What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Το παλιό πισι ξαναχτυπά

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
αφου λέμε για συγκεκριμένες εφαρμογές βεβαιώσου ότι τρέχουν σε 7 πρώτα, ίσως σε αναγκάσουν να βάλεις πάλι ΧΡ
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
τα 7αρια εχουν καλο compatibility....
προσωπικα χρησιμοποιω εφαρμογες που δεν ανανεωθηκαν ποτε μετα την πρωτη κυκλοφορια των xp, και παρολα αυτα δουλευουν ρολοι με την επιλογη για compatibility!
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Ωραία, θα τα έχω υπόψιν μου τα mint για dual-bot σε κανένα μελλοντικό φορμάτ στο πισι πάνω!
Θα κοιτάξω και με τα 8 τι παίζει και θα δω...

Απ' τις εφαρμογές, είχα δοκιμάσει αυτές που χρησιμοποιούσε πιο συχνά η μάνα μου, στα 7 στο λαπτοπ, την προηγούμενη φορά που είχε βγάλει πρόβλημα το πισι και δούλευαν, οπότε υποθέτω και οι υπόλοιπες (μιας και είναι της ίδιας εταιρίας) θα δουλεύουν, αλλά για καλό και για κακό τώρα που έχω λίγο χρόνο θα τις τσεκάρω κι αυτές.

Ήρθε και το κουτί σήμερα, έδωσα 120€ μόνο για την κάρτα, μια Geforce GTX 650 της Gigabyte. Άρα σύμφωνα και με τα λεγόμενα πριν 2-3 σελίδες του νίτρο μου βγήκε καλά?
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,432
Καλά είναι. Η καρτούλα είναι αξιοπρεπής για gaming, και με πρόχειρο έλεγχο στο bestprice.gr, σου χρέωσε ένα εικοσάρικο εξτρά, που νομίζω ότι είναι λογικό, αν σκεφτείς ότι ήρθε, πήρε το PC, πέρασε την κάρτα και ότι λογισμικό χρειάζεται να δουλέψει, την έλεγξε αν δουλεύει σωστά, και στο έφερε. Μια ερώτηση, σου έκοψε απόδειξη;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467


vtheofilis wrote:
Καλά είναι. Η καρτούλα είναι αξιοπρεπής για gaming, και με πρόχειρο έλεγχο στο bestprice.gr, σου χρέωσε ένα εικοσάρικο εξτρά, που ναμίζω ότι είναι λογικό, αν σκεφτείς ότι ήρθε, πήρε το PC, πέρασε την κάρτα και ότι λογισμικό χρειάζεται να δουλέψει, την έλεγξε αν δουλεύει σωστά, και στο έφερε. Μια ερώτηση, σου έκοψε απόδειξη;</blockquote>
Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
[strike]Κούνελε δεν δείχνει τίποτα το σπόιλερ σου... [/strike] Άκυρον τώρα το δείχνει κανονικά.

Ωραία!! Ναι μου έδωσε απόδειξη!
Απ' τα Info Quest Technologies την πήρε, αλλά μια ματιά που έριξα στην σελίδα τους δεν έχει κατάλογο και τιμές απ' τα προϊόντα τους...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
ε ναι infoquest είναι η χονδρική της you.gr, η χονδρική δεν έχει τιμές για να μην αρχίζουν οι γκρίνιες "μα το πήρες τόσο γιατί το δίνεις τόσο" και να προσπαθείς να εξηγήσεις στον πελατάκο ότι δεν το κάνεις για το ροκ και ότι έχεις έξοδα κτλ κτλ.

http://www.you.gr/proionta/pc-parts/exartimata-desktop-pc-anavathmisis/kartes-grafikon?zmother2_chipmanuf=1&zmother_chipset=10

Αφού το πήρε και το έφερε + εργασία καλά μου φαίνεται και μια χαρά η κάρτα.
 

infamousjohn

Death Knight
Joined
Dec 7, 2012
Messages
2,516
καλοριζικο φιλε!
ναι οντως, ο τυπος εκανε την δουλεια και δεν σας υπερχρεωσε.
στα plus ειναι οτι η καρτα ΟΝΤΩΣ θα παιξει ολους τους σημερινους τιτλους ευκολα.

επομενως, παρε σειρα μπροστα απο το pc και enjoy!
 
Top Bottom