What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Total War Saga: Troy – Διαθέσιμο ΤΩΡΑ, ΔΩΡΕΑΝ, για 24 ώρες (Update)

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
UPDATE: Το game είναι εδώ και λίγα λεπτά (και για τις επόμενες 24 ώρες) διαθέσιμο ΔΩΡΕΑΝ, στο EPIC GAMES STORE. Σπεύσατε!









______________________________________________________________________________UPDATE στις 2 Ιουνίου 2020: Η σημερινή ημέρα φέρνει νέες, άκρως ενδιαφέρουσες πληροφορίες για το Total War Saga: Troy. Μέσω της κυκλοφορίας ενός story trailer για το παιχνίδι, μαθαίνουμε πως ημερομηνία κυκλοφορίας του θα είναι η 13η Αυγούστου, αλλά και το εξής πικάντικο: αφενός, το παιχνίδι θα είναι διαθέσιμο αποκλειστικά στο Epic Games Store για τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας του. Αφετέρου, και σημαντικότερο, θα διατίθεται ΔΩΡΕΑΝ για τις πρώτες 24 ώρες!



Άκρως ενδιαφέρουσα εξέλιξη, το δίχως άλλο. Παρακολουθείστε το Trailer, και σημειώστε την ημερομηνία στα καλεντάρια σας...

Continue reading...
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έχω βάλει ήδη ειδοποίηση κι ας είναι περίοδος διακοπών.
Βέβαια με τον χαμό που θα γίνει φοβάμαι ότι παίζει να μην προλάβουμε να το πάρουμε
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Έχω βάλει ήδη ειδοποίηση κι ας είναι περίοδος διακοπών.
Βέβαια με τον χαμό που θα γίνει φοβάμαι ότι παίζει να μην προλάβουμε να το πάρουμε

Ή μπορεί να το ρίξουν το store επίτηδες!!!! :trollface:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κακοήθειες!! Πιο πιθανό είναι να το ρίξου οι Γεη(ι)μπελίσκοι (every pun intended there) για προβοκάτσια, αλλά δεν θα τους περάσει!
Ο Επίστροφος και ο Σχεδίας θα επιστρέψουν ξανά στον Σκάμανδρο μόνο που αυτή την φορά θα το κάνουν για να γίνει όλη η Ελλάς Φωκίς!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Την ομάδα από πίσω φοβάμαι. Anyway, συγκρατημένη αισιοδοξία, γιατί μετά την κρυάδα τού Britannia, δεν είναι για παραπάνω.

Το Total War Saga: Thrones of Britannia αναπτύχθηκε από μικρότερη ομάδα (Saga Team) μέσα στην ίδια τη CA.
Για το Total War Troy υπεύθυνο studio είναι η CA Sofia που προσαρτήθηκε στην CA το 2016 και έχει δουλέψει σε κάποια DLC του Rome 2. Εκείνοι παίρνουν τη σκυτάλη ως Saga Team πλέον. Πιθανόν να είχαν βοηθήσει και στο Britannia, όμως δεν είχαν τα ηνία και άλλοι devs ήταν επικεφαλείς.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Στα τελευταία 10 λεπτά έχει και εντυπώσεις. Συμφωνώ σχεδόν σε όλα πλην των unit cards που προσωπικά μου άρεσαν. Τα banners, ελπίζω να έχουμε τη δυνατότητα να τα κάνουμε λίγο πιο διακριτικά. Και αυτό που με χάλασε σίγουρα μιας και μιλάμε για "truth behind the myth", ήταν το health regeneration τού Έκτορα. Άκυρο εντελώς. Ταιριάζει στο warhammer και στο romance mode, αλλά εδώ είναι άκυρο. Άντε να δούμε και campaign gameplay το επόμενο διάστημα.

 

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Μου αρέσει το concept truth behind the myth και μπορώ να πω πως από τις λεπτομέρειες που είδα στις πανοπλίες το έχουν ψάξει αρκετά το θέμα αρχαιολογικά. Με εκνευρίζει λίγο το hud και τα κομβία, όπως και ο ρυθμός της μάχης που είναι κάπως "απλουστευμένα" με λογικές moba να έχουν μολύνει το αγαπημένο μου είδος. Αυτά από τον γέρο.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Με εκνευρίζει λίγο το hud και τα κομβία
Το hud πανομοιότυπο με τα προηγούμενα είναι. Τι εννοείς?
Τα κουμπιά όντως είναι κάπως χοντροκομμένα, ειδικά το βελάκι.
ο ρυθμός της μάχης που είναι κάπως "απλουστευμένα" με λογικές moba
Φαντάζομαι εννοείς οτι είναι πολύ γρήγορος. Όντως, το παρατήρησα κι εγώ. Για την παρουσίαση είχαν 2 επίπεδα δυσκολίας. Easy και hard. Και στο hard να τελειώνει μια μάχη με high tier full stacks σε 10-12 λεπτά είναι κάπως.
Και το άλλο που παρατήρησα ήταν η κίνηση των στρατιωτών σε 1x ταχύτητα, που ήταν λες και τους είχαν ρίξει νέφτι στον ποπό.

Ας περιμένουμε και campaign gameplay. Και μετά αν είναι ξεθάβουμε το τσεκούρι τού πολέμου.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
if you're not paying for the product, you are the product
Ε pretty much αυτό είπα και εγώ.
τα κορίτσια στο κωλόμπαρο δε θεωρούνται "product"? Ταυτίζομαι


Για να σχολιάσω και το game λίγο, με χαλάνε τα myth units όπως ο μινώταυρος που είδα στο στιγμιότυπο του βίντεο που πέτυχα τυχαία. Κατά τα άλλα, πολύ ωραίες πανοπλίες, τοπία και βολικό UI.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εφαγα ταλαιπωρια μεχρι να τελειωσει το video. κοιταζα μηπως συνδεσα καταλαθος κανενα 56K modem. Μαλλον ηθελαν η διαρκεια του video να ταιριαζει με την διαρκεια του τρωικου πολεμου.
Εκανα υπομονη επειδη μου αρεσε αυτο που εβλεπα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τρίβει τα χέρια του ο σουινης από τον χαμό που θα γίνει. θα πέσει το επικ σήμερα. και στο τέλος ούτε οι μισοί θα καταφέρουν να το βουτήξουν xD
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
4 ταπόγευμα ώρα Ελλάδος ξεκλειδώνει το γκεημ. Συγχρονίστε τα ρολόγια σας.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
σε 3 ώρες
 
Top Bottom