What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τotal trash war

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
τι εχουμε εδω; εκτος απο αμερικανους που εχουν γεμισει τον τοπο, στο παρισι ο ενας, στο ισραηλ ο αλλος.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Δίχως να δώκω σποηλερς. Θα πω μόνο πως είναι το Up In Smoke αν το είχε σκηνοθετήσει ο David Lynch στα 10 του.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268

Η συνέχεια που όλοι περιμέναμε!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
νομιζα οτι ειναι σαν αυτα τα φεικ, που ποσταρουν τρολίστικα στο ρεντιτ για τα λωλς (αχχχχ, τι θυμηθηκα τωρα.... cosmoraid με κυβερνοεπιθεση 10 νταγλαραδων στο κοσμοπόλιτα φόρου....).

αλλά αυτο ρε νιτρε, δεν ειναι καν αστείο.
ναι, κυραμου, εισαι άσχωλ και μαλάκω κι άλλα πολλά. ενταξει ειμαστε? ενταξει ειμαστε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
νομιζα οτι ειναι σαν αυτα τα φεικ, που ποσταρουν τρολίστικα στο ρεντιτ για τα λωλς (αχχχχ, τι θυμηθηκα τωρα.... cosmoraid με κυβερνοεπιθεση 10 νταγλαραδων στο κοσμοπόλιτα φόρου....).

αλλά αυτο ρε νιτρε, δεν ειναι καν αστείο.
ναι, κυραμου, εισαι άσχωλ και μαλάκω κι άλλα πολλά. ενταξει ειμαστε? ενταξει ειμαστε.
με το θεό Gaben ελπίζω πραγματικά να είναι τρολ, ΞΕΡΩ ότι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι εκεί έξω, αλλά δεν θέλω να πιστεύω ότι έχουν και το θράσος να κάνουν reddit post στο AITA!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Αυτο το θεμα δεν ειναι trash αλλα ποβληρμα. προβλημα και μπλεξιμο, οπως ειναι ολες οι ανθρωπινες σχεσεις.
Σε καμια περιπτωση δεν ειναι μεμονωμενο περιστατικο ηλιθιοτητας.
Οι πρωην σχεσεις ειναι κατι που αναστατωνουν πολλους ανθρωπους, οχι μονο το αλλο ημιση μιας σχεσης.
Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια. Δεν πιστευουν με τιποτα, με καμια μπαναγια, οτι θα μιλησεις/βγεις με πρωην και ο λογος θα ειναι φιλικος.
Τις τελευταιες μερες παιζει ενα τετοιο εργακι στην ιδιοτροπη ζωη μου.
Τωρα θα αναφερω νουμερα που θα χαλασουν το ιματζ του κουνελισιου Ντοριαν Γκρει.
Μια φιλη μου διαφωνει και υποσυνειδητα ΕΝΤΟΝΑ, οτι πρεπει να επικοινωνησω με πρωην, που ειχαμε σχεση, περιπου, την περιοδο που αγορασα το mouse που ποσταρα στο προβληματικο hardware. Θεωρει οτι παω να χωθω σε εναν γαμο με σκοπο να τα κανω ολα KW/hΛΟ, πραγμα που συνηθιζω. Απο την δικια της οπτικη πλευρα. Λες και εχω κανενα κωλομαγικο ραβδακι ή το αγγιγμα του Μιδα απο την Φρυγιακωλια.


