What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Το παιχνίδι Salem!

melkor

Gelatinous Cube
Joined
Dec 19, 2012
Messages
111
Είναι ένα Crafting MMO.
Το έχει παίξει κανείς; Πρόσφατα το ξανά ξεκίνησα καθώς είμαι στην Beta του. Μπορώ να πω ότι με έχει εκπλήξει το βάθος του η λεπτομέρεια του και το hardcore στοιχείο του (ΕVE Online Style, aν πεθάνεις αντίος)

Τι έχετε να πείτε για το παιχνιδάκι; Αν δεν το έχετε καν ακουστά κάντε την καλή και δείτε το είναι πολύ καλό (αν σας ενδιαφέρουν τα Crafting MMOs και Hardcore παιχνίδια)
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Μόλις μπήκα και έπαιξα λίγο αλλά δε με ενθουσίασε. Νομίζω πως αυτό που με χαλάει πιο πολύ είναι οτί είναι πολύ αργό...

Θα του ρείξω μια ματιά όταν θα έχω χρόνο.
 

melkor

Gelatinous Cube
Joined
Dec 19, 2012
Messages
111
Είναι όντως αργό, αλλά να σου πω την αλήθεια, γι'αυτό μ'αρέσει!
 

melkor

Gelatinous Cube
Joined
Dec 19, 2012
Messages
111
Δε ξέρω την ακριβή έννοια αλλά στο συγκεκριμένο ξεκινάς με έναν χαρακτήρα και εξελίσσεσαι μαθαίνοντας διάφορα πράγματα να κάνεις (π.χ. πως να ψαρεύεις, να κάνεις κατασκευές από ξύλο, να περιεργάζεσαι την πέτρα κτλ.) και φτιάχνεις το σπίτι σου κάπου στον χάρτη το οποίο το εξελίσσεις (κήπους, ξυλεία, μύλο, τείχη, πύλες κτλ.). Αλλά υπάρχουν και άλλου παίχτες οι οποίοι μπορούν να εισβάλουν στο σπίτι σου (έχοντας πάντα τα κατάλληλα skills) και διάφορα άλλα ευτράπελα μπορούν να συμβούν από μεριάς pvp. Σκέψου ότι αν σκοτώσει κάποιος κάποιον άλλον και βρεις τα πρώτα στοιχεία μπορείς να ξεκινήσεις έρευνα για να βρεις τον δολοφόνο και υπάρχουν τύποι που πληρώνουν αδρά για αυτές τις πληροφορίες για άτομα που είναι στην μαύρη λίστα τους.

Γενικά το παιχνίδι έχει ΠΑΡΑ πολύ βάθος και είναι πάρα πολλά που ακόμα δεν ξέρω.
 

nortrom

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,559
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά τα γραφικά του μου κάθονται στο στομάχι. Συνήθως δεν με απασχολούν τα γραφικά αν ένας τίτλος είναι καλός στα υπόλοιπα, αλλά σε αυτή την περίπτωση, για κάποιον παράξενο λόγο δεν μπορώ να τα αγνοήσω :sick:

Κατα κάποιον τρόπο μου θυμίζει έναν άλλον τίτλος της paradox, to Europa Universalis... τρομερό παιχνίδι απο άποψη gameplay/βάθους, αλλά με μετριότατα γραφικά.
 

melkor

Gelatinous Cube
Joined
Dec 19, 2012
Messages
111
Σε καταλαβαίνω απόλυτα για τα γραφικά και εγώ έτσι ένιωσα όταν το πρωτοείδα το παιχνίδι, αλλά όταν ξεκίνησα και είδα το βάθος του gameplay το ξέχασα το θέμα. Εξάλλου μη ξεχνάς ότι το παιχνίδι είναι στην Beta και κάποια πράγματα ενδέχεται να βελτιωθούν (π.χ. το νερό, ο ουρανός κτλ.)
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,436
Άκυρο comment, παρακαλείται κάποιος mod να το σβήσει :oops: .
 

Tsok

Moderator
Staff member
Giveaway pioneer PCMaster Veteran
Joined
Nov 30, 2012
Messages
5,933
Melkor πολύ μου άρεσαν τα στοιχεία του παιχνιδιού που έδωσες. Πάρα πολύ θα έλεγα αλλά αυτή η αργή κατάσταση του περπατήματος με πεθαίνει.
 
Top Bottom