What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Πολύ γέλιο με τα random σκηνικά του AC Odyssey. Θείες με σκούπες στην Αθήνα να ορμάνε έναν μίσθιο που με κυνηγάει, αγριόγατες να ορμάνε σε camp Σπαρτιατών και να πεθαίνουν οι μισοί, αγριογούρονο να ρίχνει περαστικό από το άλογο κτλ.
Παράλληλα παίζω στο κινητό (HERESY) το Arktwend (ή πώς το λεν') mod για Morrowind (όσοι ενδιαφέρεστε κοιτάξτε για OpenMW στο store).
edit: εννοώ όσοι ενδιαφέρεστε για MW σε κινητό, για το mod δε θέλει κάτι ιδιαίτερο.
Αλλά νταξ, αυτά τα έπαιζα εδώ και μέρες. Τώρα με τη καραντίνα (ότι και καλά ας πούμε πριν καραντίνας είχα άλλη ζωή) ξεκίνησα ένα X-Files mod σε OpenX-com το οποίο με βολεύει απίστευτα μιας και είμαι noobάς στο main game, αλλά αυτό σε ξεκινάει πιο ελαφριά με απλό αυτοκίνητο, 2 agents σε κάθε αποστολή και μπόλικο Κθουλικό μυστήριο.
Α και ένα ακόμα run σε αμοντάριστο Morrowind με focus σε Enchant, Light Armor και Spear και λίγο WoW σε TBC private server (Tankadin).
 
Last edited:

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
@tinapeis Οπα! Τι speedrun ηταν αυτο ρε συ; Μπραβο!


Θενξ, αν και δε θα το ελεγα speedrun, παρα κλασσικο ορθοδοξο φοιτητικολιωσιμο λογω καραντινας :p

Το κοντερ του save εγραψε 2days 21hours played αλλα πρεπει να βαλουμε και καμια δεκαρια ακομη που επαιξα και το ξαναρχισα λογω bug που δε με αφηνε
να χτισω βαση
.

Ετσι πανε καπου στις 80 ωρες ανεμελου ταξιδιου, εξερευνησης, διαβασματος του PDA,
χτισιματος βασεων, τρεξιμο απο τους leviathan, θανατο απο ηλεκτρικα χελια, θανατο απο ασφυξια σε ναυαγια και σπηλιες, θανατο απο φωτια στο aurora, θανατο απο leviathans...πολλοι θανατοι τελικα :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Εγώ βλέπω έμμεσες ομολογίες ότι έκανες ξέφρενα ερωτικά πάρτυ ως νεανίσκος τα καλοκαίρια στις παραλίες. Έχουμε γραπτό και φωτογραφικό υλικό από διαφορετικές τοποθεσίες κάθε μέρα.

Συμπέρασμα: ο τιναπείς ευθύνεται για το δεύτερο λωκντάουν.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,081
Ηρθε και μενα η σειρα μου να τελειωσω το Subnautica. Απιστευτο παιχνιδι, οτι καλο ειχαν πει τα παιδια προηγουμενως ισχυει και με το παραπανω.

Ανοιχτος, ομορφος κοσμος που το καθε πραγμα του lore εχει τη λογικη του και σου τα εξηγει ολα μεσω του αναλυτικοτατου pda (οταν κανεις τα σκαν σου).

Ειλικρινα χαθηκα στον κοσμο του και ελπιζω το sequel να ειναι αντιστοιχης ποιοτητας με αυτο.

Οσοι δεν το εχετε παιξει, πιστεψτε μας αξιζει!!!


fac6576d8cf0d28570a0a0903872c158.gif
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Σας προτείνω οπωσδήποτε απ' το itchio το Vouivre (by TeamVouivre). Αν και μισής ώρας, είναι καλύτερο από πολλά εμπορικά first person shooters. Είναι φανερό ότι οι άνθρωποι μπορούν, αν τους δοθεί κάποιο μεγαλύτερο project (π.χ. Half Life 3!).
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τερματισα το Inquisition με ενα warrior κι ενα rogue, ενταξει, καλουτσικο, πιο μοντερνα γραφικα απο το origin, κατα τα αλλα στα ιδια επιπεδα. Και το origin δλδ η περιληπτικη περιληψη της περιληψεος ειταν σε σχεση με τα BG και NWN2 ( και που ξανακουστηκε νανοι ελφια κι ανθρωποι ναναι το ιδιο καλοι τοξοτες) Τες πα, απ οτι φαινεται μεστην Bioware, απο τοτε που ανακατευτικε η ΕΑ, οτι δηλωσεις εισαι. Θα ξαναβαλω το BG Reloated. Πεθυμισα Imoyen
 
Last edited:

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,824
Γιατί δεν είχα ξαναμπεί εγώ τόσα χρόνια?
Ασχολούμαι με 3 παιχνίδια αυτή την στιγμή ανάλογα με την τοποθεσία.
-2ο playthrough το Atom RPG σε highest difficulty (που δεν αλλάζει τίποτα σημαντικό όμως) όταν βρίσκω χρόνο στην δουλειά.
-Live is strange: before the storm με gamepad, stream remote access στον καναπέ όταν με διώχνει η γυναίκα από το pc για να δουλέψει η ίδια εκεί (ωραίο χαλαρό gaming)
-και επιτέλους αξιώθηκα να ξεκινήσω το Pillars of eternity 2. Παρόλο που το είχα καιρό, μια πικρή γεύση από το 1 που δεν με ενθουσίασε ποτέ και ολοκληρώθηκε διαδικαστικά, με απέτρεπε από το να το ξεκινήσω. Επειδή όμως διάβαζα εδώ ότι είναι καλύτερο του πρώτου, αποφάσισα να το βάλω επιτέλους μπρος. Άντε να δούμε (για κάποιο λόγο έχω ερωτευτεί την φωνή της narrator)
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
Γιατί δεν είχα ξαναμπεί εγώ τόσα χρόνια?
Ασχολούμαι με 3 παιχνίδια αυτή την στιγμή ανάλογα με την τοποθεσία.
-2ο playthrough το Atom RPG σε highest difficulty (που δεν αλλάζει τίποτα σημαντικό όμως) όταν βρίσκω χρόνο στην δουλειά.
-Live is strange: before the storm με gamepad, stream remote access στον καναπέ όταν με διώχνει η γυναίκα από το pc για να δουλέψει η ίδια εκεί (ωραίο χαλαρό gaming)
-και επιτέλους αξιώθηκα να ξεκινήσω το Pillars of eternity 2. Παρόλο που το είχα καιρό, μια πικρή γεύση από το 1 που δεν με ενθουσίασε ποτέ και ολοκληρώθηκε διαδικαστικά, με απέτρεπε από το να το ξεκινήσω. Επειδή όμως διάβαζα εδώ ότι είναι καλύτερο του πρώτου, αποφάσισα να το βάλω επιτέλους μπρος. Άντε να δούμε (για κάποιο λόγο έχω ερωτευτεί την φωνή της narrator)
κάτσε... πως κάνεις streaming ενώ δουλεύει η γυναίκα;
 
Top Bottom