What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Xiaomi το update λαχταρα.

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ειμαι ο κουνελος κι εχω Xiaomi redmi 5 plus.
Πριν λιγες μερες το κινητο με επρηξε με τα μπλιπ μπλιπ ηχητικα, επειδη εσκασε ενα update για το system launcher.
Δεν πατησα τιποτα, το αφησα να κανει ηχους. Αποφευγω να κανω update χωρις μια μικρη αναμονη. Με του διαολου τα πραγματα πρεπει να εχεις τον νου σου.
τελικα, σαν αλλα windows10, το τηλεφωνο παρεκαμψε τον χρηστη και εκανε την εγκατασταση. χθες το βραδυ το ακουγα που εκανε κατι παραξενους ηχους και μολις το ανοιξα εφαγα μηνυμα system launcher keeps stopping. Ειναι μια κατασταση οπου βλεπεις τα εικονιδια σου να εξαφανιζονται αφηνοντας ενα λευκο περιγραμμα. μετα απο λιγες στιγμες τα εικονιδια επανερχονται αλλα δεν υπαρχει κινηση αριστερα και δεξια και το παραθυρο με το μηνυμα να σε πρηζει.

Ειχα παθει κατι παρομοιο με ενα blackberry και ειπα να περιμενω λιγο την εταιρια. Μετα αποφασισα οτι δεν μπορω να περιμενω την εταιρια. Το καλο ειναι οτι μπορεις να μπεις στις ρυθμισεις. Ειχα μια αναμνηση για το τι πρεπει να κανω αλλα δεν εβρισκα την ρυθμιση, Τελικα αποφασισα να μπω στο youtube γιατι εχουμε και δουλειες.
Εκει ανακαλυψα οτι εκλαψε πολυ κοσμακης.
Λοιπον, εαν εχετε Xiaomi και παθετε την ιδια λαχταρα, εδω ειστε. σε μενα λειτουργησε η διαγραφη των updates.



Αυτη ειναι η πρωτη φορα που ειχα θεμα με το τηλεφωνο και αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι αντεξε περισσοτερο στην αφρικανικη πραγματικοτητα απο το πολυαγαπημενο και σε-αγαπω-πολυ blackberry
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ρε φίλε, ακριβώς αυτό έχω πάθει και δεν έχω κινητό απο χθες βράδυ. Θα δω το βιντεάκι. Ελπίζω να δουλέψει και σε μένα.
Π@π@ρι@ έφτιαξε.
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Ψιλιάστηκα ότι έχουμε συντονιστεί, όταν αναφέρατε για πρόβλημα με το κινητό... Κι εγώ το έπαθα από χτες το πρωί. Το clear data ΔΕΝ δούλεψε σε εμένα, αλλά έκανα rollback όλα τα updates για το συγκεκριμένο app (delete all updates) και πήρε μπρος, όπως στον lelo.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
προσωπικά λειτουργώ 3rd party launcher. αυτή τη στιγμή είμαι με το poco launcher παλιότερα το nova.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
@Northlander Έφτιαξε με τον τρόπο σου. Σε λατρεύω. :love:
@Mogrey665 μιλάς κινέζικα. Ο μόνος λόγος που δεν έχω ακόμα κινητό με πράσινο/κόκκινο είναι η δουλειά. Αλλιώς ούτε να τα φτύσω αυτά τα διαβολομηχανήματα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μου ήρθε κι εμένα η αναβάθμιση αλλά την άφησα στην άκρη. Για κάποιον λόγο δεν έχει περαστεί ακόμη και επειδή πραγματικά βαριέμαι να ασχοληθώ με αλχημείες θα προσπαθήσω να την καθυστέρηση όσο περισσότερο γίνεται
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
χμ να μπήκε και στο δικό μου; αν και έχω arrow (Microsoft Launcher πλέον) ή όποτε μου την βαρέσει τρέχω το Launcher 10
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Σύμφωνα με ένα update που βγήκε σήμερα (μου ήρθε πριν από 5 λεπτά) διορθώνει το crash.
 
Top Bottom