What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

[ΖΗΤΗΣΗ] Διάφορα κομμάτια hardware

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Βάζω κι εδώ μια αγγελία που έχω βάλει εδώ και κάποιο καιρό να τρέχει στο insomnia, ΜΠΑΣ και βρεθεί κάτι:
Ενδιαφέρομαι για αγορά των παρακάτω εξαρτημάτων:

1. Front panel για κουτί Cooler Master CM Stacker RC-810 (το εν λόγω κουτί δεν το αλλάζω με τίποτα), δίχως σπασμένες / χαλασμένες USB θύρες. Αν υπάρχει και USB 2.0 καλώδιο μαζί, για τη σύνδεσή του με τη μητρική, ακόμη καλύτερα.
Αν, παρ' ελπίδα, υπάρχει και side panel με τζάμι και μαύρου χρώματος πλαίσιο, με ενδιαφέρει κι αυτό.

2. CPU για laptop Intel Core i7-4710MQ (Haswell, 2.5GHz, FCPGA946), για χρήση σε μητρική Pegatron C15B.

3. Ποιοτικά και επώνυμα τροφοδοτικά 300-350W, για παλιά PCs, κατά προτίμηση με 12άρη ανεμιστήρα.
Μάρκες τύπου Codegen / SunTek / Force / Deer / Premier / Lamtech και λοιπά υλικά ανάφλεξης, αυτομάτως αποκλείoνται.

4. Φορτιστής laptop, για HP Mini 1160ev. ΔΕΝ με ενδιαφέρει αν είναι o αυθεντικός ή όχι, απλά να λειτουργεί καλά.

5. Μπαταρία για HP Mini 110-1160ev. ΔΕΝ με ενδιαφέρει αν είναι η αυθεντική ή όχι, ΟΥΤΕ ΚΑΝ αν δουλεύει / φορτίζεται. Τη θέλω απλά για να καλύψω το σχετικό κενό.

6. Bonus αναζήτηση, 2 x 16MB 30-pin SIMMs.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Front panel για κουτί Cooler Master CM Stacker RC-810 (το εν λόγω κουτί δεν το αλλάζω με τίποτα), δίχως σπασμένες / χαλασμένες USB θύρες. Αν υπάρχει και USB 2.0 καλώδιο μαζί, για τη σύνδεσή του με τη μητρική, ακόμη καλύτερα.
Αν, παρ' ελπίδα, υπάρχει και side panel με τζάμι και μαύρου χρώματος πλαίσιο, με ενδιαφέρει κι αυτό.
ωχ. αμα το ζητουσες πριν κανα δυο χρονια κατι θα γινοταν. ειχε ιδιο κουτι ο ξα μου αλλα πριν κανα χρονο ισως και 2 το πηγε ανακυκλωση.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
ειχε ιδιο κουτι ο ξα μου αλλα πριν κανα χρονο ισως και 2 το πηγε ανακυκλωση.

Πέταξε τέτοιο κουτί στην ανακύκλωση;;;;; o_O :cry:
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Πέταξε τέτοιο κουτί στην ανακύκλωση;;;;; o_O :cry:
Πήρε εδώ και αρκετά χρόνια άλλο και ήταν στην άκρη "άχρηστο". Δύσκολα θα το πουλούσε την εποχή που όλα είναι τζαμί και rgb και έπιανε χώρο.
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Δύσκολα θα το πουλούσε την εποχή που όλα είναι τζαμί και rgb και έπιανε χώρο.

Αυστηρώς προσωπική εκτίμηση: Σε μια σωστή τιμούλα, θα το πουλούσε ΧΘΕΣ. Άσε που ο πρώτος που θα το χτύπαγε θα ήμουν εγώ....:love:
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αν υπάρχει και USB 2.0 καλώδιο μαζί, για τη σύνδεσή του με τη μητρική, ακόμη καλύτερα.
Ανταπτερ με 2 usb 2.0 βιδωνει στο πισω πανελ του κουτιου και τα καλωδια του κουμπωνουν στην μητρικη. Αν σε εξυπηρετει, υπαρχει
 

manos426f

Lich
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
6,191
Να είσαι καλά ρε φίλε, τέτοιο έχω κι εγώ, στη συγκεκριμένη περίπτωση με ενδιαφέρει να ενεργοποιήσω ει δυνατόν και τις 6 x USB 2.0 μπροστινές θύρες.
 
Top Bottom