What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Ναι αλλά οι μαχητές των δρόμων ζάχαρη την έβγαζαν.

Μου κάνει εντύπωση πως κανείς δεν ανέφερε το drift στα joycons, που ήταν η πρώτη γνωστή-καταγεγραμμένη περίπτωση που είχε εμφανιστεί μαζικά το θέμα σε gamepad.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Ναι αλλά οι μαχητές των δρόμων ζάχαρη την έβγαζαν.

Μου κάνει εντύπωση πως κανείς δεν ανέφερε το drift στα joycons, που ήταν η πρώτη γνωστή-καταγεγραμμένη περίπτωση που είχε εμφανιστεί μαζικά το θέμα σε gamepad.
η nintendo εχει ηδη lawsuits για τα joycons. αλλα δεν ηταν τα πρωτα controller που εμφανισαν drift. just saying.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Τα πρώτα για τα οποία έγινε ντόρος επειδή υπήρξαν συνεχείς ελαττωματικές παρτίδες. Για το ένα π.χ. του Gamecube που σου χάλασε, υπάρχουν 5 που έχουν περάσει από τα χέρια μου και λειτουργούν άριστα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Και εγώ όσα joycons έχω κανένα δεν έχει πρόβλημα.
Σε αυτή τη γενιά και η nintendo και η microsoft και τώρα και η sony έχουν lawsuits για drift. Βέβαια και το 360 είχε θέματα και του πρώτου xbox και το dual shock 4 είχε.
Η microsoft παίζει και στο παρελθόν να είχε lawsuit για το πρώτο xbox αλλά δεν είμαι σίγουρος έχουν περάσει χρόνια.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
στο switch είχε προβλήματα με drift στο ps5 δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Γενικά και οι δύο οι κονσόλες μου βγήκαν μια χαρά δλδ το xbox και το ps5.
Αυτό έχει ενδιαφέρον για συγκριτικό.

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261


e1e.gif


Ιδιοκτήτες των walled gardens:

sweaty+face
 
Last edited:

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Αυτή η κονσολίτσα το serries s είναι στην κυριολεξία ένα τεχνολογικό θαύμα. Παίζει τα πάντα και άψογα μιλάμε δεν το περιμένεις ότι θα παίζει τόσο καλά σε απόδοση τα game αλλά για να γκρινιάξω και λίγο...
Τι πατάτα είναι αυτός ο controller. Επαζα το meidum πoυ έφτασα στο σημείο να κόψω το δέρμα. ΜΙλάμε η δόνηση που έχουν βάλει είναι λες και έχουν βάλει ένα πράγμα μέσα που απλά τρίζει :D οχι ότι στα άλλα game πάει πίσω.
Φτιάχνει η microsoft τέτοιες κονσόλες και δεν μπορούσε δηλαδή να διαθέσει λίγο κεφάλαιο για να δημιουργήσει και ένα next gen controller? Πιάνεις να παίξεις με το αντίστοιχο ps5 controller και στην κυριολεξία είναι λες και κάνεις άλμα στο μέλλον. Το ίδιο και με τους controller του switch ακόμα και με τους μικρούς που έρχονται μαζί.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261


mario golf και τπτ άλλο


Αναπάντεχα το event είχε αρκετές ανακοινώσεις με ενδιαφέρον για το PC, είδα διάφορα γιαπωνεζοπαίχνιδα να ανακοινώνονται.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Αυτή η κονσολίτσα το serries s είναι στην κυριολεξία ένα τεχνολογικό θαύμα. Παίζει τα πάντα και άψογα μιλάμε δεν το περιμένεις ότι θα παίζει τόσο καλά σε απόδοση τα game αλλά για να γκρινιάξω και λίγο...
To S είναι και η κορυφαία κονσόλα για να παίζει ότι emulators θες σε περίπτωση που δεν το ξέρεις και σε ενδιαφέρει



Οσον αφορά το χειριστήριο του ps5, χρειάζομαι 2ο για το ps3. Τα αναγνωρίζει και τα 2 των ps4,ps5 σαν bluetooth συσκευές απ'ότι ξέρω. Tου ps5 όμως έχει θέματα σύμφωνα με το παρακάτω βίντεο και γι'αυτο απορρίπτεται. Δεν ξέρω και του ps4 που είχα δοκιμάσει rocket league σε ps4 φίλου δεν μου άρεσε τόσο. Πόσο μάλλον όταν δοκιμάσαμε και star wars battlefront. Αλλά μάλλον θα πάρω ένα τέτοιο αντί για 2ο του ps3 που δεν βρίσκεις με τίποτα original και σε νορμαλ τιμή πια.



