What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Απλά φανταστείτε αν ποτέ οι Τούρκοι θα έπαιζαν μια Ελληνική Σειρά "Αλέξανδρος ο Μέγας"
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
H σειρά American Horror Story αξίζει? Την έχει δει κανείς?
 

headless

Hobgoblin Captain
PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester Klika Member
Joined
Nov 30, 2012
Messages
336
Όντως τα τούρκικα σίριαλ έχουν γεμίσει τον τόπο, κυρίως γιατί κοστίζουν παμφτηνα στα κανάλια μας.
Εδώ που τα λέμε όμως, από το λίγο που έχω δεί πιστεύω οτι είναι πολύ πιο καλογυρισμένα από τα δικά μας (θυμηθείτε κάτι «σκηνές δράσης» σε σειρές όπως Καλημέρα ζωή,Τμήμα ηθών κ.ο.κ. που μόνο γέλιο βγάζουν)
Στο κάτω κάτω μόδα είναι και θα περάσει, όπως και τα βραζιλιάνικα, και τα μεξικάνικα.

@Difunto: ναι το βλέπω το person of interest και μάρέσουν οι 2 κεντρικοί ήρωες (ειδικά του Caveziel έχω δεί σχεδόν όλα όσα έχει παίξει)
Ιδανική σειρά για όσους αρέσκονται στις θεωρίες συνωμοσίας τύπου μας παρακολουθούν, μας ψεκάζουν, ζούμε στο matrix,μας κλέβουν την ψυχή κλπ
@Akis: To Seinfeld δεν το ανέφερα επειδή δεν το έχω δεί - shame on me.
 

kingslayer

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
569
το two and a half men δεν σας αρεσει, οσο ηταν ο Τσαρλι ηταν πολυ ωραιο αν και παρατραβηξε
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Ωραίο ήταν, με τον Κούτσερ δεν ήταν τόσο καλά...
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490


headless wrote:
Όντως τα τούρκικα σίριαλ έχουν γεμίσει τον τόπο, κυρίως γιατί κοστίζουν παμφτηνα στα κανάλια μας.
Εδώ που τα λέμε όμως, από το λίγο που έχω δεί πιστεύω οτι είναι πολύ πιο καλογυρισμένα από τα δικά μας (θυμηθείτε κάτι «σκηνές δράσης» σε σειρές όπως Καλημέρα ζωή,Τμήμα ηθών κ.ο.κ. που μόνο γέλιο βγάζουν)
Στο κάτω κάτω μόδα είναι και θα περάσει, όπως και τα βραζιλιάνικα, και τα μεξικάνικα.
</blockquote>

Δύο πράματα όμως :

Το καλημέρα ζωή έπαιζε μέχρι το 2002-2003? Οι σκηνές που λογικά αναφέρεσαι (ευλογητός κλπ.), είναι του 97... Δηλαδή 10 χρόνια πριν. Πάω στοίχημα κι αυτοί θα χαν κάτι αντίστοιχο για καθημερινή σαπουνόπερα εκείνη την εποχή.
Θέλω να καταλήξω στο ότι δεν μπορούμε να κρίνουμε 2 σειρές για τα "εφέ" από τη στιγμή που έχουν τόσο μεγάλη διαφορά χρόνων.

Επίσης τα μεξικάνικα/ισπανικά κλπ είχαν μεταγλωττίσεις. Στα Τούρκικα απλά σου βάζουν υπότιτλους.
Είχαμε όλες τις Αγγλικές/Αμερικάνικες σειρές, τώρα μας βομβαρδίζουν και από την ανατολή. Εκ-Αμερικανισμός ή εκτουρκισμός?
Στη μέση οι Ελληνικές σειρές που είναι για πέταμα.
Και οι 2 Ξένοι που ειπώθηκαν πιο πριν. Εμένα προσωπικά δεν μ'άρεσε και τη βαριόμουνα.
Οι καλύτερες σειρές για μένα.
Της Ελλάδος Τα Παιδιά (αν και σε κάποια επεισόδια κούραζαν).
Εγκλήματα.
ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ.

