What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Δεν πιστεύω πως κάποιος από τους μιλλενιαλς να εκθείασε ποτέ τον Ζουκερ ως εντερπρενακια αλλά για την ευκολία της πλατφόρμας τότε, πριν το '10, να μπαίνεις στο προφίλ οποιας/οιου ήθελες βλεπωντας με τις ώρες φωτογραφίες αυτών.
Έκανε το """"""φλερτ""""" ηλεκτρονικό, πιο εύκολο, πιο γρήγορο.
Θα μου πεις υπήρχαν τα MySpace και HiFive, δε γνωρίζω όμως τις τεχνικές ιδιαιτερότητες/μειονεκτήματα έναντι του FB.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
'Ολη η λογική με των διαχωρισμών γενιών προκύπτει ομαδοποιώντας συμπεριφερές βγάζοντας έναν μ.ο. Ποτέ δε θα καλύπτει κάποιον σε όλους τους τομείς και όσοι είναι στα άκρα ή έχουν μεγαλύτερα αδέρφια ταιριάζουν και με στοιχεία άλλων γενεών. Κοινωνική μελέτη είναι δεν χρειάζεται να ανήκεις κάπου επειδή το λέει μια στατιστική, όπως νιώθει ο καθένας.

Δεν πιστεύω πως κάποιος από τους μιλλενιαλς να εκθείασε ποτέ τον Ζουκερ ως εντερπρενακια αλλά για την ευκολία της πλατφόρμας τότε, πριν το '10, να μπαίνεις στο προφίλ οποιας/οιου ήθελες βλεπωντας με τις ώρες φωτογραφίες αυτών.
Έκανε το """"""φλερτ""""" ηλεκτρονικό, πιο εύκολο, πιο γρήγορο.
Θα μου πεις υπήρχαν τα MySpace και HiFive, δε γνωρίζω όμως τις τεχνικές ιδιαιτερότητες/μειονεκτήματα έναντι του FB.

Δε νομίζω πως έχει να κάνει με τον εκθειασμό του Ζουκερμπεργκ ή την ανωτερώτητα της πλατφόρμας αλλά το κάτα πόσο ήταν κυρίαρχη στην συγκεκριμένη γενιά. Τα MySpace/ HiFive κράτησαν σαν μόδα 5 ? 10 χρόνια? το FB φτάνει τα 20, ενώ είναι με διαφορά το πιο κυρίαρχο μέσο (βάση αριθμού χρηστών). Η γιαγιά μου που δεν είναι καν στη λίστα με τις γενιές δεν το άκουσε ποτέ της.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Τί είναι τα MySpace/ HiFive?

Και εγώ παντως μικρός είχα ήρωα τον Χαν Σόλο!! Όχι τον Ζουκεμπερκ!!!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Και εγώ παντως μικρός είχα ήρωα τον Χαν Σόλο!! Όχι τον Ζουκεμπερκ!!!

Κοίτα, δεν απέχουν και πολύ μεταξύ τους στη φιλοσοφία. Και ο Χαν Σόλο είχε το δικό του "δίκτυο". Απλώς ήταν σε έναν γαλαξία πολύ πολύ μακριά από δω. :Ρ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Κοίτα, δεν απέχουν και πολύ μεταξύ τους στη φιλοσοφία. Και ο Χαν Σόλο είχε το δικό του "δίκτυο". Απλώς ήταν σε έναν γαλαξία πολύ πολύ μακριά από δω. :Ρ

Κοίτα να δεις που τον είχα παρεξηγήσει τον Ζουκεμπερκ!! :p :p :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269

το πραγματικά τραγικό είναι πόσος κόσμος έχει δεχθεί αυτή την πραγματικότητα και κάνει μια δουλειά τέτοια για να ζήσει και μόνο. Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα αν δινόταν ένα ελάχιστο επίδομα για να μπορείς να ζεις anyway και να μπορείς να ασχοληθείς με πράγματα που πραγματικά προσφέρουν/δημιουργούν κάτι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269

