What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Μάλιστα.Το κακό είναι ότι είναι πολλά τώρα και δεν ξέρω αν θα έχω το χρόνο.Άσε που ίσως πρέπει να τα δω όλα από την αρχή για να θυμηθώ.Κάποια στιγμή θα το προσπαθήσω.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Wachowskis και τα μυαλά βούτυρο !!! Έρχονται και σε σειρά μετά το πολύ ωραίο Jupiter Ascending !!
https://www.youtube.com/watch?v=iKpKAlbJ7BQ

Και θα βγουν όλα τα επεισόδια με τη μία !!
 

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Το Jupiter ascending όντως την παλεύει; Δεν μπορώ να ξεπεράσω τον Chaning Potatum με ξωτικοαυτιά...
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Χαχαχα, προσωπικά συμπαθώ πολύ τον Channing και αγαπώ Wachowskis, οπότε ναι, υποκειμενικά μιλώντας, μου άρεσε πάρα πολύ. Αν και φαίνεται να είναι μέρος τριλογίας και στο 1ο επεισόδιο προσπάθησαν να χωρέσουν πολλά πράγματα. Θα μπορούσε δλδ να είναι πιο απλωμένο και πιο αφηγηματικό...
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Στην αρχή είχαμε το Arrow, μέσα από αυτό φτιάχτηκε το Flash. Φέτος σχεδόν σε όλη τη σαιζόν είχαμε αμφίδρομο πήγαινε-έλα του καστ της μίας σειράς στην άλλη. Τον τελευταίο καιρό είναι σα να παρακολουθείς μια σειρά με 2 επ την εβδομάδα. Τώρα σκέφτηκαν πως μπορούν να πάρουν λίγους από το Arrow και άλλους λίγους από το Flash και να φτιάξουν τη δικιά τους σειρά ονόματι DC's Legends of Tomorrow.

Ακολουθεί trailer που έχει τρελά spoiler για Arrow/Flash. Στη σειρά φαίνεται πως θα γίνεται κακός χαμός και θα έχει ό,τι να ναι σενάριο, αλλά δείχνει ωραίο :thumbsup:

<span class="bbcode_spoiler">https://www.youtube.com/watch?v=4MubNoWQiSc</span>
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Θα βγει και SuperGirl, οπότε μπορούμε να περιμένουμε πολλούς συνδιασμούς. Κόπηκε δυστυχώς, το Constantine.
Πολύ ωραίο φαίνεται το trailer ! Παίζει και αυτός από το Prison Brake, καιρό είχα να το δω. Μακελίδι !!!


'Ασχετο, το Daredevil όσο πάει και γίνεται καλύτερο !
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Στο daredevil πρωταγωνιστής είναι ο finch. Ο θεούς που τον υποδύεται παιζει να είναι απο τους πιο υποεκτιμημενους ηθοποιούς της γενιας του.
 

Tom G

Mind-flayer
Joined
Nov 30, 2012
Messages
1,736
Το τελευταίο επεισόδιο του Arrow ήταν σκατένιο απ'όλες τις απόψεις.
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Λένε ότι είναι πρόσφατο trailer, δεν ξέρω αν ισχύει.

https://www.youtube.com/watch?v=Q4uxGbhO4ag

3η σεζόν Arrow δεν είδα ακόμα. Περιμένω να τη δω καλοκαίρι μαζί με το Flash.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Τελειώνω τη δεύτερη σεζόν του Dexter και μπορώ να πω ότι από τα μισά της πρώτης και μέχρι τώρα έχει πάρει τρελή άνοδο. Στην αρχή έμοιαζαν όλα ασύνδετα και ξαφνικά έγινε το μεγάλο μπαμ και το σενάριο έχει πάρει φωτιά!
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Ο D'onofrio (Kingpin) είναι και δική μου αδυναμία,γιατί έχει παίξει σε μία από τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών κατ'εμέ (Metal Jacket).

