What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ήταν σχεδόν συγκινητικός ο λόγος του σε εκείνο το σημείο. Πραγματικά, αυτό που λάτρευε ως παιδί έχει γίνει ένα αλλοπρόσαλλο ανοσιούργημα με το οποίο δεν θέλει να έχει πλέον καμία σχέση.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Τόσο κακό πχια; Μπαίνω στον πειρασμό για να το αρχίσω!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Τόσο κακό πχια; Μπαίνω στον πειρασμό για να το αρχίσω!

Αν και εκνευριζομαι οταν δυο ανθρωποι μιλανε ταυτοχρονα, εριξα πεισμα για να δω τον λογο που κλαινε οι παντρεμενες.
Μπορω να πω οτι μπηκα στον πειρασμο για να βιωσω κι εγω αυτη την αηδια που περιγραφουν τοσο γλαφυρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Περιμενα για αυτο αλλα τωρα που ειδα το trailer, δεν ξερω, μικρυνε το καλαθι μου.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Εγώ ευτυχώς πρόλαβα και το έκοψα μαχαίρι πριν με δηλητηριάσει και μένα.

Ευτυχώς για εμένα, το γεγονός ότι ο Patrick Stewart σκατογέρασε του κερατά, με βοηθάει να αποσυνδέσω το Picard από το TNG, σαν να μην είναι ο ίδιος χαρακτήρας (που δεν είναι).
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Είδα το Mandalorian.
Αρχικά είχα ανησυχία μήπως η φάση έγινε για να πουλήσουν κουκλάκια baby Yoda, αλλά ευτυχώς δεν ήταν έτσι.
Εντύπωση μου προκάλεσε το πόσο υψηλά στάνταρ έχει για σειρά, άνετα χτυπάει τις αντίστοιχες ταινίες. Θα ήθελα να είχε περισσότερη χρήση animatronics αντί για cgi, αλλά ακόμα κι έτσι ήταν φοβερή παραγωγή.

Εντάξει η ιστορία δεν είναι κάτι mindblowing και έχει λίγα επεισόδια που είναι filler/σώζουμε κακομοίρηδες Kevin Sorbo style αλλά γενικά έχει ενδιαφέρον ώστε να σε κρατήσει, σε συνδυασμό με lore που δε σκαλίζει ιδιαίτερα σε άλλα μέσα.
Έπεσε binge watching σε 4 μέρες, λογικό με τον ωραίο ρυθμό που είχε.
Θεωρώ πως είναι ό,τι καλύτερο με Rogue One στη μετά Disney εποχή. Περιμένω πως και πως την 3η σαιζόν.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ψαξε να δεις 2 επ απο το Boba Fett που ουσιαστικα ειναι Mandalorian season 2,5. Ολοκληρο το Boba Fett δεν το προτεινω.

Η πλειοφηφια των background, εφφε και το μισο διαστημοπλοιο ειναι UE4. Κυκλοφορουν μπολικα behind the scenes που εξηγουν την τεχνολογια.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Πλάκα-πλάκα ο Πόπα και το πως τον εισήγαγε - υποτίθεται τον είχαμε αφήσει νεκρό στο Return αν δεν απατώμαι ήταν πολύ πιο ωραίο twist από το μάλλον αναμενόμενο... cg lifting που μύριζε fan service. Και μου άρεσε και ως χαρακτήρας.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Θεωρώ πως είναι ό,τι καλύτερο με Rogue One στη μετά Disney εποχή. Περιμένω πως και πως την 3η σαιζόν.

5Ep.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Το vikings εχει ξεκινησει να με κουραζει και την ιδια στιγμη, το that dirty black bag μου κλεινει προστυχα το ματι.
Καποιος το ειχε αναφερει. (Σε εψαξα αλλα δεν σε βρηκα)...(ισως ο φορεβερ κριστμας)
θα το ξαναπω, με καουμποιδες a.k.a. καμποηδες και αυτο, ξαναρωταω, τυχαιο;
απαιτω εικονιδιο "συνωμωτη καουμποι".
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
@vlad legit η καλύτερη σειρά που υπάρχει

@lelos kounelos πού έφτασες? Εγώ ήδη από τη 2η είχα αρχίσει να κουράζομαι, αλλά ήταν ακόμα αρκετά καλή ώστε να με κρατάει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
To vikings το εφτασα στο season 4. Οπως ειπες, το κουραζει λιγο αλλα με κραταει με διαφορα θεματα που δεν εχουν σχεση με τσεκουρια και αιμα στα παπουτσια του Οντιν. Πριν το season 4 ηταν λιγο χαοτικο αλλα τωρα αρχιζω να καταλαβαινω που το παει, ΙΣΩΣ, αλλα βοηθαει να μην πατησω το κουμπι "παρατα το". Αν το παλεψεις λιγο πιστευω οτι θα ξεκινησει να ανταμοιβει την υπομονη σου.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Έχουν βγει νέα επεισόδια Inside No9 και βαριέμαι να τα δω... :(
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Ελαφρώς σοκαρισμένος αναφέρω ότι το πρώτο επεισόδιο του Star Trek: Strange New Worlds... ήταν ok! Φανταστείτε το εξής: σε ολόκληρο το επεισόδιο δεν έκλαψε κανείς!
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Aπο τον Μαρτιο αφου βγηκε το The Batman και το ειδαα αποφασισα μετα να δω ολες τις σειρες Batman. Ετσι εψαξα νδω ποσες σειρες Batman εχουν βγει και ειδα πως εχουν βγει 6 μεχρι τωρα. Ειχα δει τις 2 πριν απο χρονια ετσι ξεκινησα να βλεπω τις αλλες 4

Ειναι



Απο αυτες ειχα δει τα Batman the brave and the bold and beware the batman Ξεκινησα λοιπον πρωτα το Batman the animated series που τελειωσα πριν 1 εβδομαδα και τωρα βλεπω το The new Batman adventures και ειμαι στο 15 επεισοδιο.
Παρα πολυ καλες σειρες με πολλη δραση!
 
Top Bottom