Με απλά λογάκια, σύντομα θα μπορούμε να φέρουμε στο 2021 τα αρκετά παλιότερα οχήματα μας χωρίς πατέντες. Ο κινητήρας αυτός κοστίζει περί τα 4Κ ντάλαρς, λογικά θα δούμε μικρότερους στην πορεία και με λίγη τύχη θα μπορούσε ένα όχημα να γίνει εντελώς ηλεκτρικό με 5-10 χιλιάρικα ανάλογα τις επιδόσεις και την αυτονομία του.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Σε συνεργασία με το ταινιοthread
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Χωρίς να θέλω να ξεπλύνω κανέναν, το θέμα είναι ότι μια ταινία θέλει δράμα για να είναι ενδιαφέρον. Το ότι αλλαξοπίστησε κάποιος στρατιώτης των Ναζί όχι μόνο δεν είναι απίθανο, αλλά δεν καταλαβαίνω και πως ακριβώς προσβάλει την μνήμη των θυμάτων ακόμα και αν είναι προϊόν φαντασίας για λόγους δράματος. Δεν είναι ότι πάει να βγάλει λάδι τους ναζί, έλεος κάπου.

Σε συνεργασία με το ταινιοthread
Πως έβγαλαν συμπεράσματα πριν δουν την ταινία βέβαια είναι άλλο θέμα...

επίσης φοβερός ο παππούς...
Ποιος θα μπορούσε να δει την ώρα του αλαλαγμού ότι υπήρξε κάποιος δήθεν Αυστριακός ναζί στην πόρτα; Είχε κανένας τον χρόνο και την ψυχραιμία να παρατηρήσει τέτοιο πράγμα, όταν ο κόσμος έβγαινε σαν ποτάμι από το σχολείο;
Αυτός είχε πάντως την ψυχραιμία και τον χρόνο να δει ότι δεν υπήρχε ας πούμε.

Αφορμές ψάχνουν κάποιοι για γκρίνια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Δυνατο! με πολυ ωραιες αναλυσεις των μαχων, των τακτικων και με πολυ ωραιους χαρτες. Η επενδυση με της φρασεις του Βοναπαρτη εδωσε μια εντονη πινελια. Εδειξε και τον πονο των στρατιωτων οπου μετα απο μεγαλες πορειες επεφταν με τα μουτρα πανω στις μπαλες των κανονιων. Οι θανατοι των συνεργατων του Βοναπαρτη και οχι μονο, εδειξε και μια πλευρα οπου οι ανωτεροι δεν πινουν καφε σε αποσταση ασφαλειας αλλα την τρωνε και αυτοι στα μουτρα οπως ο μικρος τυμπανιστης.
Το εβαλα να παιξει λιγο για να παρω μια ιδεα και δεν μπορουσα να το σταματησω. εμειναν πισω οι προγραμματισμενες μου καθαριοτητες.
Αντι να τελειωσω ολο το σπιτι καθαρισα την μιση κουζινα. Ευγε.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Χωρίς να θέλω να ξεπλύνω κανέναν, το θέμα είναι ότι μια ταινία θέλει δράμα για να είναι ενδιαφέρον. Το ότι αλλαξοπίστησε κάποιος στρατιώτης των Ναζί όχι μόνο δεν είναι απίθανο, αλλά δεν καταλαβαίνω και πως ακριβώς προσβάλει την μνήμη των θυμάτων ακόμα και αν είναι προϊόν φαντασίας για λόγους δράματος. Δεν είναι ότι πάει να βγάλει λάδι τους ναζί, έλεος κάπου.


Πως έβγαλαν συμπεράσματα πριν δουν την ταινία βέβαια είναι άλλο θέμα...

επίσης φοβερός ο παππούς...

Αυτός είχε πάντως την ψυχραιμία και τον χρόνο να δει ότι δεν υπήρχε ας πούμε.

Αφορμές ψάχνουν κάποιοι για γκρίνια.
Μπορεί και εγώ άμα το ζούσα όλο εκείνο, στο άκουσμα και μόνο ότι θα "μας κάνουνε ταινία" να είχα tiltάρει, δε ξέρω. Πολύ δύσκολεςς και τραγικές καταστάσεις.
 
Top Bottom