Chrono,είναι πολύ καλό το Dexter.Προσωπικά λίγο 3η και τελευταία σεζόν με χάλασαν,αλλά γενικά σπέρνει και το cast κάνει φοβερή δουλειά.
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
https://www.youtube.com/watch?v=X4bF_quwNtw
Αν και δεν έχω διαβάσει πότε το comic,δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από το trailer πολύ μέτριο μου φάνηκε

Είδα τα 5 πρώτα επεισόδια από το daredevil,αρκετά κάλο, το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ο kingpin δεν ήταν αρκετά χόντρος και ψήλος,πιστεύω ότι ο ηθοποιός που είχαν διαλέξει για την ταινία daredevil ι ήταν καλύτερος για το ρόλο κριμας που πέθανε
 

alucard

Death Knight
Joined
Nov 27, 2012
Messages
2,991
Όσο πλησιάζω προς το τέλος, τόσο περισσότερο μου αρέσει το DD ! Έχει και απολαυστικό ξυλίκι !!!
Ο Fisk, πραγματικά, δεν είναι τόσο "comic" όσο θα έπρεπε, το σκέφτομαι κάθε φορά που το βλέπω. Αλλά πώς θα μπορούσε πραγματικά να γίνει σαν το κόμικ; Υπάρχει τόσο χοντρός και ευκίνητος άνθρωπος;
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
όχι άλλα θα μπορούσαν να έβαζαν κανένα μουλάρι(βλέπε Michael Clarke Duncan)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323


Chronomancy wrote:
Τελειώνω τη δεύτερη σεζόν του Dexter και μπορώ να πω ότι από τα μισά της πρώτης και μέχρι τώρα έχει πάρει τρελή άνοδο. Στην αρχή έμοιαζαν όλα ασύνδετα και ξαφνικά έγινε το μεγάλο μπαμ και το σενάριο έχει πάρει φωτιά!</blockquote>

πριν 3 μερες το (ξανα) ξεκινησα. για καποιον λογο, αγνωστο στην επιστημη, ουτε το πρωτο επεισοδιο δεν καταφερα να δω .

 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Συμφωνώ ότι τα πρώτα είναι τα χειρότερα που έχω δει μέχρι τώρα στη σειρά. Αλλά σιγά σιγά κορυφώνει. Λογικά βέβαια κάπου θα κάνει κοιλιά πάλι.
Όπως και να χει πρέπει αν χουμε κάτι να βλέπουμε μέχρι να αρχίσει ο Δόκτωρας!

Α επίσης ψάχνω καμιά κωμωδία της προκοπής αλλιώς θα αρχίσω να βλέπω το ρετιρέ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
μολις τελειωσα την σουπερ μινι σειρα http://www.imdb.com/title/tt4036886/" class="bbcode_url">the enfield haunting (3 επεισοδια) που βασιζεται σε αληθινα γεγονοτα.
<u><b>αγγλικο</b></u> θριλερακι με πολτεργκαιστ. σε αντιθεση με τα αμερικανικα της ιδιας κατηγοριας, δεν περιμενεις τα 3/4 της ταινιας για να ξεκινησει το μπουμπουνιτο. στο πρωτο πενταλεπτο τρως μπουκετο και καπακι παιζει roller coaster σε ξυραφια. στο ενδιαμεσο τρως μπουκετακια για να μην ξεχνιεσαι.
απιθανη σειρα με ωραιες ερμηνειες, ωραια αναπαρασταση της εποχης (70's) ωραια εφε χωρις εκρηξεις απο ρεψιματα δρακου.
ολα με μετρο..... εκτος απο τα ξαφνιασματα.
το προτεινω για τους φαν του τρομου.
με την εγγυηση του κουνελου.

edit
ο timothy spall τα σπαει
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Περί Dexter: Όταν είχε πρωτοβγεί, είχα δοκιμάσει να την παρακολουθήσω. Ο πρωταγωνιστής μου φαινόταν απίστευτα αντιπαθητικός και την παράτησα. Τελικά πριν 2 χρόνια είπα να κάτσω να το δω. Μετά από 3-4 επεισόδια αρχίζεις και τον συμπαθείς για κάποιο περίεργο λόγο. Η σειρά τελικά έφυγε νεράκι. Πολύ καλή, με εξαίρεση το meh φινάλε.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Στην αρχή μου ήταν ααδιάφορος και απλά περίμενα να δω τι αρρώστεια θα έβγαζε ο περίφημος ice truck killer. Μέχρι να βγει η δεύτερη θεωρώ ότι ο Dexter είναι από τους καλύτερους ψυχάκηδες που έχω δει.
Βέβαια δεν συγκρίνεται με τον ημίθεο Mikkelsen στο hannibal.
 
Top Bottom