What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Δεν αμφιβάλλω καθόλου αλλά δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό που λες με το στυλ της σχεδίασης που σχολίασα εγώ.
Προσωπικά πιστεύω ότι δεν μπορείς να αποκόψεις τη μορφή από το περιεχόμενο. Έχοντας αναγκαστικά παρακολουθήσει ορισμένα επεισόδια λόγω κατάληψης χαζοεπιφάνειας δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα έφερναν το σχέδιο σε αντιστοιχία του He-Man για να πουν την ιστορία που ήθελαν να πουν.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Τι σκουπίδι, τι σίχαμα. Διαφωνώ διότι έχει πολύ καλή δόμηση στην ιστορία του και σπάει αρκετά καλούπια. Επίσης female empowerment χωρίς sexualisation. Έκανε πραματακια σωστά.
οταν εβλεπα την γκρινια που λεγανε ατακες οτι αλλαξαν και τον χαρακτηρα της κλπ ημουν φαση τον ποιο? η original she-ra ηταν τερμα αδιαφορη χαρακτηρας οποτε αν εγιναν αλλαγες ωστε να χτισουν εναν καλο χαρακτηρα το βλεπω θετικα.

τωρα για το σχεδιο νταξ ο καθενας μπορει να το βλεπει διαφορετικα. προσωπικα δεν μου εκανε αισθηση οτι δεν κρατησαν παρομοιο σχεδιασμο με την original.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Clipboard.jpg
Τώρα που τους κοιτάζω καλύτερα βλέπω τις ομοιότητες. Χμμμ. Ναααιιι...

-Μπιγκ Τσηζ: Λοιπόν έχουμε καταλήξει στο καστ του νέου Ρέζι. Το κουότα που έχω μπροστά μου λέει για τουλάχιστον έναν μαυρούλη σε ρόλο ληντ.

-Τζούνιορ Εξέκ 1: Κύριε, πιστεύω ότι ο σωστός όρος είναι έγχρωμος.

-Μπιγκ Τσηζ: Γουατέβερ, εκτιμούμε τα λεφτά κάθε χρώματος. Ο Λανς είναι ο επικρατέστερος, που είναι και ξηγημένο τυπάκι, για το ρόλο του Βέσκερ.

-Τζούνιορ Εξέκ 1: Ναι αλλά τι θα πουν οι φανς κύριε; Δεν μοιάζει στο Γουέσκερ. Μήπως πρέπει να τον castάρουμε σε κάποιον ορίτζιναλ χαρακτήρα;

-Μπιγκ Τσηζ: Έχεις τρελαθεί; Ξέρεις πόσο χρόνο και χρήμα θέλει κάτι τέτοιο; Που θα βρόυμε σεναριογράφο ικανό για κάτι τέτοιο;

-Τζούνιορ Εξέκ 2: Θα αφήσουμε τον φυλετικό αυτοματισμό να το αναλάβει. Οι φίλοι μας στα κοινωνικά δίκτυα θα επικαλεστούν ρατσισμό για τους "ναι μεν αλλά". Επιπλέον θα πούμε στους φανς πως έτσι δεν εισάγουμε νέους χαρακτήρες και άρα παραμένουμε πιστοί στο λορ των παιχνιδιών.

-Μπιγκ Τσηζ: Εύγε γιόκα μου! Νάμπερ ουάν, άρχισε να μαθαίνεις από το συνάδελφο σου και μια μέρα θα μπορείς να αποκτήσεις τη δική σου Λάμπο.
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Fear The Walking Dead
Zombie Apocalypse +
Nuclear Apocalypse
combo :D. Στην επόμενη σεζόν περιμένω εξωγήινους.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ειδα το lupin. Καποια στιγμη, καποιο καλοπαιδο, το ειχε αναφερει δωμεσα και επειδη το ακουσα ξανα, του εδωσα μια ευκαιρια.
Μεταμφιεσεις 2/10. ο επιθεωρητης Κλουζω ειχε μεγαλυτερη επιτυχια.
εκπληξη 2/10. δεν καταλαβαινω γιατι εμπαιναν στον κοπο να εξηγησουν τα καθεκαστα.
Σε γενικες γραμμες δεν ειναι κακη σειρα, εχει καλο στορι, μια αγωνια την προσφερει, οταν δεν ειναι ολα φως φαναρι.
Ο δευτερος κυκλος ηταν πολυ ανωτερος αλλα εκλεισε σαν να τους ενημερωσαν οτι απολυονται ολοι.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887
View attachment 2088
Τώρα που τους κοιτάζω καλύτερα βλέπω τις ομοιότητες. Χμμμ. Ναααιιι...

-Μπιγκ Τσηζ: Λοιπόν έχουμε καταλήξει στο καστ του νέου Ρέζι. Το κουότα που έχω μπροστά μου λέει για τουλάχιστον έναν μαυρούλη σε ρόλο ληντ.

-Τζούνιορ Εξέκ 1: Κύριε, πιστεύω ότι ο σωστός όρος είναι έγχρωμος.

-Μπιγκ Τσηζ: Γουατέβερ, εκτιμούμε τα λεφτά κάθε χρώματος. Ο Λανς είναι ο επικρατέστερος, που είναι και ξηγημένο τυπάκι, για το ρόλο του Βέσκερ.

