What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,050
I know, μάντεψε ποιος ακούγεται σαν τον Gilmore :)
(Αν και ψηνομουν να φτιάξω barb μόνο και μόνο για να βάλω την φωνή του Gorg)
(y)
@Bathory

Ξέρεις γιατί έφαγε πόδι ο Tiberius?
Λίγο που το είχα ψάξει, on air υπάρχει μόνο σε ένα επεισόδιο (στο τελευταίο που έπαιξε), σκηνή με παιδιάστικες αντιδράσεις κυρίως απέναντι στον Taliesin Jaffe σε μια φάση που ήθελε να κάνει κάτι σε έναν διάλογο του Percy με npc αλλά δεν τον άφηνε/ήθελε να κάνει αυτό που σέφτηκε ο percy. κάτι τέτοιο, λεπτομέρειες δεν θυμάμαι, ήταν πολύ awkward/ενοχλητική η φάση γενικά.
Μετά από αυτό, άνοιξαν κάτι θέματα Μέρσερ και λοιποί critters στο reddit αλλά ποτέ δεν αναφέρθηκε στο πώς και γιατί ο Μέρσερ, δεν μπήκε σε λεπτομέρειες.
Ε, υποθέσεις υπάρχουν, από κακός dnd συμπαίκτης-άρα και μη watchable twitch content-, πρόβλημα με ναρκωτικά, αλκοόλ, ψυχολογικά κλπ.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
(y)

Λίγο που το είχα ψάξει, on air υπάρχει μόνο σε ένα επεισόδιο (στο τελευταίο που έπαιξε), σκηνή με παιδιάστικες αντιδράσεις κυρίως απέναντι στον Taliesin Jaffe σε μια φάση που ήθελε να κάνει κάτι σε έναν διάλογο του Percy με npc αλλά δεν τον άφηνε/ήθελε να κάνει αυτό που σέφτηκε ο percy. κάτι τέτοιο, λεπτομέρειες δεν θυμάμαι, ήταν πολύ awkward/ενοχλητική η φάση γενικά.
Μετά από αυτό, άνοιξαν κάτι θέματα Μέρσερ και λοιποί critters στο reddit αλλά ποτέ δεν αναφέρθηκε στο πώς και γιατί ο Μέρσερ, δεν μπήκε σε λεπτομέρειες.
Ε, υποθέσεις υπάρχουν, από κακός dnd συμπαίκτης-άρα και μη watchable twitch content-, πρόβλημα με ναρκωτικά, αλκοόλ, ψυχολογικά κλπ.
Δεν μου έλειψε πάντως, πάντα μου φαινόταν ότι ήταν ο πιο αδυνατός κρίκος σε θέμα immersion και ειδικά σε μάχες φαινόταν ότι ήταν προβληματικός παίκτης. Σε άλλο Dm θα έσπαζε τα @@ σίγουρα
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Θελω να παρω καποια παιχνιδια (pillars, divinity) με βαζει και σε πειρασμο στο Steam, με τις προσφορες του, αλλα εγω, που ειμαι αλλιως, σαν παλαιος, θελω ρε παιδι μου ναχω τα σιντακια μου στα κουτακια τους, κιοταν δεν παιζω, να τα βλεπω στα ραφακια τους.
Ενταξει εχω παρει παιχνιδια, απο steam, αλλα νιωθω οτι δεν τα εχω. Σαν κατι να μου λειπει. Προσφατα, βρηκα το εξωφυλλ0 dvd του Inquisition πηγα και μου το τυπωσαν σε ωραιο χαρτακι, τοβαλλα σε μια θηκη αδεια βεβαια και διπλα στα υπολοιπα της σειρας, ετσι για ναχω την ψευδαισθηση οτι εχω το παιχνιδι.
ΟΚ καλα τα στιμια και τα οριτζινια, αλλα..........
Ωραία και όμορφα τα κουτιά, αλλά πλέον ακόμα και να το έχεις αυθεντικό σε DVD, παίζει να είναι πιο γρήγορο να το κατεβάσεις (+ ότι θα είναι και patchαρισμένο έτοιμο) από το να το κάνεις install από δισκάκι. Έχω και εγώ σε DVD τα Baldur's Gate και Icewind Dale και μάλιστα και κάποιες ΕΕ, και νομίζω και Pillars 1, αλλά ποτέ δε τα έκανα install από εκεί.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Και που τα έχουμε δεν βοηθάνε πουθενά... Για παράδειγμα το blu-ray που έχω (μακράν σπαταλημενότερα λεφτά έβερ, καλά να πάθω που δεν άκουσα G0O), είχε πρόβλημα όταν προσπαθούσα να εγκαταστήσω το IWD2. Για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε μπρος το δισκάκι και δεν το αναγνώριζε...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Και που τα έχουμε δεν βοηθάνε πουθενά... Για παράδειγμα το blu-ray που έχω (μακράν σπαταλημενότερα λεφτά έβερ, καλά να πάθω που δεν άκουσα G0O), είχε πρόβλημα όταν προσπαθούσα να εγκαταστήσω το IWD2. Για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε μπρος το δισκάκι και δεν το αναγνώριζε...
γενικά πετάνε τα error βροχή, πήγα να βάλω NWN2 προχθές και στα μισά του install πέταγε fatal error (πένα το δισκάκι από κάτω) κάτι με τα windows 10 να είναι;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δεν γνωρίζω, έχω στεναχωρηθεί πολύ, διότι έχω μερικά κουτάτα και βλέπω να στήνω retro σύστημα για να καταφέρω να τα τρέξω. Δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Γιατί να βάλω κι άλλο αφού έχω ήδη :p