Aν υπάρχει όντως και θέμα με drift στο χειριστήριο του PS5 που το θέλω ένα νέο και για το pc ειδικά για το rocket league που η ακρίβεια των κινήσεων είναι το Α και το Ω καληνύχτα.
Το πιο σημαντικό για μένα είναι τι ψάρια πιάνει με souls/soulslike game του ps5. Εχεις δοκιμάσει κανένα demon's souls remastered ή sekiro? Εκεί μετράει το χειριστήριο αν αντέχει. Αν βγαινει off γρήγορα να τα βράσω τα next gen features.
To νέο του xbox series s/x αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο χειριστήριο και στις 2 εκδόσεις. Tόσο χάλια όπως λες? Αντοχή και ακρίβεια τι γίνεται? Μου φαίνεται κουλό να μην είναι τοπ. Τουλάχιστον σε αυτό το τομέα η microsoft δεν παίζεται.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
To S είναι και η κορυφαία κονσόλα για να παίζει ότι emulators θες σε περίπτωση που δεν το ξέρεις και σε ενδιαφέρει



Οσον αφορά το χειριστήριο του ps5, χρειάζομαι 2ο για το ps3. Τα αναγνωρίζει και τα 2 των ps4,ps5 σαν bluetooth συσκευές απ'ότι ξέρω. Tου ps5 όμως έχει θέματα σύμφωνα με το παρακάτω βίντεο και γι'αυτο απορρίπτεται. Δεν ξέρω και του ps4 που είχα δοκιμάσει rocket league σε ps4 φίλου δεν μου άρεσε τόσο. Πόσο μάλλον όταν δοκιμάσαμε και star wars battlefront. Αλλά μάλλον θα πάρω ένα τέτοιο αντί για 2ο του ps3 που δεν βρίσκεις με τίποτα original και σε νορμαλ τιμή πια.



Aν υπάρχει όντως και θέμα με drift στο χειριστήριο του PS5 που το θέλω ένα νέο και για το pc ειδικά για το rocket league που η ακρίβεια των κινήσεων είναι το Α και το Ω καληνύχτα.
Το πιο σημαντικό για μένα είναι τι ψάρια πιάνει με souls/soulslike game του ps5. Εχεις δοκιμάσει κανένα demon's souls remastered ή sekiro? Εκεί μετράει το χειριστήριο αν αντέχει. Αν βγαινει off γρήγορα να τα βράσω τα next gen features.
To νέο του xbox series s/x αν δεν κάνω λάθος είναι το ίδιο χειριστήριο και στις 2 εκδόσεις. Tόσο χάλια όπως λες? Αντοχή και ακρίβεια τι γίνεται? Μου φαίνεται κουλό να μην είναι τοπ. Τουλάχιστον σε αυτό το τομέα η microsoft δεν παίζεται.


λένε για πρόβλημα drift αλλά εγώ δεν έχω δει κάτι. Δηλαδή στο switch που όντος υπάρχεi σοβαρό πρόβλημα όλοι οι controller που έχω πάρει ανά διαστήματα το έχουν βγάλει
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ένα ήρωα όμως θέλω να το ποστάρει στα γνωστά ελληνικά lairs με τα φανμπογια της σονάρας.

Υπάρχουν τέτοια και δεν τα έχω τρολάρει ακόμα;

DFBTj0a.gif
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
λένε για πρόβλημα drift αλλά εγώ δεν έχω δει κάτι. Δηλαδή στο switch που όντος υπάρχεi σοβαρό πρόβλημα όλοι οι controller που έχω πάρει ανά διαστήματα το έχουν βγάλει
Δεν πάει όμως μόνο η προσωπική εμπειρία. Πχ εμένα τα joycons δεν έχουν βγαλει και δεν έχω πάρει αλλά με τα αρχικά είμαι. Με αυτή τη λογική θα μπορούσα να βγω να πω ότι επειδή δεν μου έβγαλε εμένα τότε λένε ψέματα. Απλά έτυχε δεν μου έβγαλε όπως έτυχε και δεν σου έβγαλε το ds5
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Δεν πάει όμως μόνο η προσωπική εμπειρία. Πχ εμένα τα joycons δεν έχουν βγαλει και δεν έχω πάρει αλλά με τα αρχικά είμαι. Με αυτή τη λογική θα μπορούσα να βγω να πω ότι επειδή δεν μου έβγαλε εμένα τότε λένε ψέματα. Απλά έτυχε δεν μου έβγαλε όπως έτυχε και δεν σου έβγαλε το ds5
δεν είναι μόνο η προσωπική εμπειρία αλλά και από αυτά που διαβάζω. Δλδ στο insomnia γράφαν όλοι για τα drift του switch ενώ αντίθετα δεν έχω διαβάσει κάποιον να γράφει για πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ένας είχε γράψει πριν κανά μήνα που παραπονιόταν
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
δεν είναι μόνο η προσωπική εμπειρία αλλά και από αυτά που διαβάζω. Δλδ στο insomnia γράφαν όλοι για τα drift του switch ενώ αντίθετα δεν έχω διαβάσει κάποιον να γράφει για πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ένας είχε γράψει πριν κανά μήνα που παραπονιόταν
μην ξεχνάμε το μέγεθος του fanboισμού σε κάθε πλατφόρμα όμως. Όσο πιο hardcore fanboys τόσο περισσότερες οι γαργάρες.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
μην ξεχνάμε το μέγεθος του fanboισμού σε κάθε πλατφόρμα όμως. Όσο πιο hardcore fanboys τόσο περισσότερες οι γαργάρες.

δλδ τι θέλεις να πεις ότι η nintnendo δεν έχει fanboy :D lol
οι nintendo gamer έιναι ο ορισμός του fanboy αλλά εδώ που τα λέμε ταλιμπαν τέτοιας έκτασης δεν είναι.
Δλδ εγώ έχω δει πολύ ποιο ταλιμπαν εδώ στην Ελλάδα στο στρατόπεδο του xbox που είναι λές και δίνουν μάχη λίγο λιγότερο στο ps5 αν και αυτοί έχουν τον ελιτισμό ότι ήμαστε οι πρώτοι.
Σαν pc gamer έτσι το βλέπω απέξω
 
Top Bottom