What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

+ θρηνούμε για τη Μιμημή (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το επισημο θρεντ του σαντογκάμπι)

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
να βλεπεις το ποτηρι μισογεματο.
παλι καλα που ναι σταυρος. θα μπορουσε να ταν τελεία, για σκεψου το.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
τα χουμε ξανασυζητησει αυτα.
αλλαχτε το. ποιος ειμαι εγω που θ αρνηθω?

απλα θα το ξαναλλαξω. εκτος αν μου αφαιρεσετε το δικαιωμα, οπότε θα ΚΡΑΤΑΩ ΤΗΝ ΑΝΑΣΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ.

α, τωρα που το θυμηθηκα. ΜΗΝ Τ ΑΛΛΑΖΕΤΕ. καποιος ειχε πει καποτε οτι αυτο το θρεντ ειναι για να γραφω τις μαλακιες μου (ελευθερη μεταφραση). αλλο ειναι το επισημο θρεντ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,666
Μπορούμε πάντα να δημιουργήσουμε ξεχωριστό thread για συζήτηση πάνω στο game με disclaimer στο πρώτο ποστ "για τη γκρίνια τις απόψεις του μέλος "Σαυρομαζώχτης" πάνω στο γκεημ, ελάτε σε ΑΥΤΟ το θρεντ".

Θα πιω κανα κρασί ακόμα και θα το σκεφτώ μετά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
βρε οτι θετε καντε.
αυτο εδω πληζ μην το πειραζετε.

αλλιως ΔΕΝ θα ανανεωσω την συνδρομη μου. μανι τωκς.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,270
Μπορούμε πάντα να δημιουργήσουμε ξεχωριστό thread για συζήτηση πάνω στο game με disclaimer στο πρώτο ποστ "για τη γκρίνια τις απόψεις του μέλος "Σαυρομαζώχτης" πάνω στο γκεημ, ελάτε σε ΑΥΤΟ το θρεντ".
Έχουμε θρεντ για το BG3

:trollface:
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
@Χειρομαλάχτης Μπα μη νοιάζεσαι, δεν το πήρα απαξιωτικά ή προσβλητικά με οποιονδήποτε τρόπο. Τώρα που το ξαναδιαβάζω, βασικά, απορώ κι εγώ πώς μπερδεύτηκα, αλλά αυτά παθαίνεις άμα γερνάς απαντάς εν ώρα δουλειάς. Anyway, ουδεμία παρεξήγησις. Καλά έκανες και το διευκρίνησες ωστόσο, για ν'αντιληφθώ την πλάνη μου στην αντίληψη του σχολίου σου (inception).

ΥΓ: Συμφωνώ απόλυτα για τα reviews που "ξεχνούν" να αναφέρουν πώς φτάσαμε ως εδώ, είτε με νύξεις στα προηγούμενα της σειράς, είτε στους προπάτορες του εκάστοτε είδους. Και ακόμα πιο εκνευριστικό όταν στη θέση τους έχουν βάλει δύο παραγράφους βιωματικής αρλούμπας τύπου "εγώ το είδος το ανακάλυψα όταν ο γάτος μου είχε βγάλει τις αμυγδαλές του και δεν έφευγε από πάνω μου, οπότε έπρεπε να παίζω κάτι που ήθελε μόνο ποντίκι...". Καλά οκ, αυτό μπορεί να έχει και την πλάκα του καμιά φορά, αλλά τώρα τελευταία παρατηρώ ότι το πράγμα έχει ξεφύγει. Συχνά, τα "αντικειμενικά" στοιχεία των games τα ψάχνεις με το κυάλι και τα κείμενα είναι γεμάτα από snowflake drama για το προσωπικό ταξίδι του reviewer ως τη στιγμή που έπιασε στα χέρια του το review code, μία παράγραφο πριν το τέλος. Κάπου έλεος.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,798
Και ακόμα πιο εκνευριστικό όταν στη θέση τους έχουν βάλει δύο παραγράφους βιωματικής αρλούμπας τύπου
Κατά διαβολική σύμπτωση έπεσα πάνω σε αυτό. Όχι review, αλλά το snowflake - notice me senpai - άρθρο της ημέρας.

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Τελικά το ξεκίνησε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Αυτό που λέει ο χειρομαλάχτης με τους πολίτες είναι όντως άσχημο αν ισχύει. Στο desperados 3 ήταν ένας από τους ωραίους πονοκεφάλους. Εκτός αν βασίζεται στην ιστορία και σε συγκεκριμένους συνδυασμούς civillian - enemy (αν π.χ. ο civillian είναι πειρατής και εμείς σκοτώνουμε στρατιώτη, οπότε αυτός επιλέγει να κάνει τα στραβά μάτια).

Αρλούμπες γράφω και φυσικά θα μπορούσα να διαβάσω κάνα ριβιού, αλλά βαριέμαι και επιπλέον τα περισσότερα ριβιού είναι τέρμα βαρετά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
(αν π.χ. ο civillian είναι πειρατής και εμείς σκοτώνουμε στρατιώτη, οπότε αυτός επιλέγει να κάνει τα στραβά μάτια).
Είναι ακριβώς αυτό. Το εξηγεί φάτσα-φορα στην πρώτη σοβαρή αποστολή μέσω flair speech, εξάλλου οι κακοί είναι πρακτικά η Ιερά Εξέταση.

