What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Top Video Game Soundtracks

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
PTSD μου έσκασε. Είχα μόλις κάνει install το game, καυλωμένος για μια νέα Gothic εμπειρία, Day-one collectors (έτρωγα για δυο βδομάδες στη λέσχη για να επιβιώσω), να ακούω τη μουσικάρα του menu, και να σκάει το ότι θέλει online activation, και να έχω καρακαταφαγωθεί επειδή θα έπρεπε να περιμένω να ξημερώσει για να πάω στη βιβλιοθήκη του ΤΕΙ μπας και γίνει τίποτα με emails στο support (internet στο studio δεν είχα ακόμα). Να μελετάω ΤΟ ΜΑΝΟΥΑΛ μέσα στη σχολή, να το παίζω τελικά δυο μέρες μετά την αγορά, να έχω hype στο θεό, και να ξενερώνω μέσα στη βδομάδα με το πόσο μέτριο είναι.

Καλούλι είναι!!! Μου αρέσει να βάζω τέσσερις πέντε παγίδες μπροστά μου και να τους τοξεύω από μακριά!!!!! Η συλλεκτική με το σπαθί/letter opener?
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Καλούλι είναι!!! Μου αρέσει να βάζω τέσσερις πέντε παγίδες μπροστά μου και να τους τοξεύω από μακριά!!!!! Η συλλεκτική με το σπαθί/letter opener?
Ναι, αυτήνε! Εντάξει είχε το χαβαλέ του στο combat, αλλά δυο φορές που το ξεκίνησα το βαρέθηκα. Το 2 πιο πολύ μου άρεσε.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Σε κάπως ανάλογο mood με το αποπάνω κι επειδή το ξανάκουγα πρόσφατα (ναι ξέρω ότι το ανατριχιαστικό κομμάτι του μενού είναι "εμπνευσμένο" απ'το Angel των Massive Attack αλλά ταιριάζει τόσο διαολεμένα πολύ)

 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,792
Lo-fi beats to chill and kill vampires to που λένε και οι νεολαίοι

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
Νταμπλ ποσταδορες με ροκ ενδ ρολ
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
τωνη, μας εχεις μεγενθυνει απειρως τα κρεματζολια με τον αλαν γουεικ 2 :p:LOL:, οπότε θα θελα να σε ρωτησω αν εχει εκτος απ την οριτζιναλ, καμμια γνωστη, ολντι, licensed μουσικη που να σου μενει στο μυαλο, οπως στο aw1 με το Μεγαλειωδες In Dreams.

...εντελως αναπαντεχη στιγμη οταν τα ανηψουδια μου, τοτε ηλικιας 12-13 και 8, βαζουν μπρος το πλειστεισο που ειχαν και ακουω τον Υμνο... και γυρνω αλαλοθ και τους ρωτω:
- τι ναι τουτο? ποθεν ερχεται? που ακουγεται? και μου απαντουν
"αλαν γουεικ. το παιζουμε στο πλειστεισο... εσυ που το ξερεις??"
- εγωωωωω? τι πες ρε σπορε τωρα???

και ακολουθησε μια απ τις πιο treasured να το πω (ετσι το λεμε στο χωργιο) αναμνησεις μου απ την ζωη με τ ανηψχια μου, οπου ξελαρυγγιαζομαστε κι οι 3 σα να μην υπαρχει αυριο, στο σαλονι, τραγουδωντας:



φαν ταιμς.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
Είμαι φανμποης και δε το κρύβω. ΔΙΚΑΣΤΕ ΜΕ!

Licensed μουσική, ζήτημα να έχει 1-2 άσματα (pj harvey και κάτι ακόμα). Θα ήθελα να είχε κάμποσα licensed (πχ, θα ταίριαζε το "running scared", του Ορμπισον).
Παρόλα αυτά, θαρρώ πως κάνανε εξαιρετική δουλειά στο τομέα της μουσικής και ταιριάζει απόλυτα με αυτά που θέλει να πει το κεημ.

Άκου μια το παρακάτω άσμα...
(σποηλερ για τους υπόλοιπους)
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
συμπαθητικο ρε μπρο, αν και μου θυμιζει κατι σαν συμμετοχη λευκορωσιας ξερωγω σε γιουροβιζιον 2010....

τι μου πες τωρα? ρανινγκ σκεαρντ. Κορυφαιο!!!!
εσυ που σαι της πχοιοτητας τσεκαρε την διασκευη νικ κειβ....
 
Top Bottom