What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Θεωρώ πιο πιθανό να προσθέσουν υποστήριξη για τα Mixed Reality headsets, υπάρχουν πολλά μοντέλα στην αγορά.

Δεν θα είναι και άσχημη ιδέα!! Καιρός ήταν!!!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
τα ελεγα και μου λεγανε "εε αυτα τα κανει μονο η νιντεντο". δεν με ακουγαν οτι ερχεται και η σειρα της σονυ.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779
Υποθέτω πως όσοι έχουν αγοράσει digital δεν χάνουν πρόσβαση στο κατέβασμα, αλλά ό,τι πήραν, πήραν...
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Γι' αυτό λέω ποτέ digital :devilish:
Αν και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω να επηρεαστεί ιδιαίτερα κανείς, πόσοι είναι αυτοί που αγοράζουν ακόμα στα συγκεκριμένα συστήματα; και τόσα χρόνια μετά τι εχει μείνει που να τους ενδιαφέρει;
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,532
Βασικά έχουν κόψει και τα sales εδώ και ένα χρόνο στο ps3. Θα αγοράσω το rail shooter του Dead Space που δεν υπάρχει retail. Κατά ταλλα έχω πάρει προ πολλού ότι ήθελα. Θα ψαχτω μήπως υπάρχει τίποτα καλό μόνο Digital που μου έχει ξεφύγει. Είχαν πολύ συχνά sales με τιμές - 80-90% πάντως πριν. Καλά Psp Custom firmware από day one. Αισχρή κίνηση από τη Sony όπως και να χει. Όχι μόνο δεν στηρίζει το backwards compability αλλά μπλοκάρει τώρα και τις digital αγορές στα παλιότερα συστήματα.. Ε μετά τους φταιει ο πειρατής...
 
Last edited:

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Γι 'αυτό πισάκι και πάλι πισάκι, και ας καίει μαζούτ, γιατί δεν έχουμε λεφτά να το αναβαθμίσουμε ή να το αλλάξουμε. Τουλάχιστον δεν χάνουμε ότι έχει και δεν έχει η βιβλιοθήκη μας αν χαλάσει η μπαταρία της μητρικής.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
τους φταιει ο πειρατής..
ο πειρατης ποτε δεν εφταιγε και παντα ειχε δικαιο. Καποιοι στο παρελθον που δεν ηταν κοντοφθαλμοι μεχρι και ναυαρχεους κανανε τους πειρατες.
βιβα παντιερα πειρατα!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,779

@Admiral


Λειτουργίες στις οποίες θα εξακολουθείτε να έχετε πρόσβαση:


  • Θα μπορείτε ακόμα να κατεβάσετε ξανά και να παίξετε τίτλους παιχνιδιών που έχετε αγοράσει προηγουμένως.
  • Θα μπορείτε ακόμα να έχετε πρόσβαση σε περιεχόμενο βίντεο/πολυμέσων που έχετε αγοράσει προηγουμένως.
  • Θα μπορείτε ακόμα να εξαργυρώσετε κουπόνια παιχνιδιού και PlayStation®Plus.
  • Θα μπορείτε ακόμα να κατεβάσετε ξανά και να παίξετε τίτλους παιχνιδιών που έχουν διεκδικηθεί μέσω του PlayStation®Plus, εφόσον παραμένετε μέλος της υπηρεσίας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Wait, what?

Weirdly, this means Xbox gamers will get a better deal, being able to play MLB The Show 21 through Game Pass, rather than forking out the full £59.99 price tag. PlayStation gamers don’t have a Game Pass alternative, so PS4 and PS5 owners will have to buy the game outright.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μου φαίνεται ότι η Microsoft τρολάρει την Sony.

Για να μπαίνει στο pass έχει γίνει συμφωνία μεταξύ τους. Μιλάμε για τίτλο που προέρχεται από first-party studio της Sony και publisher είναι η Sony. Ποιος ξέρει πόσα τους έδωσε η MS και η Sony δέχτηκε αδιαφορώντας για το κοινό της.

Να θυμίσουμε κιόλας πως πριν λίγο καιρό η MS ήθελε να βάλει το pass και στο οικοσύστημα της Sony και εκείνη αρνήθηκε, θα έλυνε και τα ζητήματα αποκλειστικότητας που προέκυψαν με τους τίτλους της Bethesda (αφού θα κυκλοφορήσουν σε όσες πλατφόρμες υπάρχει pass).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,356
Για να μπαίνει στο pass έχει γίνει συμφωνία μεταξύ τους. Μιλάμε για τίτλο που προέρχεται από first-party studio της Sony και publisher είναι η Sony. Ποιος ξέρει πόσα τους έδωσε η MS και η Sony δέχτηκε αδιαφορώντας για το κοινό της.

Να θυμίσουμε κιόλας πως πριν λίγο καιρό η MS ήθελε να βάλει το pass και στο οικοσύστημα της Sony και εκείνη αρνήθηκε, θα έλυνε και τα ζητήματα αποκλειστικότητας που προέκυψαν με τους τίτλους της Bethesda (αφού θα κυκλοφορήσουν σε όσες πλατφόρμες υπάρχει pass).

Έτσι πίστευα και εγώ αλλά το έψαξα λίγο και ίσως υπάρχει παρασκήνιο/drama. Ένας "insider" στο Ρεσετέρα έλεγε ότι τo MLB (η λίγκα του baseball) πίεσε την Sony να κάνει την σειρά multiplatform για να διατηρήσει τα δικαιώματα και κράτησε τα publishing rights για το Xbox, οπότε πιθανώς η Microsoft ήρθε σε συμφωνία απευθείας με το MLB κάτω από τη μύτη της Sony. Ωραία είναι αυτά!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δεν είμαι insider όμως από τη στιγμή που η Sony έχει publishing rights έχει (τον μόνο ?) λόγο και για το που θα κυκλοφορήσει το παιχνίδι. Tο να βγει στο xbox με το να βγει και στο pass είναι 2 διαφορετικά πράγματα. Στην προκειμένη περίπτωση η Sony είναι συνεργάτης της MLB όχι η MS. Τώρα να έχει κάνει άθλια συμφωνία η Sony με την MLB και η δεύτερη να λειτουργεί ερήμην της πρώτης μου φαίνεται απίθανο και ξανά μιλάμε για παιχνίδι που αναπτύσει η Sony, όχι μόνο για license.

Θα μπορούσε να το διαθέσει μέσω PS Plus που είναι κάπως κοντά στη λογική του pass. Αλλά προσωπικά θεωρώ πως συμφώνησε και η ίδια να βγει στο pass και πιθανότητα αποζημιώθηκε γιατί θυσιάζει πωλήσεις.
 
Top Bottom