What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
τι λόγο ύπαρξης έχει αυτό το βίντεο αφού δεν έχουμε δει το real deal με τις κονσόλες;

Κλικς. Προσπαθούν να δελεάσουν τους οπαδούς της κάθε πλατφρμας ώστε να σκοτωθούν και να τους δώσουν views, comments κλπ.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,153
τα γραφικά που είδατε στην παρουσίαση για το νέο xbox σας εντυπωσίασαν? Γιατί σε μένα μου φαίνονταν σαν ένα μεσαιας κατηγορίας pc τωρινής γενιάς.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το μόνο gameplay που έδειξαν δηλαδή ήταν σε PC? Του PlayStation όσα δείξανε που τρέχανε;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
στο σημείο αυτό να βγω να πω ότι ναι λένε xbox series x κλπ κλπ αλλά η όλη νοοτροπία της microsoft είναι να προμοταρει το ecosystem της σαν σύνολο. στην τλκ το hardware δεν είναι κερδοφόρο και έδειξε μεγαλύτερη έμφαση στο game pass.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι, ενώ έχουν πει ότι για δύο χρόνια όλα τα παιχνίδια θα παίζουν και σε XBox One, στην παρουσίαση υπήρχαν παιχνίδια (τα περισσότερα; ) που γράφανε XBox Series X | Windows PC. Κάποια άλλα γράφανε XBox Series X | XBox One | Windows PC. Κατάλαβε κάποιος γιατί αυτή η διαφορά;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
τα γραφικά που είδατε στην παρουσίαση για το νέο xbox σας εντυπωσίασαν? Γιατί σε μένα μου φαίνονταν σαν ένα μεσαιας κατηγορίας pc τωρινής γενιάς.

Για να πω την αλήθεια όχι, η Sony κέρδισε τις εντυπώσεις σε αυτό τον τομέα. Το gameplay του Halo Infinite μου άρεσε, τα γραφικά όχι τόσο.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,795
Εκτός από την ημερομηνία και την τιμή (απλά περιέργεια) που θεωρώ σχεδόν δεδομένα να αποκαλύψουν, Elden Ring και Silent Hill είναι οι ελάχιστες προσδοκίες που έχω και θα έπρεπε να δείξουν από την προηγούμενη φορά. 😩
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
διάβασα κάπου ένα άρθρο ότι ο ανταγωνισμός στις κονσόλες έχει πεθάνει, ο καθένας τσιμπάει μια άκρη και μασουλάει αυτή.
Η ninty έπιασε πιτσιρίκια και γέρους, η MS τους κάζουλ και πουλάει gaming as a service (όπως και τα περισσότερα πράγματα που πουλάει πλέον) και η sony το έχει ρίξει στους hardcore κονσολάδες που έχουν φράγκα.

(τι πλέμπα θεέ μου, ένα PC τα κάνει όλα από πάντα)...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
διάβασα κάπου ένα άρθρο ότι ο ανταγωνισμός στις κονσόλες έχει πεθάνει, ο καθένας τσιμπάει μια άκρη και μασουλάει αυτή.
Η ninty έπιασε πιτσιρίκια και γέρους, η MS τους κάζουλ και πουλάει gaming as a service (όπως και τα περισσότερα πράγματα που πουλάει πλέον) και η sony το έχει ρίξει στους hardcore κονσολάδες που έχουν φράγκα.

(τι πλέμπα θεέ μου, ένα PC τα κάνει όλα από πάντα)...

Πέρα από την πλάκα για τους "never ever", είναι πραγματικά υπέροχο ότι το PC gaming εξελίχθηκε σε ένα περίπου "ουδέτερο έδαφος" που πλέον περιλαμβάνει και τα περισσότερα πάλαι ποτέ console exclusives. Το PC gaming μπαίνει στην επόμενη γενιά όντας στην καλύτερη φάση της ιστορίας του.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
τα γραφικά που είδατε στην παρουσίαση για το νέο xbox σας εντυπωσίασαν? Γιατί σε μένα μου φαίνονταν σαν ένα μεσαιας κατηγορίας pc τωρινής γενιάς.

Για να πω την αλήθεια όχι, η Sony κέρδισε τις εντυπώσεις σε αυτό τον τομέα. Το gameplay του Halo Infinite μου άρεσε, τα γραφικά όχι τόσο.





Δεν είμαι σίγουρος ότι με πείθει, βασικά δεν με πείθει, αλλά μια εξήγηση για το θέμα που εγώ δεν ήξερα και δεν θα σκεφτόμουν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379



Δεν είμαι σίγουρος ότι με πείθει, βασικά δεν με πείθει, αλλά μια εξήγηση για το θέμα που εγώ δεν ήξερα και δεν θα σκεφτόμουν.


Θα φανεί όταν βγάλουν το ray tracing patch, μακάρι να είναι όπως πρέπει. Το gameplay πάντως με ψήνει πολύ.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Από ότι καταλαβαίνω τα παιχνίδια που αναφέρουν ότι θα κυκλοφορήσουν μόνο σε Series X & Windows PC, έχουν ορίζοντα κυκλοφορίας μεγαλύτερο από δύο χρόνια (που είναι το όριο υποστήριξης του XBox One). Όσα αναφέρουν και το XBox One αναμένεται να κυκλοφορήσουν εντός της διετίας.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Από ότι καταλαβαίνω τα παιχνίδια που αναφέρουν ότι θα κυκλοφορήσουν μόνο σε Series X & Windows PC, έχουν ορίζοντα κυκλοφορίας μεγαλύτερο από δύο χρόνια (που είναι το όριο υποστήριξης του XBox One). Όσα αναφέρουν και το XBox One αναμένεται να κυκλοφορήσουν εντός της διετίας.

Έτσι εχει πει η Microsoft αλλά με τις αντιδράσεις για το λουκ του Halo δεν αποκλείω να αλλάξει ελαφρώς το πλάνο.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Για το Halo κάπου πήρε το αυτί μου ότι αυτό που δείξανε ήταν παλιότερο, ανέτοιμο build (απ' την 'αλλη ίσως να είναι ένας διαφορετικός τρόπος για να πούνε "Τρέχουμε για να το συμμαζέψουμε").

Αν για αλλαγή πλάνου εννοείς την μη υποστήριξη του One, αυτό αποκλείεται να γίνει φέτος γιατί θα ήταν μέγιστο φάουλ.

Όπως και να 'χει είναι ένας καλός δείκτης για το πότε να τα περιμένουμε στο PC.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Για το Halo κάπου πήρε το αυτί μου ότι αυτό που δείξανε ήταν παλιότερο, ανέτοιμο build

Καλά αυτά τα έχουμε ξανακούσει μετά από fail παρουσιάσεις, και το ερώτημα πάντα είναι, αν όντως ισχύει, πόσο στόκοι είστε που κάνετε showcase αρχαίο build? Εγώ άμα έκανα τέτοια παπαριά, αυτό θα έψαχνα πώς να κουκουλώσω, όχι να το χρησιμοποιώ και σαν δικαιολογία.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
το halo ήταν in the shadow για αυτό έδειχνε σκατά, θέλει RT για να δείξει κάτι τέτοιο καλά.
Άθλια επιλογή παρουσίασης ήταν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
τα έχουν κάνει πλακάκια Gaben και MS, ρε πως αλλάζουν οι καιροί :p
 
Top Bottom