What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The Outer Worlds

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Οι Cain-Boyarsky παρακολουθούν και σχολιάζουν το βίντεο του τυπά που έκανε speedrun στα 12 λεπτά :ROFLMAO:

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167

Το πήγε στα 11 λεπτά :journal:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το Instant Gaming δίνει το γκεημ σε προσφορά στα 35 ευρώ για τις επόμενες 6 ώρες. Καλό ντηλ για όποιον δεν έχει ενδοιασμούς να μπει στην ΜΗΤΕΡΑ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ του Έπιξτορ.

 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Μόνο εγώ δεν έχω βρει κάποια πανοπλία να μου αρέσει ακόμα ή δεν υπάρχει κάτι unique στην αρχή?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Θα βρεις αρκετές πανοπλίες στην πορεία του game, λογικό τα πράγματα να είναι αρκετά περιορισμένα στις αρχές.

Υπάρχει βέβαια συχνά το κλασικό σκηνικό "γουστάρω το πως φαίνεται αυτή η πανοπλία, αλλά δίνει μπόνους σε στατς που δεν χρησιμοποιώ", αλλά σε αυτόν τον κόσμο ζούμε δυστυχώς.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Θα βρεις αρκετές πανοπλίες στην πορεία του game, λογικό τα πράγματα να είναι αρκετά περιορισμένα στις αρχές.

Υπάρχει βέβαια συχνά το κλασικό σκηνικό "γουστάρω το πως φαίνεται αυτή η πανοπλία, αλλά δίνει μπόνους σε στατς που δεν χρησιμοποιώ", αλλά σε αυτόν τον κόσμο ζούμε δυστυχώς.

Το έλιωσα χθες έπαιζα από τις 7:30 το πρωί μέχρι τις 1 το βράδυ :D
Έχω φτάσει στον πλανήτη Monarch αν θυμάμαι καλά (συγγνώμη τώρα ξύπνησα) και φοράω μία ρόζ πανοπλία..Κάτι όπως είχαν βάλει στο New Vegas με το world of blues expansion που σου έδινε την Stealth Armor mk2( ή κάπως έτσι δεν θυμάμαι :/) είχα απορία αν έχει.
Μέχρι στιγμής έχω βρει μόνο ότι έχουν και οι αντίπαλοι μου να φοράω...Δεν έχω κάνει και άπειρο exploring γιατί θα κάνω και δεύτερο playthrough σίγουρα οπότε ας αφήσω κάτι να δω την δεύτερη φορά..
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Εντωμεταξύ(μία λέξη ή τρεις?),το άλλαξα από το normal στο hard και ξαφνικά από εκεί που ήταν περίπατος το game χάλασα όλο μου το ammo για να φάω τρία μάντικορ..Είχα παραμελήσει λίγο να ανεβάσω τα επιθετικά μου perks/skills και δεν πέφτανε με τίποτα αλλά εντάξει I pushed through και τώρα τα σκοτώνω αρκέτα εύκολα και αρκετά δύσκολα ώστε να πρέπει να σκέφτομαι τι κάνω..Πρίν στο normal ούτε weak spots κοίταγα να χτυπήσω ούτε και adreno έπινα..
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Εντωμεταξύ(μία λέξη ή τρεις?),το άλλαξα από το normal στο hard και ξαφνικά από εκεί που ήταν περίπατος το game χάλασα όλο μου το ammo για να φάω τρία μάντικορ..Είχα παραμελήσει λίγο να ανεβάσω τα επιθετικά μου perks/skills και δεν πέφτανε με τίποτα αλλά εντάξει I pushed through και τώρα τα σκοτώνω αρκέτα εύκολα και αρκετά δύσκολα ώστε να πρέπει να σκέφτομαι τι κάνω..Πρίν στο normal ούτε weak spots κοίταγα να χτυπήσω ούτε και adreno έπινα..

Το προτεινόμενο επίπεδο δυσκολίας ποιό είναι επομένως; Hard; Είναι δίκαιη η δυσκολία σε αυτό το επίπεδο;
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,050
Είναι πολύ εύκολο στο Hard.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το προτεινόμενο επίπεδο δυσκολίας ποιό είναι επομένως; Hard; Είναι δίκαιη η δυσκολία σε αυτό το επίπεδο;

Νομίζω (δεν έχω τερματίσει το game ακόμα) άμα δεν ξέρεις από rpg και θέλεις απλώς να δεις το story, το normal είναι αρκετά εύκολο για να μην ασχοληθείς καθόλου με το πώς θα ντύσεις τον χαρακτήρα σου και τι skill να πάρεις..Εγώ όταν το άλλαξα από το normal στο hard ήμουν στην μέση του Monarch, φόραγα ότι μου άρεσε πιο πολύ και έκανα περίπατο όπου και αν πήγαινα.
Από όταν το άλλαξα έχω πεθάνει καμιά 10αριά φορές αλλά έχει ενδιαφέρον το combat.Και πάλι δεν είναι και τόσο δύσκολο, έχω περάσει την πίστα στο hope και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα από mechanics.Τώρα θα κάτσω να διαβάσω πως λειτουργούν γιατί ανεβάζω το long guns πχ,και το critical chance μου έχει φτάσει πάνω από 200%..
Είμαι σίγουρος ότι άμα πάω από την αρχή και αρχίσω να παίζω stealth μπορώ να το τερματίσω πολύ πιο εύκολα απ'ότι τώρα που προσπαθώ να βρω build για guns μες στην μούρη τους,αλλά έτσι ζω πιστολέρο φάση, μπήκα στο byzantium guns blazing τους έκλεψα σκότωσα το μισό τους stuff και έφυγα κύριος περπατώντας την πόλη..