Παίζει να πάρω κανένα φτηνιάρικο εις τη Μαύρην Παρασκευήν.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Βορειε αν θυμηθώ τι έχω κάνει το δικό μου να σου πω να σου το δώσω κάπως? Καλά Αγγλία λίγο δύσκολο αλλά κάπως κάπου ίσως κάτι γίνει αρκεί να θυμηθώ τι το έχω κάνει xD
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Θα ξαναδοκιμάσω όταν φτάσω σπίτι, μιας και έχω δύο διαφορετικά δισκάκια πλέον. Μήπως και ήταν το CD που έφταιγε.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Για παράδειγμα το blu-ray που έχω (μακράν σπαταλημενότερα λεφτά έβερ, καλά να πάθω που δεν άκουσα G0O),

Ούτε ο G0O δεν άκουσε τον G0O. Πραγματικά, από όλα τα λεφτά που έχω δώσει για PC (και κάποτε είχα δώσει 300 ευρώ για Plextor DVD writer), τίποτα δεν πήγε πιο χαμένο από το BluRay drive που ακόμα δεν έχει διαβάσει BluRay... ή οτιδήποτε άλλο από το 2016 και μετά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Εγώ πάντως σκέφτομαι να ξαναβάλω ένα οπτικό να βρίσκεται... :p
και εγώ, απλά κοιτάζω για πατέντα με USB να περάσω έναν δευτεροτρίτο backup δίσκο για να ελευθερώσω SATA.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Θα έπαιζα αυτή τη στιγμή Crysis Remastered, αν δεν έβγαζε η Crytek update 14GB, που είναι σχεδόν 65% του install size του παιχνιδιού. Το τερματίσατε μάγκες...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
καλά θα παίξεις αυτό το... πράμα; Τα remasters είναι πάντα τέτοιες τραγωδίες, έχουν στήσει τον φωτισμό με την παλιά μηχανή, πετάνε μια καινούργια και φυσικά το σύστημα φωτισμού είναι σαν πατημένα σκατά, το βγάζουν προς πώληση anyway...
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Είχα το voucher στο Epic Store που θα έληγε, είχε ήδη έκπτωση, σχεδόν τσάμπα βγήκε, οπότε why not?
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Παλεύω...γιατί παίζω δεν το λες Sekiro αρκετό καιρό τώρα. Συνέχεια κολλάω κάπου για καμιά βδομάδα και φαίνεται πραγματικά να μην υπάρχει καμιά ελπίδα να ξεκολλήσω. Eχω φτάσει στα μισά ως τώρα αλλά πραγματικά υπερβολικά δύσκολο, σε βαθμό να με χαλάει. Πρωτοφανες όντας ισόβια άρρωστος με τα soulslike αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα και ίσως αυτό είναι και το λάθος μου, πως είχα λανθασμένες προσδοκίες. Εξαιτίας αυτής της ταλαιπωρίας που για μένα χαλάει πολύ το παιχνίδι και το κάνει περισσότερο δυσάρεστη παρά ευχάριστη