What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ποια ειναι τα παιχνιδια που αναμενετε πως και πως να κυκλοφορησουν μεσα στο α εξαμηνο του 2020;

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Μιας που βελτιωθηκε καπως το συστημα μου για τα δεδομενα των συγχρονων παιχνιδιων, λεω να κοιταξω να ξαναμπω στο κλιμα αλλα συνειδητοποιω οτι ειμαι σχεδον απολυτα out of the loop και οι πληροφοριες που ψαχνω στο νετ ειναι γεματες απο payed-hype-generation-articles, συγκεχυμενα νεα και φημες για παιχνιδια με αποτελεσμα να μην εχω μια σαφη εικονα του τι μου γινεται.

Ερωτηση: Ποια ειναι τα παιχνιδια που μεχρι τωρα ειναι επιβεβαιωμενο οτι θα κυκλοφορησουν συντομα (νταξει στραβες γινονται για καθυστερησεις) και δεν μπορειτε να περιμενετε να τα πιασετε και να τα απολαυσετε;

Ριξτε οτι γουσταρετε, ειμαι θετικος σε ολα
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
DOOM Eternal σίγουρα είναι ο πιο καυτός ΑΑΑ τίτλος που έρχεται τον επόμενο μήνα για εμένα.

Όλο και κάποιο indie διαμαντακι θα σκάσει στο μεσοδιάστημα βέβαια. Μάρτιος-Απριλιος θεωρητικά είναι η πρώτη μεγάλη περίοδος κυκλοφοριών, αλλά τα περισσότερα βαρυγδουπα ονόματα πήραν αναβολή ελέω... CYBERPUNK μέχρι να ακολουθήσει και το ίδιο σε αυτό το μονοπάτι.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Χμμμ το τσεκαρα τωρα το Doom Eternal καλη φαση φαινεται οντως αν και εχω να τερματησω και να παιξω στα σοβαρα FPS απο την εποχη του Hexen...

Recommended λεει Ryzen 2600, αυτο που μολις εβαλα, αυτο μαλλον σημαινει οτι θα πιανω 60ari fps :D
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
DOOM Eternal και Resident Evil 3 Remake με ενδιαφέρουν πολύ από τις κοντινές κυκλοφορίες, άσχετα που μάλλον θα τα παίξω κάπου αρχές του '21 :p

Από indies βασικά περιμένω το Ori and the Will of the Wisps και το Creaks της Amanita, που φημολογείται ότι θα σκάσει "Άνοιξη".
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Αυτά που με έκαιγαν είτε ήταν εξαρχής για φθινόπωρο και μετά, είτε πήραν αναβολή για φθινόπωρο και μετά. Αναφέρομαι κυρίως σε Cyberpunk 2077, Vampire The Masquarade 2 και Dying Light 2. Και φυσικά Baldur's Gate 3 αλλά δεν το πιστεύω για πιο νωρίς από summer 2021.

Εντάξει, και το Doom Eternal με ενδιαφέρει, όσο βλέπω trailers τόσο πωρώνομαι - ναι, είμαι θύμα του μάρκετινγκ.

Από υπάρχουσες κυκλοφορίες, δες Metro Exodus, Assassin's Creed Odyssey, A Plague Tale: Innocence και Hellblade: Senua's Sacrifice. Kαι άμα είσαι store agnostic, Borderlands 3, Outer Worlds. Και φυσικά Red Dead Redemption 2, αλλά σε αυτό μην περιμένεις θαύματα, η κάρτα γραφικών θα σε κρατάει πίσω, με medium settings θα παίξεις.

Βασικά στη φάση που είσαι, νομίζω το xbox game pass είναι κομμένο και ραμμένο για σένα. Αστείο κόστος το trial, και πρόσβαση σε πολλά καλά παιχνίδια που πριν έτρεχες με το ζόρι και πολλές παραχωρήσεις.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Από ΑΑΑ RE3
Από indie Remothered: Broken Porcelain, Death Trash, Ori, Hollow Knight (βέβαια είναι πάντα πιθανό να πάει προς τέλος χρονιάς).
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Όπως είπε και ο GreatoldOne GamePass.
Hellblade, Plague Tale, Outer World, Forza Horizon 4, F1 18, Ori and the blind forest και σε λίγο το Will of the wisps, Hotline Miami, Hollow Knight και δεν συμμαζεύεται. Όλα με 1€.