Κάπου αναφέρθηκε, οπότε ας το πω και αυτό τώρα. Η πυκνότητα των εχθρών επίσης δίνει ωραίες σπαζοκεφαλιες με μεγάλο overlap των view cones. Αν κάποιος παίζει στα μεγάλα επίπεδα δυσκολίας το περιθώριο λάθους είναι πάρα πολύ μικρό λόγω του χρόνου αντίδρασης.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
λογικη η εξηγηση. παντως λογικοφανεις εξηγησεις μπορει να δοθουν για τα παντα, ακομα και για το ακριβως αντιθετο.
π.χ. εξισου λογικο (μη σου πω και περισοτερο..) θα μου φαινοταν, ακομα κι αν ηταν πειρατες οι σιβιλιανς (συφίλιανς :LOL: στο ντεσπεραδος 3...) να πανικοβαλλονται βλεποντας μπροστα τους ξαφνικα μια ομαδα απο φαντάσματα...

το θεμα ειναι αυτες οι παραδοχες τι επιπτωση εχουν στο κειμπλει. δεν ξερω τι οπσιονς εχει για δυσκολια και πως τις διαβαθμιζει, αλλά θα μπορουσε να ειναι μια παραμετρος κι αυτη. π.χ. οχι απλα να αυξανονται οι εχθροι ή να γινονται πιο παρατηρητικοι, αλλά να γινονται και οι πολιτες πιο "ευαισθητοι" και να προκαλουν συναγερμο με τις φωνες τους. (και μου ρθε στο μυαλο τωρα απ το πουθενα το 'αλαρμ, αλαρμ..." των γερμανων στο κομαντο1 το παλιο, το ορθοδοξο... :love: )

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
κατοπιν των παραπονων των γεροντομυωπικων συφορουμιτων που δεν μπορουσαν να πετυχουν τον σταυρουλη με καμια παναγιτσα, αποφασισα να ΒΕΛΤΙΩΣΩ τον τιτλο. δε θαθελα να μου τον αλλαξετε με κατι πιο νορμαλ, οπως π.χ. το κανονικο ονομα του κειμ (ε, μα εχετε και σεις κατι παραξενιες!!!...), το οποιο μπορειτε καλλιστα να χρησιμοποιησετε στο οφισιαλ, ορθοδοξο θρεντ του ρηβιου του παιγνιδιού.

φχαριστώ.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,798
που δεν μπορουσαν να πετυχουν τον σταυρουλη με καμια παναγιτσα
Μάλλον δεν έχουν παίξει αρκετά fps με ironsights οχοχοτσακνικολσο

Επίσης FP one-man party Commando Clones  ̄b ̄+ και  ̄b ̄++ έχεις παίξει;;;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,270
Χάλασε και ο @Χειρομαλάχτης; Τόσα χρόνια που τον ξέρω (Τι; Νομίζατε ότι είμαι σαν και εσάς που τον ξέρετε 2-3 χρόνια; ) δεν είχε φτάσει ποτέ στο σημείο να αλλάξει όνομα θρεντ.
Μπορεί να έχει επιτυχία το θρεντ και μπράβο του αν συμβεί αυτό, αλλά προσωπικά με χαλάει και θαρρώ πως η επιτυχία της περσονας του, τον "άλλαξε".
Θέλω να πιστεύω πως κάνω λάθος, μιας και ο Χειρομαλαχτης είναι σπάνια πάστα ανθρώπου.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
αδαν, ε μα τον ζηταγε ο οργανισμος σου τον τσακ.

μπα. με ειχαν μαγεψει τα τρειλερς και το σετινγκ/συλληψη της σειρας, αλλά εκεινη την εποχη που βγηκαν, το πισι μου ηταν καβουρδιστηρι και δεν τα σηκωνε με τιποτα. μετα, απλα ειχε περασει η στιγμη.


τωνη, καλη προσπαθεια τρολινγκ. 3,5/10. προσπαθεις να μπεις στα παπούτσα (ουπς) του κουνέλου, αλλά εχεις δρομο ακομα.
σπανια παστα ειναι η σεράνο και η σοκολατίνα πλεον. αχχχχχ, ομορφα χρονια...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,270
Το οριτζιναλ ματηριαλ είναι πχιο αστείο είναι η αλήθεια. Οπότε mea culpa για την προσπάθεια μου :confused:
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
610
...τα κείμενα είναι γεμάτα από snowflake drama για το προσωπικό ταξίδι του reviewer ως τη στιγμή που έπιασε στα χέρια του το review code...
Κανονίστε στο ριβιού του μπιτζι3 να δούμε τπτ φαιδρά, "πριν 25 χρονια ως αμούστακο παλικάρι ξεκίνησα το ταξίδι μου στον κόσμο του φαέρουν" κλπ κλπ
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
λογικη η εξηγηση. παντως λογικοφανεις εξηγησεις μπορει να δοθουν για τα παντα, ακομα και για το ακριβως αντιθετο.
Αυτό επομένως αναιρεί την όποια διαφωνία σου. Ή μπορεί και όχι.

Περί ορέξεως.
 
Top Bottom