What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Xαντχελντ. Γκειμινγκ. οι 2 αυτες λεξεις στην ΙΔΙΑ ΦΡΑΣΗ??? ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ??

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,669
Εγώ με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτήν την τιμή το Ντεκ δεν το βλέπω καν σαν χαντχελντ. Είναι ένα εκπληκτικό φορητότατο μίνι πισί σε πολύ καλή τιμή (σοβαρά φτιάξτε αντίστοιχο πισί να παίζει τα πάντα 1080p 60fps σε medium ρυθμίσεις, πόσο κοστίζει και είναι αντίστοιχα σύγχρονο) με δώρο οθονούλα και χειριστήριο. Αν κάποιος δεν έχει επαγγελματικούς λόγους να χρειάζεται περισσότερη ραμ ή ισχυρότερο επεξεργαστή ή πολύ ισχυρή κάρτα γραφικών ή αν δεν κυνηγάει το 4K ή τα πολύ πάνω από 200fps ή τις ultra ρυθμίσεις είναι το ιδανικό μαραφέτι για να παίξει πρακτικά οποιοδήποτε παιχνίδι ή οποιαδήποτε desktop χρήση.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Είναι ένα εκπληκτικό φορητότατο μίνι πισί σε πολύ καλή τιμή
Αυτός είναι ο μόνος λόγος που θα μπορούσα να σκεφτώ τέτοια συσκευή.
Εαν είναι hack/mod/port friendly και συνεργάζεται καλά με ασύρματα ποντίκια,
πληκτρολόγια, είναι μια καλή λύση αντί για 2o "pc/laptop" για τη φάση της δουλειάς
μου (vpn, remote desktop, terminal, broswer, 365).

Εαν μάλιστα είχαμε και φθηνές rollable οθόνες, η φάση θα ήταν διαστημική.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,263
Εγώ με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτήν την τιμή το Ντεκ δεν το βλέπω καν σαν χαντχελντ. Είναι ένα εκπληκτικό φορητότατο μίνι πισί σε πολύ καλή τιμή (σοβαρά φτιάξτε αντίστοιχο πισί να παίζει τα πάντα 1080p 60fps σε medium ρυθμίσεις, πόσο κοστίζει και είναι αντίστοιχα σύγχρονο) με δώρο οθονούλα και χειριστήριο. Αν κάποιος δεν έχει επαγγελματικούς λόγους να χρειάζεται περισσότερη ραμ ή ισχυρότερο επεξεργαστή ή πολύ ισχυρή κάρτα γραφικών ή αν δεν κυνηγάει το 4K ή τα πολύ πάνω από 200fps ή τις ultra ρυθμίσεις είναι το ιδανικό μαραφέτι για να παίξει πρακτικά οποιοδήποτε παιχνίδι ή οποιαδήποτε desktop χρήση.

Ναι η τιμή είναι πραγματικά πολύ καλή. Δεν ξέρω τι ισχύει για τα δύο μεγαλύτερα μοντέλα αλλά για αυτό των 420€ είμαι 99% σίγουρος ότι η Valve μπαίνει μέσα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,271
μπορατσίστικα πραγματικά όμως...

έχω να χαρώ φορητό gaming από το gameboy το γκρι, το τούβλο, αλλά δεν είναι δυνατόν να μην αναγνωρίσω την αξία του στην παιδική μου ηλικία που με τραβολογούσαν οι γονείς μου εδώ και εκεί στις διακοπές τους και εγώ όπως ήταν φυσικό δεν είχα και πολλά πράγματα να κάνω σε ένα camping που μέναμε 2-3 μέρες και αν πριν φύγουμε για το επόμενο ή να γυρίσουμε τις τοπικές παραλίες.

Το handheld gaming με έβαλε κυριολεκτικά στο παιχνίδι και κάθε χρόνο σώζει εκατομμύρια παιδιά από το απόλυτο πήξιμο σε διακοπές γονέων. Ναι υπάρχουν και άλλα πράγματα να κάνουν τα παιδιά, όπως πχ διάβασμα, αλλά όταν είσαι παιδί σε διακοπές με γονείς έχεις άπειρο χρόνο για να σε κρατήσει το 1 βιβλίο που μπορεί να πήρες ή το κινητό σου (πλέον, τότε αγοράζαμε μαγκαζίνα και τέτοια).

Η πικρή αλήθεια είναι ότι και τώρα θα με ξελάσπωνε αυτό το φορητό της valve αν είχα την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσω μόνο για gaming, αφού έχουμε ένα σύστημα σπίτι και μπορεί να δουλεύει η σύζυγος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Μια φορα διαβαζα pdf στο κινητο και βγηκα δυο στασεις αργοτερα στο Μετρο
Πολυ δυνατο ποιντ. Ο Κουνελος, εχει παθει το ιδιο αλλα σε τραινο. Αυτο ποναει πολυ.
 
Top Bottom