What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The Mad Max Cult

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,491
Λοιπόν, νήμα δεν βρήκα οπότε ΝΑ ΜΑΣΤΕ!

Άρχισα το παιχνίδι την Τρίτη. Έχω γράψει 21 ώρες και έχω να πω ότι το παιχνίδι σπέρνει.
Ναι, προφανώς και μοιάζει με Shadow Of Mordor χωρίς το Nemesis System (δεν γράφω όλο το γενεαλογικό δέντρο), αλλά στο σύνολο του το παιχνίδι είναι διαμάντι.

Από που να αρχίσω; Από την ατμόσφαιρα; Mad Max 2 + Mad Max : Fury Road.
Διάλογοι; Φοβεροί! Ο Blackfingers είναι ο τρελός "Αποκάλυψη του Ιωάννη" μηχανικός με ωραίες ατάκες. Οι κακοί σε κάνουν να τους μισείς.
Combat System : Περισσότερο αίμα από το Batman (ευτυχώς) και ίσως πιο δύσκολο.
Car crushing Code : αξιοθαύμαστος. Μπορώ να πω πολύ πιο απολαυστικός και απ του Carmageddon : Max Damage.
Μουσική και ήχοι : πάλι θαυμάσιο και αυτό το μέρος του παιχνιδιού.

Προσωπικά το μόνο που με κάνει  να MHN του δίνω 10άρι (εκτός από τα λίγα bugs που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής), είναι ότι δεν έχει τόσο πολύ αυτό τον ΑΣΤΑΘΜΗΤΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ που είχε το πρώτο Mad Max.
Π.χ. γκαζώνει ο Goose με τη μηχανή του, και του πετάνε μια πέτρα από ένα χαντάκι/χωράφι και τρώωει τα μούτρα του.
Αν είχε και τέτοιες παγίδες στο παιχνίδι (π.χ. έτρεχες με το αμάξι και ανατιναζόταν μια γέφυρα ή σου ρίχνανε πέτρες από το φαράγγι που περνάς, θα μιλούσαμε για την απόλυτη Mad Max εμπειρία.

8.5/10.

ΑΝΕΤΑ. Και το σκεφτόμουνα πως είναι κρίμα τέτοια παιχνιδάρα να πηγαίνει άπατη.
 

gvorris

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
475
Συμφωνώ απόλυτα, ένα από τα ωραιότερα και πιο απολαυστικά παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια με 124 ώρες γραμμένες.

Προσωπική βαθμολογία μιας και το αναφέρεις πάνω από 90 σίγουρα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
+94% και από μένα. Πήγε άκλαφτο από πωλήσεις και είναι πραγματική απόλαυση το άτιμο. Και δεν είμαι καν μεγάλος φαν του Μαντ Μάξ ή των 3rd person open world action. Δεν περίμενα πως θα κόλλαγα τόσο ψυχωτικά μαζί του. Και που να 'δεις 'Πιτάφ-ΓΙΟ προς το τέλος τί κακό καμός που γκένεται!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,426
Το έχω αγοράσει αλλά δεν έχω προλάβει να το παίξω ακόμα. Με αυτά που ακούω ίσως το επισπεύσω  :-D
 
Top Bottom