What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,501
εγώ είμαι υπερ να μην αλλάζει because reasons κάθε τόσο... κουράστηκα, ας είναι ότι θέλει μετά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
εγώ είμαι υπερ να μην αλλάζει because reasons κάθε τόσο... κουράστηκα, ας είναι ότι θέλει μετά.

Κι εγώ είμαι υπέρ να μην ξαναλλάξει, αλλά να παραμείνει η θερινή.
 

Crusader

Gelatinous Cube
Joined
Dec 12, 2012
Messages
101
Αρ γιου σουρ; Δηλαδή όχι μόνο θα υπάρξει ξανά "χειμερινή ώρα" (όπου θα νυχτώνει από τις 5μμ), αλλά και θα παραμείνει τους καλοκαιρινούς μήνες; Εγώ περίμενα το αντίθετο...

Αν γίνει έτσι πάντως, μεγάλη μ@λ@κία. Είμαι υπέρ της θερινής.

Το 2019 η ΕΕ αποφάσισε κάθε χώρα να διαλέξει ποια ώρα θέλει να κρατήσει και να κάνει την τελευταία αλλαγή μέσα στο 2020. Κι εγώ είμαι υπέρ της θερινής αλλά θεωρητικά αν γίνει αλλαγή τον Οκτώβρη αυτή θα είναι η νέα μόνιμη ώρα μας.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Θαρρώ πώς έχει αποφασιστεί να κρατήσουμε την θερινή ώρα, αν θυμάμαι καλά κάτι δημοσιεύματα που είχα διαβάσει. Εκτός κι αν σφαλλω
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
Η θερινή είναι η κάρτα σύμβαση προσαρμοσμένη, άρα η χειμερινή (GMT) θα κρατηθεί έπειτα από απόφαση της ΕΕ. Η Ρωσία ακολουθεί το σύστημα εδώ και μια πενταετία περίπου.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,339
Αγόρασα ένα Μ.2 2280 της Crucial, και με έπιασε το μεράκι για κατσαβίδωμα!

1. Ανοίγωμεν το κουτί, να δούμε που είναι το m.2 slot: Μάλιστα, είναι κάτω από την κάρτα ήχου!!! (Είμαστε retro gamers, και έχωμεν και κάρτα ήχου)

2. Βγάζουμε όλα τα καλώδια, από την κάρτα ήχου!!! (Τέσσερα το σύνολο, ευτυχώς colour coded!!!)

3. Εμφανίστηκε το m.2 slot!!!

4. Γονυπετής κάτω από το γραφείο, με τον ιδρώτα να τρέχει προσπαθώ να συνδέσω το σκληρό στο σλοτ.

5. Που είναι η βίδα?

6. Που είναι η βίδα, ωεω??!?!??!?!?

7. Που είναι η βίδα, γαμ#$@#$ το κερατο μου το τράγιο?!?!?!??!

8. Ένα κατοστάρικο σκληρός, και δεν είχε μέσα μια δύο βίδες!!!!!!!!


CG06.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,527
(Είμαστε retro gamers, και έχωμεν και κάρτα ήχου
Απο τοτε που εβγαλα την καρτα ηχου, πρεπει να ανεβαζω την ενταση στα ηχεια, στο τερμα, για να ακουω κανονικα. πως θα ακουω χεβι μεταλ, μαμω την πανακοτα μου; με ψιθυρους;

Καλως ηρθες στον καπιταλισμο. ξερεις ποσα λεφτα εμειναν στην τσεπη τους με επειδη απομακρυναν τις βιδες απο εσενα; τι να τις κανεις τις βιδες; ακουμπησε τον στον πατο του κουτιου, θα ψυχονται κιολας, απο την λαμαρινα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,339
Καλως ηρθες στον καπιταλισμο. ξερεις ποσα λεφτα εμειναν στην τσεπη τους με επειδη απομακρυναν τις βιδες απο εσενα; τι να τις κανεις τις βιδες; ακουμπησε τον στον πατο του κουτιου, θα ψυχονται κιολας, απο την λαμαρινα.

