What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The road to E3/Summer Game Fest 2021

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
οκ του δινω συγχωροχαρτι να βγαλει οτι μαλακια θελει :p
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Είμαι ο μόνος που του κέντρισε το ενδιαφέρον το Mechajammer; Δεν το λες "το CP 2077 όπως έπρεπε να είναι" αλλά φαίνεται τίμιο.

AoE IV το περιμένω, αλλά κρατιέμαι για review πρώτα.

Ενδιαφέρων και το Metal Slug Tactics.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
SKiO1uV.jpg
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
γιατί η bandai που περιμέναμε να δούμε κάτι σήμερα και στην κυριολεξία δεν είδαμε τίποτα. Χλωμό το βλέπω το μέλλον αυτής της έκθεσης
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
γιατί η bandai που περιμέναμε να δούμε κάτι σήμερα και στην κυριολεξία δεν είδαμε τίποτα. Χλωμό το βλέπω το μέλλον αυτής της έκθεσης

Θα δείξει οριστικά του χρόνου γιατί φέτος πολλά games καθυστέρησαν λόγω covid. Σίγουρα φάνηκε ότι τα αρκετά μεγάλα studios δεν ήταν έτοιμα να δείξουν κάτι ουσιαστικό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ο Angry Joe είναι Angry.

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ας τον αφησουμε να ειναι angry μονο του σε μια γωνια. θα ξεθυμανει
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
ας τον αφησουμε να ειναι angry μονο του σε μια γωνια. θα ξεθυμανει
συμφωνώ. αστον στην μιζέρια του. Εγώ ψάχνω ήδη τους κολέκτορες για τα game
Θα αρχίσουμε φυσικά αυτό το μήνα με το turn based monster hunter



και φυσικά με golf

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ελεγα οχι preorder αλλα το preorder στο metroid dread εφυγε. και εχω δει μονο 3552623535 φορες το trailer και τα gameplay video.



o τζο σε γενικες γραμμες εχει κουρασει.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
ελεγα οχι preorder αλλα το preorder στο metroid dread εφυγε. και εχω δει μονο 3552623535 φορες το trailer και τα gameplay video.



o τζο σε γενικες γραμμες εχει κουρασει.

εγώ πάει για κολέκτορα σίγουρα. Εχω κάνει camping στο amazon με συνεχή reload αλλά ξέρω θα το βάλουν πρωί την ώρα που βγαίνει ο ήλιος και πρέπει να την πέσω για ύπνο :p

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το σκεφτόμουν και εγώ για special αλλά δεν ξέρω. Σαν πακέτο στην ίδια τιμή μου άρεσε του fire emblem καλύτερα. Αυτή τη νιώθω λίγο λειψή.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Ένα σωρό βλακείες έδειξαν στην Ε3 κι αυτό ενώ το έκοψαν στην ζωντανή παρουσίαση θυμήθηκαν να το ανεβάσουν μετά. Thief vibes. Κι έχει και demo. Σημείωση να μην ξαναδώ ποτέ το PC gaming show, οι άνθρωποι είναι άσχετοι.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Καλά υπάρχει και ένας άλλος λόγος να μη βλέπεις το pc gaming show και αυτός είναι ότι οι παρουσιαστές κάθε χρόνο προσπαθούν με το χιούμορ και δεν το έχουν καθόλου.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,851
Προσωπικά θα έλεγα πως εξαιτίας του covid, η Ε3 από αδιάφορη και meh αναβαθμίστηκε σε μετριότητα/οκ/πασσ.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ο αριθμός των co-op shooters. Πραγματικά καταιγισμός από copy paste χειρότερο και από την περίοδο των Battle Royale.

Επίσης είναι η πρώτη φορά που απλά ένιωθα ναυτία και αδιαφορία βλεπωντας αυτά τα "fast paced fps". Δε ξέρω, λίγο η ζέστη, λίγο ότι μπήκα στα πρώτα -αντα, αλλά όχι πως έχουν να προσφέρουν και τπτ καινούργιο...

Αυτα που ξεχώρισα
Stalker 2
A Plauge Tale Requiem
Aragami 2
Hello Neighbor 2
Trek to yomi
Unmetal
Broken pieces
Project Ferocious
Instinction
Scars above
Steelrising (Greedfall developers)
Gloomwood (είναι από πέρσι wishlist)






 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Απαιτούμε δυνατότητα φιλορωμαϊκού playthrough.



50f.png
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ο αριθμός των co-op shooters. Πραγματικά καταιγισμός από copy paste χειρότερο και από την περίοδο των Battle Royale.

