What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,661
"Δεν σταματάμε να παίζουμε επειδή γερνάμε. Γερνάμε επειδή σταματάμε να παίζουμε".

Θα παίζετε έστω και με το ζόρι, κωλόγεροι.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
Αν και η φλόγα του gaming δεν έχει σβήσει, υπάρχουν διαστήματα (που όλο και πυκνώνουν..) κατά τα οποία απλά σιγοκαίει.
Μετά από πόσα χρόνια στο κουρμπέτι; Αν δεν βάλω τα αραιά sessions στον ZX Spectrum με τις γομολάστιχες και ξεκινήσω από τον 386 πρέπει να είμαι στα 30 χρόνια gaming πάνω-κάτω. Ξέρω ότι το backlog δεν θα νικηθεί ποτέ, αλλά ελπίζω να προλάβω να κολλήσω ακόμα αρκετά ένσημα πριν κρεμάσω το ποντίκι και το πληκτρολόγιο μου.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Αν υπαρχουν οι θετικες συνθηκες (βλ αναστολες και πανδημιες -> λιωσιματα σε Total War2,Disco Elysium,Κονανοεξαηλς, BG3, Cyberpunk, Valheim, Κιληφλω, Eve Online ειναι καποια που μου ερχονται στο μυαλο) παντα θα δημιουργειται η ορεξη σε οσους υπηρξαμε γκειμερς να επιστρεφουμε στις ριζες!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
@manofsorrows δεν θυμάμαι σε ποιο thread ήμασταν, οπότε στο γράφω εδώ για το micro-stuttering που αντιμετωπίζεις.

Δοκίμασε μέσα από το control panel της κάρτας σου να ενεργοποιήσεις frame limiter στα hz της οθόνης σου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
εριξα λιγες ωριτσες στο the cycle frontier. σαν το escape from tarkov ειναι και προς το παρων μου φαινεται πολυ καλο. αν παιζει καποιος η ενδιαφερετε να παιξει ας ριξει καμια φωνη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
Κάνω ένα break από Fallout 3 που να πω την αλήθεια το βαριέμαι κάπως, απλά μου υπενθυμίζει γιατί είχα ενθουσιαστεί με το NV, έβαλα λίγο NFS Heat για την καγκουριά.
yeap ακόμα βρέχει...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Αντιδοτο για την ασφαιρη gaming ζωη ειναι το Witcher 3. Σωστα μιλησε ο @Adhan. Κι εγω, που ειχα σοβαρα θεματα κατσικωμενα πανω στο κεφαλι μου, εβλεπα τι τραβαει ο Geralt και ξεχνουσα τα δικα μου. Αυτος ειναι και ο λογος που ξεκινουσα απο την αρχη, δευτερολεπτα πριν το τελος.
Εχασα την ορεξη να τρωω 4-5 σοκολατες την ημερα, δεν θα χασω και το gaming. Τωρα την παλευω με υποκαταστατα αλλα αν ηθελα απεξαρτηση, δεν θα τα ξεκινουσα ποτε (τα παιχνιδια).

Αλλο συμπτωμα ειναι οτι εχω αραιωσει λιγο τη σκληροπυρηνικη μουσικη. Να ξερετε, εαν μπλεκετε σε περιπετειες στην πραγματικη ζωη, ακουτε πανκ μουσικη και σας παιρνουν τηλεφωνο γυναικες για να σας ζητησουν ζαχαρη, ειστε ακομα εφηβοι, μεσα κι εξω.

 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Έπιασα απ' την αρχή τη σειρά των Broken Sword. Γύρω στην άνοιξη είχα βγάλει τις νέες εκδόσεις των 1 και 2, και το 2,5, αλλά δεν θυμάμαι τί με είχε τραβήξει και άφησα τη συνέχεια. Πλέον είπα να παίξω και τα original των δύο πρώτων. Έχω τελειώσει το original 1 και θα μπω στο Director's Cut. Δεν ήξερα ότι στο original δεν υπήρχε καθόλου gameplay με τη Nicole!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,462
Έκανα Crew RageQuitGR στο NFS Heat, ελάτε :p
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Κι εγώ, review στο κοντινό μέλλον.

Eσύ σταμάτα να κάνεις ριβιού ό,τι ξεκινάω.

Δηλώνω έκπληκτος και εντυπωσιασμένος μέχρι στιγμής. Εν τω μεταξύ ~15 ώρες, ούτε το τουτόριαλ δεν έχει τελειώσει ακόμα ξέρω 'γω.
Didn't see that coming.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το παιχνίδι είναι must play σε όσους παίζουν RPG. Σε όσους διαλέγουν παιχνίδι για τα game mechanics, character και story development.

Αν παραβλέψετε την anime παρουσιάση όπως επιλεκτικά παραβλέπετε τις " γιαπωνεζίλες" στα Dark Souls και Elden Ring you are here for a massive treat.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,256
Έχει ωραία τζαζ αισθητική το άτιμο

 
Top Bottom