Βασικά, λέω να βάλω όλο το μηχάνημα στον καταψύκτη, για να κάνω και καλό overclocking!!!!
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,680
Οι συγκεκριμένες βίδες πάνε με την μητρική, οχι τον σκληρό.
Άλλη φορά να παίρνεις πιο ακριβή μητρική αν θέλεις να έχει και βίδες :ROFLMAO:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,527
Ρε μαν, εχω μια σακουλα γεματη με βιδες (για υπολογιστες μιλαμε οχι για νοβοπαν) αν κατσει φαση να στις φερω να κανεις δουλεια για τα επομενα 76 χρονια. δεν εχω βιδες για να καλυψεις 100 χρονια, ειπαμε εχω πολλες οχι οτι εχω εργοστασιο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,339
Οι συγκεκριμένες βίδες πάνε με την μητρική, οχι τον σκληρό.
Άλλη φορά να παίρνεις πιο ακριβή μητρική αν θέλεις να έχει και βίδες :ROFLMAO:

Ακριβή είναι η ρημάδα (ROG Gaming 370-f κάτι τέτοιο), αλλά άντε βρες που είναι το κουτί της!!!!

Ρε μαν, εχω μια σακουλα γεματη με βιδες (για υπολογιστες μιλαμε οχι για νοβοπαν)

Και εγώ τα ίδια!! Έχω μαζέψει από βίδες από τον καιρό της amiga, μέχρι πρόκες για καλουπατζίδες!!! Αλλά αυτή τη γαμ@#$@!#$!@ βίδα δεν μπορώ να την βρώ!!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,527
"βγαζεις" μια αγωνια και με αναγκαζεις να αλλαξω την προσφορα μου. Εχω μια σακουλα βιδες, με το καταλληλο αντιτιμο....
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,527
Είναι μέσα στις υποψήφιες για να αγοράσω. Εντυπώσεις?
Δινω απαντηση με ασχετη καρτα, για ασχετο λογο.
Επειδη ο φιλτατος nitro ανεφερε την 2080ti, ειπα να δω τι ατομα παιρνουν τετοιες καρτες, εννοω τι κουρεμα εχουν, αν εχουν κενο στα μπροστινα δοντια κτλ.

Επεσα πανω σε αυτο το video.


Μπορεις να πεις οτι επεσε θυμα εξαπατησης, αφου πηγαινε γυρευοντας με τα λεφτα που ηθελε να διαθεσει. Η συγκεκριμενη και μεταχειρισμενη καρτα στο video, σβηνει επειδη ειναι σαν να την καις με το καμινετο. Ο τυπος ειναι λιγο χαζος i think επειδη ενω βρηκε το προβλημα, το ελυσε προσωρινα με εναν ανεμιστηρα δωματιου και ενω η καρτα σηκωνει ΟC σχεδον μεχρι 2 Ghz (1950Mhz) και εχει καλες επιδοσεις, εκανε την ερωτηση εαν πρεπει να την επιστρεψει. Ο τυπος ειναι λιγο drama queen και μιλαει ασταματητα, χωρις να λεει πολλα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,501
Δινω απαντηση με ασχετη καρτα, για ασχετο λογο.
Επειδη ο φιλτατος nitro ανεφερε την 2080ti, ειπα να δω τι ατομα παιρνουν τετοιες καρτες, εννοω τι κουρεμα εχουν, αν εχουν κενο στα μπροστινα δοντια κτλ.

Επεσα πανω σε αυτο το video.


Μπορεις να πεις οτι επεσε θυμα εξαπατησης, αφου πηγαινε γυρευοντας με τα λεφτα που ηθελε να διαθεσει. Η συγκεκριμενη και μεταχειρισμενη καρτα στο video, σβηνει επειδη ειναι σαν να την καις με το καμινετο. Ο τυπος ειναι λιγο χαζος i think επειδη ενω βρηκε το προβλημα, το ελυσε προσωρινα με εναν ανεμιστηρα δωματιου και ενω η καρτα σηκωνει ΟC σχεδον μεχρι 2 Ghz (1950Mhz) και εχει καλες επιδοσεις, εκανε την ερωτηση εαν πρεπει να την επιστρεψει. Ο τυπος ειναι λιγο drama queen και μιλαει ασταματητα, χωρις να λεει πολλα.

Είδες τι κάνει ο κοσμάκης για views και κλικς; Μέχρι και drama χαζοquoeen θα γίνει. Δε νομίζω ότι είναι χαζός, απλά ήθελε ένα drama tech story και το έφτιαξε.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000


Σε τι είδους σιμιουλεισο με έχουνε βάλει γμτ τη τύχη μου
 
Top Bottom