What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
McNulty says hello
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Defenders τέλος, καλό ήταν. Η μουσική στην τελική μάχη έμοιαζε με<br><span class="bbcode_spoiler">απορριπτέο τραγούδι από την 2K για τα NBA 2K trailer, πολύ άστοχη :seriouslyno:</span>
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Έχοντας δει τα τρία πρώτα, είναι ακριβώς όπως τα λέτε. Στο τρίτο παίρνει μπρος το πράμα. Μου παίρνει λίγο παραπάνω βέβαια να καταλάβω τι παίζει, μιας και δεν έχω δει το Iron Fist λόγω κακών κριτικών από το 90% κοινού και reviewers και τα 3-4 τελευταία eps του Luke Cage cause boredom (σοβαρά, 13 επεισόδια Cage δεν την πάλευα με τίποτα, κούρασε πάρα πολύ προς το τέλος). Τουλάχιστον ξαναβλέπω αγαπημένη Jessica και DD και φυσικά Elektra (πολύ καλό casting στο συγκεκριμένο ρόλο πιστεύω). Το μόνο που λείπει είναι ένας Punisher. Btw, ο Iron Fist δείχνει τέρμα καθυστερημένος. Έτσι είναι και στο comic;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
<blockquote><br>ο Iron Fist δείχνει τέρμα καθυστερημένος.<br></blockquote><br><br> :rofl: :rofl2: κι εγώ δεν έχω δει IF και διαμόρφωσα την ίδια άποψη από τους Defenders. Luke Cage χάλασε πάρα πολύ από τη μέση περίπου και μετά
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
O IF τον βλέπεις από τα πρώτα επεισόδια. Όλοι μιλάνε, προχωράνε τη δράση, κλείνουν κενά για το χρονικό διάστημα από το τέλος της αντίστοιχης σειράς τους μέχρι και τώρα για να γίνει το σωστό tie-in. Ο IF κάθεται και πετάει cringeworthy attackες όσο δεν πάει. Μέχρι και η ίδια η σειρά τον έχει πάρει στο ψιλό με το τσί του.<br><br>Μου αρέσει πάντως που κάθε πλάνο στα πρώτα 3 επεισόδιο είναι χρωματικά δεμένο με το πρωταγωνιστή που εμφανίζεται σε αυτό.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Τέλος. Ωραίο ήταν, αλλά ήθελα περισσότερο. Μου φάνηκαν λίγα τα 8 επεισόδια για 3 heroes (καλά, 3.5).<br><br><span class="bbcode_spoiler">Πιο κεντρικός χαρακτήρας ήταν ο DD και σε συνδυασμό με την Jessica (α ρε Jessica) κράτησαν την σειρά (κατ&#039; εμέ).<br>Κι ο Luke καλά πήγε γενικά. Ήπιε επιτέλους καφέ με την Claire.<br>Ο Danny (και η Colleen) περιττό αγγούρι. Η μόνη του συνδρομή ήταν στο να σπάσει έναν τοίχο και αυτό επειδή ακόμα δεν έχει μάθει να βαράει. Έχεις μια iron fist ρε κεφτέ και βαράς μπουνιές στον αέρα; Δεν έχω καταλάβει τι προσπαθεί να κάνει η Marvel μ&#039; αυτόν.<br>Και η Elektra ωραία. Συμφωνώ ότι είναι από τα πετυχημένα castings.<br><br>Τον Stan τον είδατε;</span>
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Jimmy<br><span class="bbcode_spoiler">Ήθελα τον DD σε ρόλο ηγέτη η αλήθεια είναι. Συμφωνώ με αυτά που λες. Μου άρεσε που του την έλεγε η Jessica όλη την ώρα. Ο Stan σε αφίσα δεν ήταν; Ξέχασα, ο Luke ξέρεις με ποια καταλήγει στα κόμιξ ε;</span><br>Τώρα είμαστε πριζωμένοι για Punisher :camper:
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ναι εκεί ήταν.<br>Δυστυχώς δεν ξέρω τίποτα από κόμιξ, οπότε με ποιον από τους 3 καφέδες καταλήγει;<br> :pP<br><br>Ο Punisher είναι γενικά μέσα στο 2017 ή έχουν πει κάτι συγκεκριμένο;
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Jimmy θα σου πω αλλά είναι major spoiler <br><br><span class="bbcode_spoiler">Με το Τζεσσικάκι, έχουν και παιδάκι.</span><br>νομίζω Νοέμβρη θα είναι ο Punisher, έχουν βγάλει και trailer, το πόσταρε ο tyrion 1-2 σελίδες πίσω.
 

