What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Το μόνο consesus που έχει σημασία, δηλαδή η γνώμη μου, είναι πως η τελευταία φορά που άξιζε να δεις τον Laurie σε κωμωδία παραμένει το Blackadder.

The Winchesters S01E01. Είναι πολύ νωρίς για συνολική κρίση, πάντως χωρίς την συναισθηματική σύνδεση με το Supernatural, δεν θα ξεχώριζε με τίποτα και σε τίποτα από το σωρό - αν και αυτή η Meg Donnelly είναι τρελό μωρό μεγάλο υποκριτικό ταλέντο.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Και επειδή μας φάγανε τα ξένα, ίσως η καλύτερη Ελληνική κωμωδία των τελευταίων δέκα και βάλε ετών :



Σπαρταριστή γραφή, υπέροχα τραγούδια, σχεδόν κάθε παλιός ήρωας μέσα, ένα μικρό όνειρο για τους σημερινούς 40+ κωλόγερους που ανακαλύπτουμε εαυτούς γέρους για ροκεντρόλ και μικρούς για θάνατο ακόμη.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,661
Κλαις κι εσύ που οι γειτονιές κάτι σου λένε ("να μωρέ, αυτό είναι εκεί στην Κυψελοϋμηττό μεριά"), αλλά δεν μπορείς να τις αναγνωρίσεις 100%?
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κλαίω διπλά, γιατί τις αναγνωρίζω όλες. Κυψέλη-Παγκράτι με ολίγη από Πανεπιστημίου στη μέση. Απαραίτητο Θησείο-Μοναστηράκι. Ο διακριτικός γκασταρμπάιτερ ζει με ενδοφλέβιο Έρτφλιξ, κυρίως για το σκληρό πορνό βρώμικου Αθηναϊκού πεζοδρομίου. Μια μια θέλω να φιλήσω τις κατουρημένες τσίχλες στα πεζοδρόμια του κέντρου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,661
Δεδομένου ότι η σειρά φαίνεται να καταπιάνεται με την ίδρυση των SAS, ο Ιερός Λόχος είναι υπερβολικά υπο-υπο-υπο-υπο-υπο-υπο-υποplotline στο ευρύτερο πλαίσιο των πραγμάτων.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Δεδομένου ότι η σειρά φαίνεται να καταπιάνεται με την ίδρυση των SAS, ο Ιερός Λόχος είναι υπερβολικά υπο-υπο-υπο-υπο-υπο-υπο-υποplotline στο ευρύτερο πλαίσιο των πραγμάτων.

Την χρονολογία της ίδρυσης του 1942, το SAS αποτελούνταν από 4 Αγγλικούς Λόχους, 3 Γαλλικούς και 1 Ελληνικό!! Δεν μπορούν να το περάσουν έτσι αδιάφορα!!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,258
Τσέκαρα τα νούμερα και δηλώνω "me gusta!"
Εξαιρετικό προτζεκτ - σειρά. Οπού ο κάθε "χαρακτήρας" ρίχνει τον απαραίτητο αυτοσαρκασμό στην "real life" περσόνα του.
Επίσης η γραφή του Φισφή δηλώνει το απαραίτητο παρών (από τους λίγους stand up comedians που παρακολουθώ)
Αυτά.... Σε αναμονή για τα υπόλοιπα επεισόδια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Είχα δει τις διαφημίσεις για Τα Νούμερα κατά τη διάρκεια του Ευρωμπάσκετ αλλά δεν μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον, θα του ρίξω μια ματιά γιατί έχω πολλά χρόνια να δω ελληνική σειρά.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Δεν το περίμενα, αλλά παρακολουθώ το Star Wars: Andor, το οποίο έφτασε αισίως στο 6ο επεισόδιο (από τα 12 συνολικά) και είναι ανέλπιστα καλό.

Μαζί με το Mandalorian, ίσως ό,τι καλύτερο έχει να επιδείξει η Disney στο σύμπαν μέχρι τώρα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι μέχρι τέλους.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,258
Είχα δει τις διαφημίσεις για Τα Νούμερα κατά τη διάρκεια του Ευρωμπάσκετ αλλά δεν μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον, θα του ρίξω μια ματιά γιατί έχω πολλά χρόνια να δω ελληνική σειρά.
Τα ίδια και εγώ. Έβλεπα τις διαφημίσεις και έλεγα "ναι, οκ..".
Δεν είναι "κουλτούρα να φύγουμε", που θα δει η Μαριώ και ο κυρ Νίκος από το Πύργο Ηλείας, μετά τις ειδήσεις των 8. Είναι μια σειρά με πσυχή.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,661
Στο Barbarians season 2, συναντάμε μεταξύ άλλων 2 υπαρκτά, ιστορικά πρόσωπα: τον Flavus, τον αδερφό του Arminius που ήταν μαζί του στη Ρώμη αλλά σε αντίθεση με αυτόν δεν έγινε σιχαμερός προδότης και άρα τώρα θέλει να σκοτώσει τον προδότη αδερφο του, και τον Marbod/Maroboduus, αρχηγό της φυλής των Marcomanni, της πιο ισχυρής Γερμανικής φυλής, και ανταγωνιστή του Arminius για την ηγεσία των Γερμανών.

Και, σύμφωνα με το Νέτφλιξ, ο Flavus και ο Marbod είναι γκέη ο ένας για τον άλλο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,661
Χρυσή μετριότητα η 2η σεζόν Barbarians. Ωραία η ορίτζιναλ γλώσσα, η απεικόνιση των στρατοπέδων και η ενδυμασία κτλ, αλλά η όποια επίφαση ιστορικής ακρίβειας έχει πεταχτεί από το παράθυρο προς όφελος του εντυπωσιασμού και του ανούσιου διαπροσωπικού ερωτικού δράματος ανάμεσα στους σιχαμερούς βαρβάρους. Πολύ κρίμα.

Μακάρι 3η και τελευταία σεζόν με οριστικό φινάλε, και πάμε για άλλα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,258
Είδα τα 6 από τα 8 επεισόδια του Καμπινέ αλα Del Toro (αύριο βγαίνουν τα last 2)
Μέτρια πράματα και κάπου το κουράζει. Είναι ένα Creepshow με εσάνς Masters of Horror, υπό την αιγίδα του Netflix...
6.5/10 για την ώρα
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Θα ρίξω κι εγώ βλέφαρο Τόνεχ, αν και δεν με καίει καθόλου. Ο Ντελ Τόρο στα καλύτερά του είναι ένας ταλαντούχος έφηβος, δεν εξερευνά ποτέ κάτι πραγματικά ενήλικο.

Δεν είναι τυχαίο που είναι σαν πατημένος Μαρβέλκυθος.

Για την ωραία απολαμβάνω γεροντικά το λουτρό αλήθειας για τη ζωή στο χούντ του Νότου που είναι κάθε καρέ του Gomorra.

Σπάμε με The Bear (από τα χαρακώματα) και American Horror Story S11 που βαϊμπάρει πανέμορφα Νέα Υόρκη στην κορυφή του Εϊντζοτρόμου.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Καμπινέ αλα Del Toro

Τηλεοπτική μεταφορά του The Autopsy και δεν υπάρχει πουθενά στα credits το όνομα του Michael Shea? Οι μαρβέλκυθοι τουλάχιστον έχουν λίγη τσίπα σε κάτι τέτοια.
 
Top Bottom