What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Για το παιχνίδι δε θα μιλήσει ακόμα κανένας? Και μην πείτε πως είναι νωρίς ακόμα, πρώτη φορά είναι?

Άντε βρε τυχερουλικα, θα κάνω την αρχή. Ναι, μόνο με 1,5 ώρα, πρόβλημα?

Λοιποοοοον, από που να αρχίσω? Κατ' αρχάς το character creation δεν με ξετρελανε. Όχι πως δεν είναι καλό, αλλά έχω την άμεση σύγκριση με το kingmaker, στο οποίο το cc είναι κορυφαίο.

Η μουσική όμως είναι ωραιότατη και ταιριάζει με το ύφος, το οποίο προς τεράστια έκπληξή μου, είναι όπως το ήθελα. Ατμοσφαιρικό και αρκουντως σκοτεινό. Το μόνο που παρακαλάω είναι να κινηθεί στο ίδιο επίπεδο και στην πορεία τής campaign.

Η μάχη είναι όπως την περιμέναμε, δεν εχω να πω κάτι εδώ.

Έφτιαξα στα πολύ γρήγορα human/warrior, αλλά ο κανονικός main φαντάζομαι θα ειναι githyanki. Για κλάση, δεν ξέρω ακόμα, οτι θα συμπληρώνει την coop ομάδα. Ευτυχώς, είμαι εύκολος μιας και μου αρέσουν όλες. Δεν θα δυσκολευτουμε εδώ.

Εννοείται, πως θα το παίξω πολλές φορές στην πορεία τής ea με διάφορους συνδυασμούς race/class.

Το πρόσημο λοιπόν για την ώρα είναι θετικό. Μένει να φανεί και στην πορεία. Δεν περιμένω φυσικά να ακουμπήσει το υπέρτατο Kingmaker, αλλά και μόνο που στο πρώτο ουσιαστικό σχόλιό μου δεν ασελγω στο πτώμα του, μόνο θετικό το βρίσκω.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Είμαστε happy γιατί ακόμα δεν πέσαμε (και ελπίζω να μην πέσουμε) σε χαζοχαρουμενους (για τα δικά μου δεδομένα) διαλόγους, οπως στο d: os 1 με το ομιλών κοχύλι στην αρχή. Το αντίθετο μάλιστα. Φτου φτου.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ranger και μένα έβγαλε.
@Mogrey665 μην τους ακούς. Θα πάρουμε @mike299 και @Chosen Undead και θα κάνουμε το παρεάκι ομάδα Power Rangers.

Πάντως στις προτιμήσεις όπλων είδα ανάμεσα κι ένα wand.
WAND!
ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ Ο-Π-Λ-Α!!
Ok πλέον ανησυχώ σοβαρά για την τύχη του παιχνιδιού.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Πάντως στις προτιμήσεις όπλων είδα ανάμεσα κι ένα wand.
WAND!
ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ Ο-Π-Λ-Α!!
που το είδες αυτο?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Εντάξει δεν περίμενα απάντηση, το reaction ήταν σε φάση ποιος το λέει, γιατί είχα υποψιαστεί σε τι αναφερόσουν (μέχρι και την 3η ήταν λίγο meme worthy η φάση με τον druid και τον bard και οι περισσότεροι απέφευγαν να τους παίξουν πέρα από λόγους σκληρού rp, από την 3.5 πάντως είχαν αρχίσει να βελτιώνουν και τη χρηστικότητα τους).
@Mogrey665 κυριολεκτικά είναι μέσα στο σχόλιο μου, στο μέρος που δεν έχεις quotαρει 👀
Μα φυσικά το test για το οποίο γίνεται κουβέντα από την προηγούμενη σελίδα.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Μα φυσικά το test για το οποίο γίνεται κουβέντα από την προηγούμενη σελίδα.
το οποιο δεν εχει καμια σχέση με την λαριαν. ειπα και εγω το ειδε καπου στο παιχνιδι και δεν το παρατήρησα επειδή έβλεπα παραπληγικά streams? xD

κατι το οποιο δεν ειπαμε
απο δω και περα η larian θα υποστηρίζει cross-saves στα παιχνίδια της φτιάχνοντας εναν larian λογαριασμό.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Θες να πεις ότι στο gog έβλεπαν πολύ Χάρυ Πότερ;
Εξπελλιάρμους στους ιγκνοράμους!! (χε, είδατε τι έκανα εκεί)

Η δύναμη του turn-based!
Μάλλον η δύναμη του FOMO θα έλεγα! :gap:
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
η μουσικη ειναι κ@υλαααααααα!! Αξια των προηγουμενων! Ειμαι στο μενου δημιουργιας χαρακτηρων και απλα αραζω και ακουω τη μουσικη!!

Συνυπογράφω με τον tinapeis. Τα φωνητικά στο character creation.

when-the-music-hits-just-right.jpg

Η μουσική όμως είναι ωραιότατη και ταιριάζει με το ύφος, το οποίο προς τεράστια έκπληξή μου, είναι όπως το ήθελα. Ατμοσφαιρικό και αρκουντως σκοτεινό. Το μόνο που παρακαλάω είναι να κινηθεί στο ίδιο επίπεδο και στην πορεία τής campaign.

 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
απο δω και περα η larian θα υποστηρίζει cross-saves στα παιχνίδια της φτιάχνοντας εναν larian λογαριασμό.

το ειχα πει εγω :((((
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
απο δω και περα η larian θα υποστηρίζει cross-saves στα παιχνίδια της φτιάχνοντας εναν larian λογαριασμό.
Κάποιος που το παίζει το παιχνίδι αποκλειστικά στο pc, η δημιουργία account δε τον απασχολεί. Σωστά;

To κομμάτι που έβαλε πιο πάνω η Βάσσια φοβερό.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Σχετικό με σήμερα!

The extension works by numbering each dialogue option, which corresponds to the viewer choices. At every dialogue decision, the streamer can activate viewer voting. This feedback is seamlessly integrated into the game, where both streamer and viewer will see each percentage vote next to each dialogue option. What’s more, viewers will be able to interact with the Twitch overlay to access the player’s character sheet, skills, and spells.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Κάποιος που το παίζει το παιχνίδι αποκλειστικά στο pc, η δημιουργία account δε τον απασχολεί. Σωστά;

To κομμάτι που έβαλε πιο πάνω η Βάσσια φοβερό.

Gog-Steam-Stadia μηπως αυτα θεωρουνται διαφορετικα Platforms και θα επιτρεπει cross-play?
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Κάποιος που το παίζει το παιχνίδι αποκλειστικά στο pc, η δημιουργία account δε τον απασχολεί. Σωστά;
ε ναι δεν το χρειαζεσαι. τα gog-steam-stadia τα θεωρεί ξεχωριστα αλλα γιατι να το έχεις σε πολλα platforms?
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Σχετικό με σήμερα!

Από ότι άκουσα θα πρέπει να έχεις Larian Account για να το χρησιμοποιήσεις το extension.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ναι είναι διαφορετικά platforms/μαγαζιά αλλά δεν ξέρω ρε σεις, θα το πάρετε σε πάνω από ένα; 😅

edit- άκυρο είδα μόνο αυτό για cross saves, και όχι play (που έγραψε ο @tinapeis πιο κάτω). Οπότε απαραίτητο για multi με όσους το έχουν προμηθευτεί αλλού.
 
Last edited:
Top Bottom