Roronoa

Half-Ogre
Joined
Apr 28, 2014
Messages
500
<blockquote><br>Defenders τέλος, καλό ήταν. Η μουσική στην τελική μάχη έμοιαζε με<br><span class="bbcode_spoiler">απορριπτέο τραγούδι από την 2K για τα NBA 2K trailer, πολύ άστοχη :seriouslyno:</span><br></blockquote><br><br>Εγω πιστευω ηταν <span class="bbcode_spoiler">καποιο ειδους τρολλαρισμα. Ενα ειδος cockblock, γενικα κατι να σου την σπασουν και να σε κανουν να κριντζαρης.<br>Δεν ηταν απλα κακη επιλογη τραγουδιου.</span><br><br><br>Καλα ο iron fist ειναι <span class="bbcode_spoiler">τελειως για τα μπαζα. Περιμενα να τον κανουν λιγο πιο αξιο στους defenders αλλα ηταν το ιδιο ακριβως πραμα με την σειρα του. Αναρωτιεμαι αν υπαρχει κανεις που να τον θεωρει καλο ηρωα. </span>
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
OK, το τελείωσα κι εγώ. Τα τελευταία επεισόδια με εξέπληξαν ευχάριστα μπορώ να πω. Η σειρά έπαιρνε momentum από το 3 και μετά και έκλεισε με αρκετή φόρα, αλλά αφήνοντας περιθώριο για κάτι περισσότερο στην επόμενη (μακρινή) season. Τα δύο τελευταία eps έμοιαζαν σχεδόν 100% με επεισόδια DD, κάτι που ήρθε ως απόρροια του midseason shift change από τον IF στον DD, λόγω και του σημαντικού ρόλου της Elektra. Γενικά ακολούθησε τη συνταγή Avengers σχεδόν κατά γράμμα και αυτό οδήγησε περίπου στο ίδιο ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Αν και δε φτάνει τις καλές solo σειρές (πολύ πίσω από JJ και ελαφρώς πίσω από DD κατ&#039; εμέ, όπως και το Avengers για μένα δεν έπιασε επίπεδα Winter Soldier ή ακόμη και Ironman), κάτι φυσιολογικό όταν προσπαθείς να χωρέσεις έναν τόνο χαρακτήρες, δε νομίζω ότι κανείς μπορεί να έχει παράπονο. Καλή χημεία μεταξύ των ηρώων (ναι, OK, υπήρχε και o IF για το comic relief), πολύ ωραίες ατάκες, αρκετή δράση, όλα σχεδόν στο σωστό μέτρο.<br><br>Δώστε μας Punisher τώρα εκεί στο Netflix!!!!
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Μια δεύτερη season jj στο 3 παρακαλώ! <br>Στω.<br><br><span class="bbcode_spoiler">David Θέλω να κάνω τα παιδιά σου!!!!! :despairdwight:</span>
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
τέλος και εδώ. η όλη φάση μου άνοιξε την όρεξη για punisher.  και φέρτε και την νεα σεζόν jj πιο σύντομα ο/
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
https://youtu.be/_1ySCvq6rL0<br><br>@Raz λατρεύω την ανάλυσή σου "midseason shift change από τον IF στον DD", απορώ πως το διέκρινες. Εγώ βέβαια είδα 7 επ σε μια μέρα, σα μια μεγάλη ταινία :pP Καλό ήταν, θα μπορούσε να είναι πιο ξεπέτα. <br><br>Άσχετο, αλλά η τελευταία σκηνή του DD παραπέμπει τόσο πολύ στο "Born Again" του Miller που θα ήταν πολύ τέλειο έτσι και ακολουθούσαν αυτό το storyline για season 3 :cool: :pcmr:
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Kara, αν και είναι λίγο spoiler για τους υπόλοιπους, στην αρχή μας τα έχουν πρήξει με τον Immortal Iron Fist και τη σημαντικότητα του, αλλά μολις διαμορφωθει η τετραδα και με την άνοδο της Elektra ανεβαινει αναγκαστικα και ο DD. Έτσι το αντιλήφθηκα προσωπικά. Μέχρι το 4-5 ο DD είχε το μικρότερο ρόλο και το λιγότερο screen time, κάτι ίσως λογικό μιας και η ιστορία του είναι η πιο προχωρημένη, αφού έχει 2 σεζόν ήδη. Αυτό άλλαξε όταν προωθήθηκε και το story των υπολοιπων, με την εμφάνιση του Stick και όπως είπα και πριν με τον όλο και σημαντικότερο ρόλο της Elektra.<br><br><br>
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Raz σωστά τα λες, πλάκα σου κάνω. Απλώς που άρεσε η έκφραση που χρησιμοποίησες.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Iron Fist πούλα και π....
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
<blockquote><br>Raz σωστά τα λες, πλάκα σου κάνω. Απλώς που άρεσε η έκφραση που χρησιμοποίησες.<br></blockquote><br><br>Το ξέρω, απλά είπα να αναπτύξω λίγο παραπάνω το σκεπτικό μου. :lol:
 

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
Επιασα αυτες τις μερες το Black Mirror, ναι αργησα λιγο, αλλα στρατος tends to do that. <br><br>Τι σειραρα ειναι αυτη; Καλογυρισμενη, Βρετανιλα να βγαζει γουστο, νταξει τα κονσεπτς του καθε επεισοδιου δεν ειναι και σουπερ-υπερ-ιδιοφυη σιγουρα, αλλα αυτη η κυνικοτητα των ιστοριων, αυτο το βλεπω μια Ζωνη του Λυκοφωτος αλλα με δυστοπιακο ενηλικο προσγειωμενο σαηφαη κονσεπτ. 5/5 απο μενα.<br><br>Επισης κατι ετοιμαζει ο Κρανστον ειδα καπου "Philip K. Dick&#039;s electric dreams", θα ειναι λεει η απαντηση του Amazon στο Black Mirror του Netflix. Ιδωμεν.<br><br>Μπου στις μαρβελοβλακιες και στην μοδα που εφερε ο Νολαν να μας νοιαζουν τα υπαρξιακα και η κριση μεσης ηλικιας του μπατμαν, ναι στο καλο σαηφαη.
 
Top Bottom