What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

[Update] Αποκαλυπτήρια του Assassin’s Creed: Valhalla!

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Αφού ανακοινώθηκε η ημερομηνία κυκλοφορίας των νέων κονσολών της Microsoft (Xbox Series X, Xbox Series S), η οποία είναι η 10η Νοεμβρίου 2020, το Assassin’s Creed: Valhalla άλλαξε με τη σειρά του ημερομηνία, όντας launch τίτλος, προκειμένου να συμπέσει μαζί τους. Συνεπώς το παιχνίδι θα κυκλοφορήσει και για PC (Uplay και Epic Store) στις 10 Νοεμβρίου αντί για τις 17 που ήταν αρχικά προγραμματισμένο.



Αναμένουμε λοιπόν.



Αρχική Είδηση στις 30/09:



Μετά τα χθεσινά αποκαλυπτήρια του τίτλου του game, έφτασε και η ώρα για το επίσημο trailer!









Το Assassin’s Creed: Valhalla, λοιπόν, δημιουργήθηκε από το ίδιο στούντιο που μας έδωσε τα Black Flag και Origins. Σε αυτό, θα ελέγχουμε τον Eivor (ή ΤΗΝ Eivor, καθώς, όπως και στο Odyssey, θα υπάρχει δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε αρσενικό...

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
Ανυπομονώ για το τρεϊλέρι!
Μακάρι να είναι καλό και να μην αποδειχθεί Valhalia... :Ρ
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Τελειώνει το DOS2 και μάλλον θα λυγίσω με το AC Odyssey. :D
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
Εγώ, δυστυχώς, έχω αφήσει στη μέση την Οδύσσεια. Οδύσσεια κατάντησε! :Ρ
Ελπίζω να μην χρειαστούν 10 χρόνια για να την τελειώσω...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Ομολογώ ότι χτες είδα την παραγωγή "Τρωάδες" (από το Ίδρυμα Ωνάση στους Δελφούς) και ψηνόμουν ήδη.

Καταπληκτικό το θέατρο, ήξεραν να περνούν καλά οι Αρχαίοι Έλληνες.
 

ccwr

Mind-flayer
The Ultimate Sacrifice Never tell me the odds Hug the Snek PCMaster Veteran
Joined
Dec 19, 2012
Messages
2,307
Νταξ απο αρχαία Ελλάδα πάει σε Vickings?!?!?!?!? UBI RE *^#%$(*

(hyped as fraked) ώρα να παίξω το Odyssey που σκονίζεται στο backlog
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Εγώ το Odyssey το ξεκίνησα πολύ ζεστά, λόγω του Setting (βοήθησαν πολύ και τα δύο αφιερώματα του Hellion), αλλά να πω την αλήθεια το βαρέθηκα κάπως.

Δεν με κράτησε. Όσο χάζευα την Αρχαία Ελλάδα ήταν πολύ ωραίο, αλλά δεν βρήκα το story τέτοιο που να με κάνει να θέλω να δω τι γίνεται παρακάτω. Επίσης με χαλούσε που οι πράξεις σου δεν είχαν κάποιο άμεσο αντίκτυπο.

Είναι και αυτό το ρημάδι το level scaling...
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Κι εγω σε καποιο νησι εχω παρατησει τον Alexios γιατι ηθελα να τελειωσω το Witcher 3 πρωτα. Πρεπει να του δωσω προταιριοτητα.

Σε αλλα νεα 15 studio (!!) φτιαχνουν το νεο παιχνιδι με το Ubisoft Montreal να ειναι lead studio (οπως ηταν στο Origins αλλα οχι στο Odyssey).



Για να δουμε πρωτη μεγαλη ανακοινωση μετα το φιασκο του Breakpoint και με ολα τα σχεδον υπολοιπα ανακοινωθεντα σε κατασταση on hold.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Είναι ένα ζήτημα γενικά η αλλαγή κατεύθυνσης των Assassin's Creed ανά τα χρόνια. Ξεκίνησαν ως Action Games και Εξομοιωτές Παρκούρ σε μεσαιωνικό σέττινγκ, και τείνουν να καταλήξουν ψιλοτζενέρικ Action-RPG που θα μπορούσαν να είχαν βγει από οποιαδήποτε άλλη εταιρεία χωρίς να αλλάξει το παραμικρό σε αυτά. Κάποιοι θα πουν προφανώς πως "μια χαρά εξέλιξη είναι αυτή", αλλά η αποδοχή δεν είναι και καθολική.

