αλλα το εκαναν αγαρμπα. το φυτεψαν σε οδηγο mini bus και τους ειδαν οι περαστικοι.
επεσε πολυ ξυλο, ουτε video για να κανει κατι η δικαιοσυνη και ουτε τιποτα αλλο εκτος απο ενστολους που τους εδερναν 40 εξαγριωμενοι.
αυταπαγγελτη Ε.Δ.Ε. επεσε τοσο ξυλο που μου τελειωσαν τα ποπ κορν, τα τσιγαρα και βαρεθηκα να βλεπω και εφυγα.
Ξερετε τι ειναι να σε βαρανε με τον ασυρματο που θα καλουσες σε βοηθεια;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Από τα γκρουπ που ακολουθώ στο φμπ, έχω καταλάβει ότι η γραμμή είναι η εξής. Η σέχτα επαναστατών σκότωσε έναν δημοσιογράφο, ο Καραιβαζ ήταν δημοσιογράφος, άρα τον έφαγαν αυτοί.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

:alien:
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
1618413991373.png

Πέρα από την πλάκα πάντως, η ΝΔ έχει καταφέρει σε ελάχιστο διάστημα, να απαξιώσει πλήρως, κάθε κλάδο της επιστήμης.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
@ccwr ώρα για επενδυσούλα ακινήτου απέναντι από τη Χίο για ενοικίαση σε τιμές-χώμα στους δυτικοευρωπαίους.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166

#ΝιώθειΠερήφανοςΣτηνΤοποθεσίαΛ....
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Μας περνάς για τίποτα οπισθοδρομικούς εδώ πέρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Το θεμα δεν ειναι η "πτωση" αλλα το μετα την "πτωση".

Το πρωτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η γνωση για το τι πρεπει να γινει σε αυτη την περιπτωση.
Αντε να λιποθυμισεις και να ειναι διπλα σου ο Γεωργιαδης ή ο Πατουλης, πεθανες.
Το δευτερο ειναι οτι επαιξε ενα conflict στις πρωτες βοηθειες. Ο πρωτος σηκωσε τα ποδια της λεγαμενης, που ειναι και το πρωτο πραγμα που κανω οταν μου τυχαινουν τετοιες περιπτωσεις, για να αιματωθει ο εγκεφαλος.
Ο δευτερος, ο καραφλας, ετρεξε αλλα σταματησε και εδωσε οδηγιες απο αποσταση πριν γονατισει τελικα διπλα της για να την γυρισουν στο πλαι, που ομως ειναι (απο τα λιγα που ξερω) για αλλες περιπτωσεις.
Το τριτο, που δεν μου εκανε εντυπωση, ειναι ο κλασσικος καραγκιοζης που παει κοντα για να δει καλυτερα. Σαν αυτους που κοβουν ταχυτητα σταματανε για να δουν το τροχαιο και δημιουργουν κυκλοφοριακο χαος.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Το θεμα δεν ειναι η "πτωση" αλλα το μετα την "πτωση".

Το πρωτο που μου εκανε εντυπωση ηταν η γνωση για το τι πρεπει να γινει σε αυτη την περιπτωση.
Αντε να λιποθυμισεις και να ειναι διπλα σου ο Γεωργιαδης ή ο Πατουλης, πεθανες.
Το δευτερο ειναι οτι επαιξε ενα conflict στις πρωτες βοηθειες. Ο πρωτος σηκωσε τα ποδια της λεγαμενης, που ειναι και το πρωτο πραγμα που κανω οταν μου τυχαινουν τετοιες περιπτωσεις, για να αιματωθει ο εγκεφαλος.
Ο δευτερος, ο καραφλας, ετρεξε αλλα σταματησε και εδωσε οδηγιες απο αποσταση πριν γονατισει τελικα διπλα της για να την γυρισουν στο πλαι, που ομως ειναι (απο τα λιγα που ξερω) για αλλες περιπτωσεις.
Το τριτο, που δεν μου εκανε εντυπωση, ειναι ο κλασσικος καραγκιοζης που παει κοντα για να δει καλυτερα. Σαν αυτους που κοβουν ταχυτητα σταματανε για να δουν το τροχαιο και δημιουργουν κυκλοφοριακο χαος.
Βρε κούνελε τι διάολο μάντης είσαι? Προ 1 ώρας πρόεκυψε στον Πειραιά κοντά στην πύλη Ε9 τροχαίο με αυτοκίνητο και πεζή, το πιο πιθανό, γιατί μηχανάκι σε απόσταση 100-150 δεν φαινόταν.

Η φάση ήταν ακριβώς αυτή : μαζεύτηκαν 7 άτομα με 3 μηχανάκια της ΔΙ.ΑΣ. και 2 αυτοκίνητα της τροχαίας με 4 αξιωματικούς. Μάλλον είχαν δώσει στην κοπελιά που ήταν σοριασμένη τις πρώτες βοήθειες, γιατί την είχαν μπρούμιντα στο δρόμο και φαινόταν να έχει κάποιες αισθήσεις. Αλλά ναι, όλοι οι άνδρες της ΔΙ.ΑΣ., όλο τον καιρό απλά παρατηρούσανε και μόνο 1-2 άτομα από τους αξιωματικούς είχαν μια κάποια ιδέα του τι κάνουμε σε περίπτωση τροχαίου όταν άνθρωπος βρεθεί στο πάτωμα. Μαζευτήκαμε και αρκετοί γύρω από το συμβάν να μάθουμε ακριβώς τι συνέβει κρατώντας απόσταση 5-7 μέτρα . Για 30-45 λέπτα από την στιγμή που έγινε το χτύπημα-τροχαίο δεν είχε έρθει το ασθενοφόρο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
τι να ξέρουν, μόνο να δέρνουν ξέρουν, όχι να σώζουν. Και εκείνον τον τυπά με την μολότοφ που το έσωσαν, θα τον έσωσαν για να τον μπουζουριάσουν μετά.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γενικά οι πρώτες βοήθειες θα έπρεπε να διδάσκονται στα σχολεία. Καλά για τα σώματα ασφαλείας ούτε λόγος, αλλά με το σύστημα πρόσληψης του Μητσοτάκη, δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ενδιαφέρον αλλά και (στις περισσότερες περιπτώσεις) καταθλιπτικό ταυτόχρονα.

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Δυστυχώς το τέλος μας είναι προδιαγεγραμμένο. Δεν υπάρχει περίπτωση να αντιστρέψουμε την κατάσταση, εκτός και έρθουν τίποτα εξωγήινοι με υπερτεχνολογια η οποία μπορεί να σώσει τον πλανήτη.

Τα zero emissions του 2050 είναι υπερβολικά μακριά...
 
Top Bottom