Για οσους βλεπουν οικογενειακες ιστοριες. Σεντονι για να χορτασετε.
Οταν εισαι με εναν ανθρωπο για 10+ χρονια και εχεις μια σπανια επικοινωνια για αλλα τοσα χρονια, Σημαινει οτι υπαρχει μια ανωτερη σχεση που δεν μπορει να καταλαβει ο μεσος λουμπεν, που θεωρει τις σχεσεις μουλιασμα και ρουτινα.
Με την συγκεκριμενη πρωην, Μιλουσαμε στο τηλεφωνο μια φορα καθε εξι μηνες ή μια φορα τον χρονο ή μια φορα μετα απο 5 χρονια. Στο ενδιαμεσο παντρευτηκε και μαλιστα, ειχαμε βγει και για καφε, χωρις τον συζυγο. Η επικοινωνια μας, αν και σπανια, δεν ηταν ποτε αμηχανη αλλα πολυ ανθρωπινη, ζεστη σαν φλογα απο την κολαση αλλα οχι παθιασμενη. λες και ειχαμε να τα πουμε απο χθες. Ο χρονος δεν γερασε καθολου αυτη την σχεση.
Καποια στιγμη, αισθανθηκα οτι κατι δεν παει καλα. Τοτε, τραβιομουν με μια τρελη γκομενα που μολις ειχε βγει απο μια σχεση τερμα τοξικη και ψυχολογικα χειριστικη. Ειδα καποια απο τα συμπτωματα στην πρωην μου. Στις δυο τελευταιες επικοινωνιες που ειχαμε, μπορω να πω οτι φορτιστικα. Διεκοψε συζητηση για πχ το χρωμα που εχουν τα ταξι για να πει κατι συναισθηματικο, να βαλει τα κλαματα και να κλεισει το τηλεφωνο. Στην τελευταια συνομιλια μας, μου ειπε το ιδιο πραγμα μαζι με κατι αλλα ανησυχητικα πραγματα και εκλεισε το τηλεφωνο σε κατασταση πανικου.
Θεωρησα οτι φταιω εγω και εσβησα τηλεφωνο για να μην την ξαναπαρω. Αργοτερα, τα εβαλα ολα σε μια σειρα και καταλαβα οτι κατι ειναι πολυ λαθος.
Για να μην ανακατευτω εγω, το συζητησα με ατομα του περιβαλλοντος της αλλα δεν εγινε κατι. θεωρω οτι ουτε καν πιστευτος δεν εγινα. Περασαν τα χρονια και τον τελευταιο καιρο ακουω απιστευτα πραγματα για την συμπεριφορα της και βλεπω πολλα περισσοτερα συμπτωματα που μοιαζουν με την κοπελα που ειχε φαει σκοινι με τον πρωην της. Απομονωση, ψυχρη/ασχημη συμπεριφορα κτλ. Σαν να βλεπω τον Ναυαρχο να ποσταρει ζητω ο Scorsese, σωσε μας απο την Marvel.
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Εαν επιβεβαιωθει η θεωρια μου, πιανω τον τυπο και του λεω οτι οταν νοιωσει οτι πρεπει να ειναι ο εαυτος του, θα πρεπει να κλεισει ραντεβου σε χειρουργο οδοντιατρο. Για την ωρα, εχω πεσει σε μια αρνητικοτητα και awkward καταστασεις. Δεν μπορω να κανω κατι γιατι ακομα και αν παιζει κατι ασχημο, θεωρω οτι η πρωην θα το αρνηθει επειδη εκτος των αλλων, με ξερει πολυ καλα. Το ξερει οτι θα χτυπησω την πορτα ως ντελιβερι για πιτσα που δεν παραγγειλαν. Θα χωσω την πιτσα με το εξτρα καυτο τυρι και εξτρα καυτες πιπεριες και ταμπασκο, στην μουτρα του τυπου και το ζυμαρι θα προσπαθει να σταματησει την βια στην μαπα του.
Δεν χρειαζεται να ομολογησει τα παντα. Απο την στιγμη που εχω ενδειξεις, μπορω να την διαβασω αλλα και παλι, δεν μπορω να επεμβω και ουτε στην αστυνομια μπορω να παω. Τι να τους πω; εχω ενα προαισθημα, χωρις αποδειξεις; σε κατι που ολοι αρνουνται τα παντα; που ολοι θα πουν, αυτος θελει να καταστρεψει εναν γαμο. Αν η πρωην τρωει πλυσιμο εγκεφαλου τα τελευταια, πολλα χρονια, πως θα αντιδρασει;
Στο τελος της μερας, μπορει να κανω και λαθος αλλα δεν εχω την μεγιστη πολυτελεια να ξερω ωστε τελειωσει αυτη η ιστορια. να παραδεχτουν ολοι οτι παιζει προβλημα και οτι πρεπει να γινει κατι ή οτι κανω λαθος, που ειναι το σεναριο που προτιμω χιλιες φορες.

Ναι, αυτες οι σχεσεις τρωνε πετρα απο παντου και δεν ειναι trash κατασταση αλλα πολυεπιπεδη και νορμαλ κοινωνικη συμπεριφορα. Η συγκεκριμενη ιστορια κανει το θεμα να μοιαζει με trash.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Αυτό που κατάλαβα και μου ξημέρωσε μόλις διάβασα το κείμενο, είναι ένα ότι η μαμακυθοσύνη σώζει, τέλος είναι η αλήθεια, εγώ αυτό ξέρω. Μην κάνετε σχέσεις, μείνετε παρθένοι και καθίστε να παίζετε video games.

Κάτι σαν το άγιο όρος δηλαδή, απλά έχει πλάκα.
 

sandwraith_

Half-Ogre
Joined
Nov 30, 2012
Messages
574
Έκατσα και διάβασα απο την αρχή όλο το τότε θρέντ και με έπιασε τρομερή νοσταλγία. Εντελώς άγαρμπη τρολοπροσπάθεια απο τους περισσότερους, ευτυχώς ήταν οι μπροστάριδες Μπρά Μπρού και Μεσιέ Μποράτσο που μας κουβάλησαν. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορούμε να δούμε τι σκατά θρεντ-απαντήσεις υπήρχαν τότε. Χάθηκαν για πάντα στο χρονοντούλαπο της τρολοιστορίας.


To ninaki τι να κάνει άραγε; :trollface:
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Shieeeet. Ήταν η περίοδος που έγραφα με μια ακατ-ανόητη αργκό (όχι ότι τώρα βγαίνει κάπχιο νόημα, αλλά λέμε τώρα)
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Μιας και είστε οφτοπικ



Screenshot 2022-12-26 102011.png

Ο Έλλην τεν-τεν και μαέστρος (ΟΧΙ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚΑΛ) του χόρορ
 
Top Bottom