Το σημαντικό ερώτημα βέβαια είναι άλλο: υπό ποίο κόντεξτ θα καταφέρουν να εισάγουν μαύρη Viking πολεμίστρια στο παιχνίδι?
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αν δεν κανω λαθος μπορεις να το βγαλεις αυτο στα settings.

Ισχύει, είδα την σχετική επιλογή αλλά δεν κατάλαβα και καμιά διαφορά. Ίσως βέβαια να το βρήκα αφού είχα ήδη ψιλοβαρεθεί.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Εγώ, δυστυχώς, έχω αφήσει στη μέση την Οδύσσεια. Οδύσσεια κατάντησε! :Ρ
Ελπίζω να μην χρειαστούν 10 χρόνια για να την τελειώσω...

Στην ίδια φάση βρίσκομαι κι εγώ με το παιχνίδι. Συγκεκριμένα τελείωσα το κυρίως σπαταλώντας waaaaay too many hours και κάνα δίμηνο μετά είπα να πιάσω τα (γαμάτα σύμφωνα με τις φήμες)DLC αλλά στο πρώτο κιόλας quest κλάταρα.
Όμορφος κόσμος, ευχάριστη μάχη, και μάλλον το καλύτερο terrain traversing της αγοράς αλλά συναισθηματικό δέσιμο και γενικότερη δραματουργία κάτω από τη βάση. Δυστυχώς, αν έχεις OCD με side-quests και εξερεύνηση εύκολα ξεπερνάς τις 100 ώρες από τις οποίες μόνο οι 30 αξίζουν κι αυτές υπό προϋποθέσεις.
Ελπίζω στο Valhalla να επενδύσουν παραπάνω στην ατμόσφαιρα και να συμπυκνώσουν το περιεχόμενο αλλά ποιον κοροϊδεύω, για τη φάμπρικα open-worlds Ubi μιλάμε.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
Κάνα splinter cell της προκοπής θα βγάλουν; Τα AC δυστυχώς δεν έπιασαν ποτέ την αίγλη του stealth gameplay όπως την είχαν στήσει τα splinter cell. Ναι ακόμη κι αν τα γυαλιά του Σαμ λαμπυρίζουν στο σκοτάδι
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889


Μεταξύ άλλων Launch τίτλος για το Xbox Series X


Αυτό σημαίνει ότι δεν θα βγει ή θα βγει καθυστερημένα στο PS5 ή απλά δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Υποσχόμενο το βλέπω. Θα διαδραματίζεται και στις βρετανικές νήσους από ότι φαίνεται. Αρκετό ψωμί για διάφορες πλευρές της ιστορίας εκεί.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973


Πολλές από τις σκηνές θυμίζουν τη σειρά Vikings (όχι ότι αυτό είναι απαραίτητα κακό), αλλά λείπει η ανατριχίλα της Οδύσσειας (λογικό, θα μου πείτε).

Ελπίζω η υλοποίηση να είναι καλή.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Η μέχρι τώρα πολιτική της UBI είναι να βγάζει τα παιχνίδια της παντού ταυτόχρονα. Δεν νομίζω πως θα αλλάξει κάτι σε αυτό.

Τα Pre-orders έχουν ανοίξει
visual.webp
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Αναβαθμίστηκε το αρχικό ποστ με λεπτομέρειες για το game συν screenshots.

 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Σίγουρα θα παιχτεί, όπως και τα υπόλοιπα άλλωστε. Άσχετα αν πλέον σε τίποτα δε θυμίζει παιχνίδι Assassins - θα μπορούσε να λέγεται Valhalla σκέτο ξέρω' γω.

Ελπίζω μόνο το PCάκι μου να τ' αντέξει, καθώς το Odyssey ενίοτε ζοριζόταν - λόγω παλαιού επεξεργαστή υποθέτω.
 
Top Bottom