<span class="bbcode_spoiler"> :popcorn: </span>

 

kesnar

Hobgoblin Captain
PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
269


Hellion wrote:
Και πέραν τούτου, το επεισόδιο με τον Νάσο και τους Led Zeppelin είναι ό,τι καλύτερο έχει να προσφέρει η σύγχρονη Ελληνική τηλεόραση μετά τους Δύο Ξένους. Discuss.</blockquote>

Πιστευεις και εσυ οτι οι δυο ξενοι ειναι μαπι φαρ η καλυτερη ελληνικη σειρα που εχει βγει ποτε ε? :thumbsup:

μετα θα εβαζα τους απαραδεκτους και τις ελλαδος τα παιδια μαλλον...

ολσο για τα τουρκικα...δεν εχω δει κανενα...εδω και ενα χρονο δεν εχω καν τηλεοραση...αλλα αυτα περι εκ-τουρκισμου και πολιτιστικες κατακτησεις μου την δινουν....σιγα ρε παιδια να πουμε που επειδη ειδε η κυρα λουλα μια σαπουνοπερα τουρκικη, οταν ερθει την επομενη μερα η τουρκικη κυβερνηση η λουλα θα την υποδεχθει με ανοιχτες αγκαλες...ασε που στην πραγματικοτητα ο ολος πολιτισμος μας ειναι πιο κοντα στους τουρκους παρα σε αμερικανους/βρετανους/γουατεβα, οποτε πολιτιστικος πολεμος ειναι λιγο ακυρος να αναφερεται...

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Απαράδεκτοι και Αυθαίρετοι ρισπέκτ. Πουλικάκος ο ευαγγελιστής του ροκ. :cheer:
Επίσης ρισπέκτ για αυτες που ανέφερε ο Epitaph.

EDIT:

Hellion wrote:
Και πέραν τούτου, το επεισόδιο με τον Νάσο και τους Led Zeppelin είναι ό,τι καλύτερο έχει να προσφέρει η σύγχρονη Ελληνική τηλεόραση μετά τους Δύο Ξένους. Discuss.</blockquote>
Καλό ήταν αλλά σαν αυτό με το Τζόνι Βαβούρα κανένα... :mosh:

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086


Adhan wrote:
H σειρά American Horror Story αξίζει? Την έχει δει κανείς?</blockquote>

Την έχω δει εγώ. Και μ' αρέσει. Η δεύτερη σεζόν ειδικά δίνει τρελό πόνο, χιλιόμετρα καλύτερη από την πρώτη. Κουότ από ένα άλλο φόρουμ που έγραψα τη γνώμη μου:

" Ρε τι κάνουν στη δεύτερη σεζόν; Λες και κάνουν διαγωνισμό για το ποιος θα φτιάξει το πιο weird, mindfuck, και distrurbing επεισόδιο. Καμία σχέση με την πρώτη σεζόν, σαν να έχουν ξεπεράσει κάθε αμηχανία/ενδοιασμό που είχαν πέρυσι και απελευθερωμένοι του δίνουν και καταλαβαίνει. Και είμαστε ακόμα στα μισά. Τι άλλο θα δούμε...; Μπράβο τους πάντως, μακάρι η συνέχεια να είναι ανάλογη και γιατί όχι, ακόμα καλύτερη."

