What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Θυμήθηκα, με χάλασε κυρίως το UI που είναι εντελώς CAPCOM, εντελώς unintuitive Japanοκονσολίλα. Mε χάλασε που δε μπορείς να βλέπεις ΜΟΝΟ τα vitals των εχθρών και τη μπαρα σου χωρίς να βλέπεις τα Πώνια. Με χάλασε το πόσα έξτρα πράγματα πρέπει να πατήσω για να κάνω navigate στο map, για να πουλήσω ή να αγοράσω πραματούδια, κτλ.
Δε πειράζει, έπαιξα ένα modάκι του Gothic 2 (City Guard, 5ωρο mod) να έρθω στα ίσα μου, και πάμε Outcast 2. Ωραία ξεκινάει, μυρίζω κλασσικό Pocahontas-Avatar-Greedfall σενάριο, αλλά για αρχή μου αρέσει σα γκέμι. Και μου αρέσει η Unreal Engine, φαντάσου πώς θα είναι το Gothic Remake...
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,552
εμενα με ειχαν χαλάσει τα chores quests. εκανα το λαθος να το βαλω και μετα το witcher 3....το uninstall δεν αργησε
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,087
Θυμήθηκα, με χάλασε κυρίως το UI που είναι εντελώς CAPCOM, εντελώς unintuitive Japanοκονσολίλα. Mε χάλασε που δε μπορείς να βλέπεις ΜΟΝΟ τα vitals των εχθρών και τη μπαρα σου χωρίς να βλέπεις τα Πώνια. Με χάλασε το πόσα έξτρα πράγματα πρέπει να πατήσω για να κάνω navigate στο map, για να πουλήσω ή να αγοράσω πραματούδια, κτλ.

Τι λες καλέ, εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αυτό, μου έμαθε και νέα πλήκτρα στο keyboard που δεν ήξερα καν ότι υπήρχαν, σαν το ins και page down. 🤌
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κιβώτιο εκλεκτό Μακάλαν στο λατρεμένο Ζόμποβιτς (@zombiecow) που μου έστειλε το μίνι CGA έπος, Felvidek.

Σκληρά ναρκωτικά, rasterized PS1 cinematics, μένος κατά Οθωμανών και Χουζάρων και ποτάμια σλιβοβίτσας. Όλα με φόντο κάτι ξεχασμένα χωριά της Σλοβακίας το 16ο αιώνα. Μου πήρε γύρω στο εξάωρο με όλα τα side quests ολοκληρωμένα και είναι σκληρότατο ΝΑΙ από μένα.



Σφηνάκι το επερχόμενο A Living Room από τον Φινλανδό μύστη Βάλτερι Ταβάστ της Instant Million (ο θεούλης που μας έδωσε το Rock N' Roll Will Never Die), το οποίο πραγματικά μας δείχνει το λατρεμένο Κοφρετίνο (@Grotenfrod) στα γεράματα. Ο ανελέητος μηδενισμός δεν ήταν ποτέ αστειότερος.



Ξεκίνησα και το φαβορί για GOTY '24 The Genesis Order της NLT Media, και να δω πότε θα καταφέρω να ρίξω και το Γκόρτας στο BG3.

#ΓίνονταιΠραγματάκια
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
Μολις τερματισα το THE CALISTO PROTOCOL. Μοιαζει πολυ με τα dead space αφου και αυτο εχει εξωγηινα ζομπι. Πιο πολυ μου αρεσε το ζομπι με τα δυο κεφαλια και τα πλοκαμια. Ξερετε δεν ειναι σαν τα απλα ζομπι που εχουμε εδω στην γη. Αλλα και παλι το dead space remake ειναι καλυτερο πιστευω. Πολυ αιμα και βια ετσι οπως μου αρεσει. Και επειδη σε αυτο δεν εχεις πολλα πυρομαχικα με αποτελεσμα να πολεμας περισσοτερο με το τσεκουρι παρα με οπλα χυνεται ακομα περρισοτερο αιμα !!! Για πρωτο παιχνιδι καινουργιας εταιριας της Strike distance studios ειναι καλο!
 