Edit: τώρα κατάλαβα το αρχικό ερώτημα. Sorry αν είμαι οφτόπικ.
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
BONERLORD

Mount-and-Blade-Bannerlord-II-Release-Date-Revealed-01-Header.jpg


Mount-Blade-II-Bannerlord-header.jpg


1582376183_Mount-amp-Blade-II-Bannerlord-sets-the-release-date-of-1024x576.jpg


35 K.Σ.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Αυτά που με έκαιγαν είτε ήταν εξαρχής για φθινόπωρο και μετά, είτε πήραν αναβολή για φθινόπωρο και μετά. Αναφέρομαι κυρίως σε Cyberpunk 2077, Vampire The Masquarade 2 και Dying Light 2. Και φυσικά Baldur's Gate 3 αλλά δεν το πιστεύω για πιο νωρίς από summer 2021.

Εντάξει, και το Doom Eternal με ενδιαφέρει, όσο βλέπω trailers τόσο πωρώνομαι - ναι, είμαι θύμα του μάρκετινγκ.

Από υπάρχουσες κυκλοφορίες, δες Metro Exodus, Assassin's Creed Odyssey, A Plague Tale: Innocence και Hellblade: Senua's Sacrifice. Kαι άμα είσαι store agnostic, Borderlands 3, Outer Worlds. Και φυσικά Red Dead Redemption 2, αλλά σε αυτό μην περιμένεις θαύματα, η κάρτα γραφικών θα σε κρατάει πίσω, με medium settings θα παίξεις.

Βασικά στη φάση που είσαι, νομίζω το xbox game pass είναι κομμένο και ραμμένο για σένα. Αστείο κόστος το trial, και πρόσβαση σε πολλά καλά παιχνίδια που πριν έτρεχες με το ζόρι και πολλές παραχωρήσεις.


Όπως είπε και ο GreatoldOne GamePass.
Hellblade, Plague Tale, Outer World, Forza Horizon 4, F1 18, Ori and the blind forest και σε λίγο το Will of the wisps, Hotline Miami, Hollow Knight και δεν συμμαζεύεται. Όλα με 1€.

Edit: τώρα κατάλαβα το αρχικό ερώτημα. Sorry αν είμαι οφτόπικ.


Δυστυχως παιδες δεν παιζει Game Pass για μενα γιατι θελει τελευταια εκδοση win10 και winstore και δε συμμαζευεται...εχω την LTSC εκδοση και αυτη κουτσουρεμενη και κατακρεουργημενη για τους δικους μου περιεργους λογους, οποτε δεν γινεται οσο δελεαστικο και να ειναι τουτονα :)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Early Access για λόγους ευρύτερου balance testing κυρίως, απ'όσο γνωρίζω το παιχνίδι θα είναι πλήρως playable ως single-player campaign σε αυτήν του την έκδοση. Αλλά λογικά θα βγουν λεπτομέρειες αρχές του Μάρτη.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Από αυτά που έχουν ανακοινωθεί μέχρι το καλοκαίρι (δε βάζω μέσα δηλαδή Cyberpunk και τέτοια), Doom Eternal σίγουρα, Ori and the Will of the Wisps και ίσως Resident Evil 3 (όταν αποφασίσω να τερματίσω το 2),

Από εκεί και πέρα, αναμένω με πολύ ενδιαφέρον το Beyond a Steel Sky και Streets of Rage 4 (αγάπες είναι αυτές).
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Early Access για λόγους ευρύτερου balance testing κυρίως, απ'όσο γνωρίζω το παιχνίδι θα είναι πλήρως playable ως single-player campaign σε αυτήν του την έκδοση. Αλλά λογικά θα βγουν λεπτομέρειες αρχές του Μάρτη.

Ενδιαφερον, θα σας αφησω παιδες να το τσεκαρετε, να γραψετε γιαυτο και να βγει μια καλη σουμα και θα το πιασω αν ειναι οταν αποφασισουν οτι ειναι ετοιμο να φυγει απο τη early access φαση... (ελπιζω να μην γινει dwarf fortress :p )


Ori and the Will of the Wisps

ολοι ρε σεις το εχετε αναφερει αυτο, platform λεει ειναι που εψαξα, τι το ενδιαφερον εχει που το αναμενετε πως και πως;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Δυστυχώς μόνο Χελλιονε ειναι σωστός σύντροφος!
Το παιχνίδι θα είναι απίστευτο από την πρώτη στιγμή και με αυτά που θα δούμε θα μας πέσει το σαγόνι.

FOR SWADIAAAAA
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
cyberpunk 2077-wasteland 3-baldur's gate 3-vampire the masquerade 2-resident evil 3-ori and the will of the wisp-(hopefully) hollow knight silksong
(και να στρώσουν το ghost recon breakpoint αλλά αυτό είναι άσχετο με το θέμα)
 
Top Bottom