εμπείρια κάνω συχνά breaks και παίζω παράλληλα King of Fighters XIV Deluxe Edition, Injustice 2 Legendary Edition, Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded και τώρα θα ξεκινήσω και το υπέροχο δώρο που μου έκανε ο κουμπάρος μου Λύγκας και η κουμπάρα μου Ρεγκίνα, το remake του Resident Evil 3 το οποίο πραγματικά ανυπομονώ πως και πως, μιας και το original ειναι από τα πιο αγαπημένα μου παιχνίδια ever μην πω το πιο αγαπημένο με αμέτρητους τερματισμούς. Αν και εχω και το 2ο remake θα παίξω πρώτα αυτό και μετά το άλλο
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Παλεύω...γιατί παίζω δεν το λες Sekiro αρκετό καιρό τώρα. Συνέχεια κολλάω κάπου για καμιά βδομάδα και φαίνεται πραγματικά να μην υπάρχει καμιά ελπίδα να ξεκολλήσω. Eχω φτάσει στα μισά ως τώρα αλλά πραγματικά υπερβολικά δύσκολο, σε βαθμό να με χαλάει. Πρωτοφανες όντας ισόβια άρρωστος με τα soulslike αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα και ίσως αυτό είναι και το λάθος μου, πως είχα λανθασμένες προσδοκίες. Εξαιτίας αυτής της ταλαιπωρίας που για μένα χαλάει πολύ το παιχνίδι και το κάνει περισσότερο δυσάρεστη παρά ευχάριστη εμπείρια κάνω συχνά breaks και παίζω παράλληλα King of Fighters XIV Deluxe Edition, Injustice 2 Legendary Edition, Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded και τώρα θα ξεκινήσω και το υπέροχο δώρο που μου έκανε ο κουμπάρος μου Λύγκας και η κουμπάρα μου Ρεγκίνα, το remake του Resident Evil 3 το οποίο πραγματικά ανυπομονώ πως και πως, μιας και το original ειναι από τα πιο αγαπημένα μου παιχνίδια ever μην πω το πιο αγαπημένο με αμέτρητους τερματισμούς. Αν και εχω και το 2ο remake θα παίξω πρώτα αυτό και μετά το άλλο

Είχα το Sekiro στην wishlist αλλά το έβγαλα όταν διαπίστωσα ότι δεν είναι action-RPG αλλά καθαρό action game, το οποίο σημαίνει ότι αν δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στον ρυθμό που θέλουν οι developers τότε δεν έχεις καμία εναλλακτική λύση για να ξεκολλήσεις (π.χ. να κάνεις level up, να δοκιμάσεις άλλο όπλο, να χρησιμοποιήσεις ασπίδα ή κάποιο άλλο build). Συν τοις άλλοις, επειδή έπαιξα σερί τα τρία Dark Souls και παρακολούθησα αρκετά videos από Sekiro, είναι προφανές σε εμένα ότι η From επιταχϋνει τη μάχη της από παιχνίδι σε παιχνίδι και πλέον έχουμε φτάσει (πάντα κατά την άποψή μου) στο όριο μεταξύ αποδεκτού και υπερβολής.
 
Top Bottom