castorsia

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 9, 2012
Messages
812
Baldurs Gate 3 (τι πρωτότυπο) και κυκλοφορώ με το ζάρι στην κωλότσεπη. Για κάποιο λόγο δεν είχα ασχοληθεί με τα προηγούμενα δύο παρά το κλασσικό τους status, είχα σχετικά απομακρυνθεί από τα παιχνίδια με την εξαίρεση του Ντίσκο και του Pentiment. Έπαιζα Cyberpunk προσπαθώντας να αναθερμάνω στην σκέση με το gaming. Δεν το περίμενα αδημονώντας. Το έβαλα λόγω των καλών κριτικών που ακούγονταν. Με έχει συνεπάρει το άτιμο και ούτε ξανάγγιξα το 2077 από τότε. Το Cyberpunk πέρασε και δεν ακούμπησε, κάτι να πω την αλήθεια που ένιωθα και όσο το έπαιζα. Μόνο sword and sorcery ΡΕ!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
Ξεκινησα το Ghost runner 2! Ειναι φοβερο οπως και το 1. Μονο αρχηγοι ninja οπως εγω μπορουν να το παιξουν! Χανεις με μονο ενα χτυπημα και δεν εχει επιπεδο δυσκολιας. Σε οσους αρεουν τα παιχνδιια της from software το προτεινω να το παιξουν οπωσδηποτε!!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
Ξεκινησα το Bansihers Ghost of new Eden. Πολεμαω τα φαντασματα με το σπαθι μου! Tα γραφικα του δεν ειναι τοσο καλα οσο αλλα πιαχνιδια που χρησιμοποιουν την unreal 5 σε maxed 1440p 60 fps . Το καλο ειναι οτι εχει επιλογη να το παιξεις κακκος η καλος και διαβασα πως εχει καλο και κακκο τελος αρα εγω οπως καταλαβαινεται θα τους σφαξω ολους και το τερματισω με το κακκο τελος!! ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,488
Όποτε καταφέρω να ξεκλέψω λίγο χρόνο συνεχίζω με το Pathfinder Kingmaker, έχω περάσει τον πρόλογο και διαχειρίζομαι και το νέο μου βασίλειο πλέον. Ενδιαφέρον εξτραδάκι όλο αυτό, αν μη τι άλλο δίνει ωραίες ενδιαφέρουσες επιλογές και στο RP της υπόθεσης.
Το πρόβλημα που έχω είναι το difficulty όμως.

Ξεκίνησα normal και με πήγε πίπα κώλο, το γύρισα στο easy και είναι σαν story mode. Θα δοκιμάσω να το βάλω πάλι στο normal τώρα που έχουν πάρει λίγο τα επάνω τους οι χαρακτήρες μου και έχουν βάλει και ένα βρακί να φορέσουν παραπάνω. Αλλά μου έκανε περίεργη εντύπωση πως πάμε από το δύσκολο στο τίποτα.

Γενικά εντυπωσιακό παιχνίδι, έχει τα vibes που έψαχνα μετά το Pillars of Eternity για να καλύψω το κενό που άφησε, ενδιαφέρον στόρι ωραία ατμοσφαιρικά γραφικά. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι το παιχνίδι από μόνο του μου έριξε spoiler μόλις τελείωσα τον πρόλογο... (ότι το μπαστάρδι ο Tartuccio τελικά ανασταίνεται από κάποιον κρυφό benefactor, άσε ρε να μου βγει από το πουθενά πάλι παρακάτω, τι μου το λες; )
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,087
Παιξε με τα sliders ρε μεχρι να βρεις μια ισορροπία, πραγματικα εχει πολλες επιλογες στη δυσκολια για να το φερει ο καθενας εκει που θελει
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Άφησα λίγο το Outcast και μπήκα και εγώ στο club όσων τελείωσαν το RDR2. Θα έγραφα προχτές, αλλά μου χώσανε πεντέξι ώρες ΕΠΙΛΟΓΟ, φαντάζομαι για να νιώσεις ακόμα πιο πολύ στο πετσί σου (λες και δε μας έφτανε το "κανονικό" game) τα feels του RDR1.
Revenge is a fool's game, αλλά ποιος να σε ακούσει, Arthur.
Παιχνιδάρα. Δε χρειαζόταν να το παίξω για να φτάσω στο συμπέρασμα, ήξερα τι αρχίνισα, ήξερα πώς τελειώνει, αλλά παιχνιδάρα. Tι να πρωτοσχολιάσει κανείς, animations? Day-Night ρουτίνα στις πόλεις? ΑΙ ζώων και γενικά NPCs? Σκηνικά, props, physics? Μουσική? Voice acting και motion capture acting? Υπερπαραγωγή. AAA όπως θα έπρεπε να είναι. Και οι χαρακτήρες. Αχ, οι χαρακτήρες... τι τραγικότητα, τι ποιητικότητα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,488
Παιξε με τα sliders ρε μεχρι να βρεις μια ισορροπία, πραγματικα εχει πολλες επιλογες στη δυσκολια για να το φερει ο καθενας εκει που θελει
έκανα ότι είπες και το έφερα στα μέτρα μου, ευχαριστώ!
 
Top Bottom