-Τζούνιορ Εξέκ 1: Ναι αλλά τι θα πουν οι φανς κύριε; Δεν μοιάζει στο Γουέσκερ. Μήπως πρέπει να τον castάρουμε σε κάποιον ορίτζιναλ χαρακτήρα;

-Μπιγκ Τσηζ: Έχεις τρελαθεί; Ξέρεις πόσο χρόνο και χρήμα θέλει κάτι τέτοιο; Που θα βρόυμε σεναριογράφο ικανό για κάτι τέτοιο;

-Τζούνιορ Εξέκ 2: Θα αφήσουμε τον φυλετικό αυτοματισμό να το αναλάβει. Οι φίλοι μας στα κοινωνικά δίκτυα θα επικαλεστούν ρατσισμό για τους "ναι μεν αλλά". Επιπλέον θα πούμε στους φανς πως έτσι δεν εισάγουμε νέους χαρακτήρες και άρα παραμένουμε πιστοί στο λορ των παιχνιδιών.

-Μπιγκ Τσηζ: Εύγε γιόκα μου! Νάμπερ ουάν, άρχισε να μαθαίνεις από το συνάδελφο σου και μια μέρα θα μπορείς να αποκτήσεις τη δική σου Λάμπο.
Χωρίς παρεξήγηση. Κατανοητό αυτό που εννοείς, αλλά έχω την εντύπωση πως όλη η κουβέντα περί "forced diversity"
και corporations που εκμεταλλεύονται συγκυρίες για να γίνουν συμπαθείς, κάπου μας έχει κάνει να χάσουμε την ουσία. ο Reddick γεμίζει την οθόνη, άνετα τον βλέπει κανείς σε ρόλους vilain χωρίς ηθικούς φραγμούς και γενικά η συμμετοχή του δίνει κύρος σε μια παραγωγή που αντιμετωπίζεται με σκεπτικισμό λόγω βεβαρημένου ιστορικού. Τα γύρω-γύρω ας συζητηθούν όταν βγει η σειρά και μας αρέσει ή όχι.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Είχατε δίκιο για PAradise PD. Ούτε 3 λεπτά δεν είδα και το αγάπησα. Πλέον και έχοντας δει δυο επεισόδια το συνιστώ σίγουρα σε κάθε συνοπαδό της έξυπνης καφρίλας. Επίσης λένε ότι το Brickleberry, από τους ίδιους δημιουργούς, είναι ακόμα καλύτερο.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
ο Reddick γεμίζει την οθόνη, άνετα τον βλέπει κανείς σε ρόλους vilain χωρίς ηθικούς φραγμούς και γενικά η συμμετοχή του δίνει κύρος σε μια παραγωγή που αντιμετωπίζεται με σκεπτικισμό λόγω βεβαρημένου ιστορικού
Κοίτα, εννοείται ότι είναι τουλάχιστον 10 σκαλιά ανώτερος από κάτι ξυλάγγουρα τύπου Γουέντγορθ Μίλερ κλπ. που είχαν εμφανιστεί στις ταινίες. Και τη σειρά λόγω ενδιαφέροντος με τα παιχνίδια θα τη δω, μάλλον. Αλλά φαίνεται πολύ άκυρο - και ας μη γελιόμαστε επιβεβλημένο - όταν η εμφανίση ενός σημαντικότατου villain είναι τόσο αλλαγμένη. Αν ήταν μάγκες θα μπορούσαν να φτιάξουν ας πούμε ένα φανταστικό συνάδελφο του Wesker (μήπως στις ταινίες δεν άλλαξαν αρκετά γεγονότα; ) και να δώσουν στο Reddick το ρόλο. Με ένα σμπάρο δυο τρυγώνια.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Έχει και εξαιρετικό crossover επεισόδιο με Brickleberry το Paradise PD (HOPSON ΕΡΩΤΑΣ ΑΙΩΝΙΟΣ).

Όσοι δεν είδατε το Mare of Easttown και γουστάρετε ζόρικο, Ορθόδοξο δράμα με αληθινές ερμηνείες, σπεύσατε. Με διαφορά το δράμα/σειρά της χρονιάς για το '21.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


ΥΓ. Paradise PD συνειδητοποιώ πως γελούσα κυρίως με τους 2 rednecks, και επιλεκτικά με άλλα επεισόδια (ίσα που τα θυμάμαι κιόλας, αυτό με το αμάξι του Κέβιν, το άλλο με τους flipper people, και το season finale της 2ης σεζόν). Κατά τα άλλα οι πρώτες 2 σεζόν είναι στο μυαλό μου συνολικά μια χρυσή μετριότητα, υπερβολικά tryhard, και στα περισσότερα επεισόδια δεν γελούσα καν. Βλέπω τώρα την 3η σεζόν και θεωρώ είναι αρκετά καλύτερη, αν και το παρακάνουν με τις αναφορές σε διάσημους/πολιτικούς και με το σπάσιμο του 4ου τοίχου.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
To M.O.D.O.K. κλάσεις ανώτερο κατ'εμέ στα πρότυπα του Robot Chicken. Το Paradise PD δεν κάνει τίποτα απολύτως καινούργιο που δεν έχουμε δει σε όλες τις σειρές π.χ. του Seth McFarlane. Ελάχιστα ενδιαφέρον. Θέλω να κάνω catch-up και τους τελευταίους κύκλους SouthPark αν και είναι περισσότερο για τη νοσταλγία και το φιξάκι παρά την προσμονή ότι θα δω κάτι ουάου.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
To South Park παίζει πολύ δυνατή και επίκαιρη μπάλα. Κάνουν λιγότερα επεισόδια πλέον, αλλά ουσιώδη.
 
Top Bottom