Όπως πέταγα μακριά εννοείτε έβαλα τον εθνικό ύμνο και φώναξα ΠΆΛΙ ΜΕ ΧΡΌΝΟΥΣ ΜΕ ΚΑΙΡΟΎΣ ΠΆΛΙ ΔΙΚΆ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ..Το board πρέπει να φύγει και να γίνω εγώ overlord του συστήματος για να τους κάνω όλους Σπαρτιάτες πολεμιστές και να κατακτήσουμε,συγγνώμη ενώσουμε, όλους τους άλλους πλανήτες κάτω από την Ελληνική σημαία.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Είμαι πολύ βλάκας :D..To crit chance στα skill πάει πάνω από 100% γιατί τα όπλα έχουν δικό τους crit chance οπότε το ανεβάζει αναλόγως,αν το όπλο έχει 20% critical rate τότε με 100% πάει 40% το όπλο
 

kuivamaa

Death Knight
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
3,207
Εντωμεταξύ(μία λέξη ή τρεις?),το άλλαξα από το normal στο hard και ξαφνικά από εκεί που ήταν περίπατος το game χάλασα όλο μου το ammo για να φάω τρία μάντικορ..Είχα παραμελήσει λίγο να ανεβάσω τα επιθετικά μου perks/skills και δεν πέφτανε με τίποτα αλλά εντάξει I pushed through και τώρα τα σκοτώνω αρκέτα εύκολα και αρκετά δύσκολα ώστε να πρέπει να σκέφτομαι τι κάνω..Πρίν στο normal ούτε weak spots κοίταγα να χτυπήσω ούτε και adreno έπινα..
Βρες τα αγαπημένα σου όπλα και ανέβασε το dmg τους στα workbenches και εξοπλισε και τους ακολουθους σου και οι πάντες θα πέφτουν ευκολα.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Βρες τα αγαπημένα σου όπλα και ανέβασε το dmg τους στα workbenches και εξοπλισε και τους ακολουθους σου και οι πάντες θα πέφτουν ευκολα.
Ναι επειδή έπαιζα στο normal και δεν δυσκολευόμουν είχα πετάξει πολλά skill points από δω και από κει..Απόταν ανέβασα το Guns το παιχνίδι ήταν πάλι νορμάλ και στο Hard..

Δεύτερο playthrough τώρα ,έκανα νομίζω όλα τα sidequests και έφτιαξα stealth sniper ήμουν σίγουρος ότι θα είναι OP αλλά πραγματικά είναι πολύ σπασμένο..Γενικά νομίζω το παιχνίδι χρειάζεται καλύτερο balancing.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Εισακούσθηκαν οι προσευχές όλων των αληθινών gamers: το Outer Worlds βγαίνει 6 Μαρτίου στο Σουήτς.

 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
σκέτο κουτί χωρίς κάρτουλα μέσα. Γιατί να μην το πάρεις κατευθείαν από το store αυτό είναι ένα ερώτημα.
Θα ήθελα να δω πάντως πως θα τρέχει εκεί.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
και αληθινός gamer είναι να έχεις και μια παiιχνιδομηχανή που μπορείς να κουβαλήσεις μαζί σου όπόυ και να πάς ακόμα και στην τουαλέτα.... :p
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Πρέπει να συζητούσαμε πριν μέρες στο Δισκόρδ σχετικά με τις πωλήσεις του γκεημ.

Σύμφωνα με το παρακάτω transcript από τη συνεδρίαση της Take-Two για τα οικονομικά, το Outer Worlds φέρεται να πούλησε "άνω των 2 εκατομμυρίων αντιτύπων σε όλες τις πλατφόρμες".


Άρα μιλάμε κυρίως για πωλήσεις στις κονσόλες, δεδομένης της αποκλειστικότητας στο Έπικ και της διάθεσης στο Χβοχ Παςς.

Ανέλπιστα υψηλά νούμερα, όπως και να έχει. Τρελή επιτυχία.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Αν αυτοί είναι ικανοποιημένοι δε μου πέφτει λόγος, αλλά όντως θεωρούνται τόσο καλά νούμερα (εκτός κι αν ήταν σαρκασμός το παραπάνω :p); Εννοώ και το πρώτο pillars, με μικρότερο budget περίπου στα ίδια δεν ήταν;
Και πέρα από αυτά, πόσο επικερδές πραγματικά ήταν με σεβαστό μέρος (υποθέτω) των 2 εκ. να είναι ο δοκιμαστικός με ελάχιστα δολάρια πρώτος μήνας του pass;
 
Top Bottom