What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

XenForo Requests Thread (αλλαγές username, reacts, trophies, διακοποδάνεια)

Varg

Awakened Shrub
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2
Καλησπέρα και μεγειά το νέο forum. Υπάρχει περίπτωση να γίνει ενσωμάτωσή του στο tapatalk, όπως σε παλαιότερη έκδοσή του, ώστε να μπορούμε να lurkάρουμε και από το κινητό;

Α , και θα ήθελα και την αλλαγή του πρώτου γράμματος του nick μου σε κεφαλαίο! Thanks!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Θεωρήσαμε πως το νέο φόρουμ είναι εκ γενετής υπερ-λειτουργικό κατά την περιήγηση από κινητά και tablets, οπότε το Tapatalk κρίθηκε ψιλοπεριττή ενασχόληση σε αυτή τη φάση. Χώρια που απ'ότι διαβάζω παρουσιάζει προβλήματα με την έκδοση 2.1 του XenForo που έχουμε περασμένη κι εμείς. Άρα στο εγγύς μέλλον δεν νομίζω να το ενσωματώσουμε.
 

Varg

Awakened Shrub
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2
Κατανοητό, απλά ήθελα να έχω μαζεμένα σε μια εφαρμογή τα fora που lurkάρω. Δεν πειράζει, 2-3 κλικς παραπάνω, έτσι κι αλλιώς τα αξίζετε για τη δουλειά που κάνετε όλα αυτά τα χρόνια!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,220
Πότε θα έχουμε δική μας εφαρμογή για Android Kai iOs?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Όταν βρεθεί ένα κορόιδο λαμπρό παλικάρι να γνωρίζει κώδικα και να θέλει να ξοδέψει εργατοώρες για να τη φτιάξει στο τζάμπα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Κύριε, κύριε, αυτό με την αλλαγή του πρώτου γράμματος σε κεφαλαίο, μπορώ να το έχω κι εγώ;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Μόνο το πρώτο γράμμα θέλεις, ή να σε κάνουμε Great0ldOne για να είσαι επιβλητικός.

Άσχετο, όπως θα έχουν πάρει πρέφα αρκετοί, το XenForo πλέον υποστηρίζει και κενό στα usernames. Οπότε μπορεί άνετα κάποιος να ονοματιστεί "Πάπας Βενέδικτος ο 13ος" πχ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,409
Τώρα βάζεις φυτίλια, αλλά ας μην ξαναζήσουμε τις δόξες της Μικρής Βιτσιόζας Σκύλας.


Great0ldOne, καλό μου φαίνεται, ας γίνει έτσι λοιπόν, αν και προτιμώ το stealthiness από την επιβλητικότητα. You never expect the Cthulhu cultist inquisition.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Αν δεν με απατά η μνήμη μου, υπήρχε κι ένα μηδενικό κάπου εκεί ανάμεσα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Το 0ld είναι κανονικά με μηδενικό. Απλά φαίνεται μικρότερο από το Ο στη γραμματοσειρά.
 

Spank

Commoner
Approval of the Admiral
Joined
Dec 12, 2018
Messages
23
Αν δεν σας κάνει κόπο και ειναι τεχνικά απλο σχετικά θα ήθελα το πρώτο γράμμα κεφαλαίο δηλαδή Spank , αλλιώς αν δεν γίνεται δεν θα πέσουμε στην πυρά πάλι φίλοι θα είμαστε :LOL:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,525
Όπως έκανα και στο θρεντ με τα τζάμπα γκεημς, ενημερώνω και εδώ τα πλήθη πως περάσαμε add-on που επιτρέπει το κρύψιμο ποστς, ανάλογα, είτε με τον αριθμό των ποστς κάποιου (by default το έχω ορίσει στα 5 ποστς) είτε με το αν έχει κάνει react ή όχι στο υπό συζήτηση ποστ (δηλαδή, ποστάρω εγώ κωδικούς, και για να τους δει κάποιος πρέπει να κάνει οποιοδήποτε react στο ποστ μου).

Οι επιλογές αυτές βρίσκονται στο drop-down menu που εμφανίζεται αν πατήσετε τις 3 τελίτσες ('insert") στον editor.
 

$upr3m3

Gelatinous Cube
PCMaster Veteran
Joined
Dec 1, 2012
Messages
118
Καλημέρα παιδιά!
Μπήκα μετά από πολύ καιρό ξανά στο αγαπημένο μου φόρουμ αλλά βλέπω με έχετε βαπτίσει αλλιώς. Λείπει ο πρώτος χαρακτήρας του ονόματός μου :(

Παλιά είχε $, αν δεν γίνεται ένα S θα είναι αρκετό
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι η μεγαλη ζητηση στην αλλαγη του πρωτου γραμματος. προς τι το πομπωδες υφος;
δεν θελω να βγω εξω και εχω διαβασει μεχρι και τα αρθρα για την εμμηνοπαυση.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
εχει αρθρα για την εμμηνοπαυση εδω μεσα και δεν τα εχω πετυχει;!?!
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,669
προς τι το πομπωδες υφος;
Θα έλεγα ότι χρησιμοποιείται ως σύννεφο από αιώνια εφήβους των πρώταν -άντα για τους γκράνπα Σίμπσον των δεύτερων -άντα.
Απ΄ότι φαίνεται, it works. :trollface:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
εχει αρθρα για την εμμηνοπαυση εδω μεσα και δεν τα εχω πετυχει;!?!
Εδω μεσα εχουν γραφτει πραγματα που ακομα και το ανοσοποιητικο συστημα του forum θελει να ξεχασει. καποια εχουν χαθει στην ληθη του χρονου. Θα ελεγα τι να πρωτοθυμηθω αλλα καλυτερα να μην το σκαλισουμε το θεμα.
Το κουτι της πανδωρας εχει απο ολα. πυρηνες λαιλαπες, οδομαχιες, γιουρουσια, υποχθονιες συζητησεις και θυσιες παρθενων για καλυτερο gaming. πυκνωτες VXZ8000, τι αλλο να πω δηλαδη;

Θα έλεγα ότι χρησιμοποιείται ως σύννεφο από αιώνια εφήβους των πρώταν -άντα για τους γκράνπα Σίμπσον των δεύτερων -άντα.
Απ΄ότι φαίνεται, it works. :trollface:

τα δευτερα αντα ειναι ΠΟΛΥ επικινδυνα. Ο συνδιασμος τους μπορει να στειλει αδιαβαστους, με τον τροπο που στελνουν τα πιοτα του Gerald, τους απλους θνητους. Για αυτους το κεφαλαιο γραμμα ειναι στιγμιαια φαγουρα στο τριτο ματι.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,609
Ε θέλω και εγώ PCMaster old-skewl badge ><
Βασικά όλοι σχεδόν το δικαιούνται εδώ πέρα. :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,217
Ε θέλω και εγώ PCMaster old-skewl badge ><
Βασικά όλοι σχεδόν το δικαιούνται εδώ πέρα. :p

Σου έχει ήδη αποδοθεί από τις 28 Απριλίου! Πήγαινε στο προφίλ σου και στην καρτέλα badges και πάτα τη μικρή ντουντούκα για να φαίνεται το σήμα όταν ποστάρεις.
 
Top Bottom