 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Η καλύτερη ελληνική σειρά ΕΒΕΡ είναι το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" !!!!! :worship:

Είναι ότι καλύτερο έχει γραφτεί σε χιούμορ και σε σαρκασμό από Έλληνες ! Δυστυχώς δεν ολοκληρώθηκε, κόπηκε στο 8ο επεισόδιο νομίζω. Όποιος δεν το ξέρει καν, να το ψάξει, δε θα χάσει. Να αναλογιστεί όμως ότι τα αστεία είναι και εποχής που παίχτηκε έτσι; Πριν 10 χρόνια δλδ. Φοβερή σειρά όμως. Πέφτεις κάτω από τα γέλια !!!! :rofl:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665
http://www.youtube.com/watch?v=1iTg20x7w2s


Χε χε χε.
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Ήλιε μου και αστέρια μου...
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Δυστυχώς η πολύωρη ενασχόληση με το ινδερνε με έχει σποιλάρει άπειρα όσον αφορά τα γεγονότα της σειράς.

<span class="bbcode_spoiler">Που ψοφάνε όλοι.</span>
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Κάποιος ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσει τουλάχιστον το 3ο δίτομο βιβλίο από αυτή τη σειρά και ας μην αγγίξει τα υπόλοιπα (αφού έχει δει και τη σειρά εώς τώρα). Μεγάλη επικίλα.
 

MaverickStrange

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,682


Northlander wrote:
Κάποιος ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσει τουλάχιστον το 3ο δίτομο βιβλίο από αυτή τη σειρά και ας μην αγγίξει τα υπόλοιπα (αφού έχει δει και τη σειρά εώς τώρα). Μεγάλη επικίλα.</blockquote>Υποσχέσου μου ότι θα κρατήσει ζωντανό ΕΝΑΝ συμπαθή χαρακτήρα και θα τους διαβάσω και τους δύο τόμους.

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664


MaverickStrange wrote:


Northlander wrote:
Κάποιος ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσει τουλάχιστον το 3ο δίτομο βιβλίο από αυτή τη σειρά και ας μην αγγίξει τα υπόλοιπα (αφού έχει δει και τη σειρά εώς τώρα). Μεγάλη επικίλα.</blockquote>Υποσχέσου μου ότι θα κρατήσει ζωντανό ΕΝΑΝ συμπαθή χαρακτήρα και θα τους διαβάσω και τους δύο τόμους.</blockquote>

<span class="bbcode_spoiler">Εάν σου πω πώς ψοφάνε πολλοί αντιπαθείς? :trollface: </span>

Στο υπόσχομαι!



 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,140
Ποιος ασχολείται για το αν θα μείνουν ζωντανοί οι χαρακτήρες των 2 πρώτων σαιζον;
Όλος ο κόσμος περιμένει να δει τη Γκίλι να τα πετάει όλα έξω μπρος στα μάτια του μπούλη :mosh:
(μην αρχίσει πάλι το σποιλάρισμα απο όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία, αφήστε και μας που δεν τα έχουμε να ελπίζουμε οτι θα δούμε τίποτα βυζιά της προκοπής)
 

renivid anul

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 14, 2012
Messages
238


elric wrote:
Ποιος ασχολείται για το αν θα μείνουν ζωντανοί οι χαρακτήρες των 2 πρώτων σαιζον;
Όλος ο κόσμος περιμένει να δει τη Γκίλι να τα πετάει όλα έξω μπρος στα μάτια του μπούλη :mosh:
(μην αρχίσει πάλι το σποιλάρισμα απο όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία, αφήστε και μας που δεν τα έχουμε να ελπίζουμε οτι θα δούμε τίποτα βυζιά της προκοπής)</blockquote>
Θα δείτε θα δείτε αλλά όχι σε αυτήν την season. Από βυζιά παράπονο δεν μπορείς να έχεις από την σειρά

 

kingslayer

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
569
Απο χαρακτηρες που συμπαθηται ζουν <span class="bbcode_spoiler">τα μικρα Σταρκ, ο Τζον</span>
Και ο ...<span class="bbcode_spoiler">Jaime αι :trollface: ) ναι ετσι γραφεται</span>
Συμφωνω με τον Νορθλαντερ, αν1 βιβλιο αξιζει ειναι το 3
 
Top Bottom