What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
surprised-amazed-shocked-34.gif

Φαντάσου τη δική μου έκπληξη όταν τελείωσε το επεισόδιο και δεν ήθελα να πέσω από το παράθυρο!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Aπο τον Μαρτιο αφου βγηκε το The Batman και το ειδαα αποφασισα μετα να δω ολες τις σειρες Batman. Ετσι εψαξα νδω ποσες σειρες Batman εχουν βγει και ειδα πως εχουν βγει 6 μεχρι τωρα. Ειχα δει τις 2 πριν απο χρονια ετσι ξεκινησα να βλεπω τις αλλες 4

Ειναι



Απο αυτες ειχα δει τα Batman the brave and the bold and beware the batman Ξεκινησα λοιπον πρωτα το Batman the animated series που τελειωσα πριν 1 εβδομαδα και τωρα βλεπω το The new Batman adventures και ειμαι στο 15 επεισοδιο.
Παρα πολυ καλες σειρες με πολλη δραση!

Αναπνοη, μην την ξεχνας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Ελαφρώς σοκαρισμένος αναφέρω ότι το πρώτο επεισόδιο του Star Trek: Strange New Worlds... ήταν ok! Φανταστείτε το εξής: σε ολόκληρο το επεισόδιο δεν έκλαψε κανείς!
Διάβασα καλές κριτικές, μάλλον δεν θα πάει χαμένη όλη η νέα γενιά.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Δείτε το Severance.
Νομίζω έχει αναφερθεί ξανά εδώ αλλά πέρασε λίγο στα ψιλά.
Από τις πιο ενδιαφέρουσες, επίκαιρες, και καλοστημένες σειρές των τελευταίων ετών. Βραδυφλεγής, σκωπτική, φιλοσοφημένη, ξεκάθαρα επηρεασμένη από άλλα έργα επιστημονικής φαντασίας και σειρές τύπου Black Mirror αλλά με δική της προσωπικότητα και αισθητική.
Δεν φαλτσάρει σχεδόν πουθενά, ο μοναδικός της εχθρός είναι το κάπως αργό ξεκίνημα και το ενδεχόμενο να ξεφουσκώσει στην/στις επόμενη/-ες σεζόν, όπως συνέβη π.χ. με το δύσμοιρο το Westworld.
Μπόνους wtf πόντοι επειδή είναι δημιούργημα του Ben Stiller.
Πρώτη σεζόν 8.5/10 μόνο και μόνο επειδή είμαι επιφυλακτικός για το αν μπορούν να το συνεχίσουν/κλείσουν όπως του αξίζει.

Μετά από 6 επεισόδια της τρίτης σεζόν Atlanta, παλεύω ν' αποφασίσω αν μου αρέσει ακόμα το ίδιο ή κάπου χάθηκε αυτή η αναρχική γοητεία της σειράς στα τέσσερα(!) χρόνια που μεσολάβησαν. Το σίγουρο είναι ότι μοιάζει πολύ πιο αποσπασματική και ασύνδετη σε σχέση με τις προηγούμενες. Ήδη έχει δύο επεισόδια όχι απλώς πειραματικά, όπως ήταν π.χ. ο Teddy Perkins ή αυτό στο δάσος. αλλά εντελώς ξεκομμένα από την κεντρική πλοκή, σαν μικρού μήκους ταινίες με άλλους χαρακτήρες. Τουλάχιστον θεματικά υπάρχει ακόμα μια συνοχή και η σειρά διατηρεί το αιχμηρό της κοινωνικό σχόλιο για διάφορα φαινόμενα (κυρίως ρατσισμού). Οι πρωταγωνιστές όπως πάντα απολαυστικοί (αν και λίγο χάνεται σ'αυτή τη σεζόν ο Darius) και οι διάλογοι σταθερά εύστοχοι. Για να δούμε πού θα το πάνε.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Στην αρχη του trailer ειπα meh αλλα μετα ειδα μπηκαν και οι "αμαρτιες" και εκανα προ-παραγγελια ενα φορτηγο pop corn.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
ελα ρε, το γυρισανε στα πραγματικα λοκέισος. η αχρηστη πληροφορια της νυχτας ειναι οτι ο μαλαχτης εχει μαλαξει την σπυριαρα (ετοιμο στο χω κούνελε... τι περιμενεις??) στα γηπεδακια του τριτωνα, δίπλα γειτονια με τον λοφο σκουζε που μεγαλωσα ειναι. ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ του γιανναρου, δεν ειχε γεννηθει ακομα κι ετσι δεν με αντιμετωπισε. δεν ηθελα να του πληγωσω την ψυχολογια, καλά του κατσε.

σε άλλα νεα, δεν φαινεται κακο το ταινιακι. αν αποφυγει το τσήζινες της ιστοριας με τα σιντί κλπ κλπ θα βλεπεται ανετα. αν και ντισνευ ειναι, οπότε δεν εχω και πολλες ελπιδες γι αυτο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
μετά το ψιλοαδιάφορο 2 έχω χαμηλές προσδοκίες είναι η αλήθεια. Το πρώτο ήταν ανατρεπτικό, ασύστολο, επίπεδο "πως ξέφυγε από τους χαρτογιακάδες", το 2 ήταν πιο σεμνό, πιο μαζεμένο "για το ευρύ κοινό".
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Διότι η ανθρωπότητα δεν χρειαζόταν τίποτα παραπάνω από ένα robo-bear....
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
πως σας φάνηκε το 2ο επεισόδιο του Strange New Worlds?
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Σαφώς καλύτερο από το πρώτο, το οποίο ήταν ήδη καλούτσικο. Αλλά με τον Κούρτζμαν στο τιμόνι, η βεβήλωση είναι απλά θέμα χρόνου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Είναι αυτόνομα stories όπως έλεγαν; Να τα ξεκινήσω αν είναι, γιατί αυτό το season wide arc με 1 επεισόδιο την εβδομάδα δεν το μπορώ.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Το Halo όταν δεν υπάρχει η Kwan και το storyline της είναι αρκετά αξιοπρεπές, μόλις εμφανίζεται η Kwan ξαφνικά μετατρέπεται σε show του σωρού από το SyFy

Έχει δει κανείς το Outer Range? Το trailer ειναι ενδιαφέρον
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Κλάμα στο τελευταίο Πικάρντ.
Χάλο εχωτ μείνει 2 επεισόδια πίσω, αλλά δε με χαλάει ως τώρα.
 
Top Bottom