Το πρόσεξα κι εγώ και υποπτεύομαι ότι ο λόγος είναι οι streamers. Πολλά games του είδους έπιασαν την καλή επειδή οι streamers έχουν ροπή προς τα multiplayer και co-op games. Όλοι αυτοί οι developers ελπίζουν ότι το δικό τους παιχνίδι θα είναι το επόμενο που θα γίνει viral. Η σύγκριση με τα battle royale είναι εύστοχη. Το κακό είναι ότι σε τέτοιου είδους games δεσμεύτηκαν studios όπως η Arkane οπότε θα αργήσουμε πολύ να δούμε ξανά παιχνίδι όπως το Dishonored. Αν δούμε ποτέ.

Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση σχετικά με τα παιχνίδια που παρουσίασε η Microsoft ήταν η πληθώρα FPS και η απουσία third-person action. Περίμενα ότι η Microsoft θα προσπαθούσε τουλάχιστον να μιμηθεί την παρτιτούρα του "Sony game" βάσει της οποίας δημιουργούνται τα περισσότερα first-party games της εταιρίας. Οπτική τρίτου προσώπου, open world action, κινηματογραφική αισθητική και "ενήλικα" στοιχεία στο storytelling (π.χ. το meme για "sad dad games" ). Ήταν έκπληξη για μένα ότι η Microsoft δεν παρουσίασε τίποτα αντίστοιχο.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
(Kάθε 'Αγκρί' σε πόστ του Μοίραρχου των Μαμμάκυθων, μαχαιριά στην καρδιά).

Έτσι είναι Άλεξ, δυστυχώς. Στην ουσία ΟΛΟΙ κυνηγάνε την viral επιτυχία του GaaS. Ένα σουτεράκι στήνεται φτηνά, με δοκιμασμένους μηχανισμούς και τραβάει εύκολα παίκτες γιατί δε χρειάζεται καμιά σοβαρή χρονική επένδυση. Επίσης, τα στούντιο τα φτιάχνουν φτηνά, γιατί δε θέλεις ούτε περίπλοκο lore, πολλαπλές προσεγγίσεις, ηθοποιούς, διαφορετικά φινάλε, τίποτα.

Ακόμα είμαστε αρκετοί ντεμοντέ εραστές του ποιοτικού single player και το καθιστούμε βιώσιμο σαν είδος, αλλά είμαστε 'τόσοι όσοι'. Μετρημένοι μεγάλοι τίτλοι βγαίνουν για μας και εκεί σπάνια βλέπουμε πλέον ρίσκο με κάποια νέα IP. Και οι μικροί indies που κάνουν επιτυχία και όνομα, ονειρεύονται να εξαγοραστούν από κολοσσό, ώστε να αποσυρθούν αρχοντικά στα 35 και ν'αφήσουν πιτσιρικάδες να παλεύουν με τη σκόνη.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Sooner rather than later, η ΑΑΑ αγορά τζενέρικ FPS παιχνιδιών θα κάνει τεράστιο κραχ και τα story-driven παιχνίδια με βαθύτατο lore θα κάνουν εξίσου τεράστιο comeback.

Επίσης οδεύουμε ολοταχώς προς "τα νέα 80ς" (δεν αναφέρομαι στο 2080 - ούτε στο έτος ούτε στις κάρτες) και η μέταλ για κάποιο μυστήριο λόγο θα ξαναγίνει της μόδας.

#ΠρώτοιΕδώ #TrustThePlan #ΕυλόγηconΓέροντα
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
απο e3 περιμενω τα guardiands of galaxy, dying light 2, sonic colors ultimate. psyhconauts 2, halo infinitie , tina wonderlands, elden ring, scars above, dolhen, final form, echoes of the end, shadow warrior 3, aragami 2, final fanstasy origins stalker 2. Δηλαδη ολα τα παιχνιδια δρασης! Επρεπε να διεξουν και την παιχνιδαρα μου το teenage mutant ninja turtles SHREDDER REVENGE αλλα εδειξαν ολα τα αλλα που δεν ειναι τιποτα μπροστα στο δικο μου αντι να δειξουν πρωτο και καλυτερο το δικο μου παιχνιδι! ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ!!! Υπηρχαν φημες οτι θα εδειχναν gameplay του sonic που θα βγει 2022 και οτι θα ανακοινωθει το επομενο wolfestein και gta 6 αλλα δεν τα ανακοινωσαν!! Γενικα ηταν καλη η e3 με πολλα παιχνιδια δρασης!
 
Top Bottom