What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Αυτή την περίοδο έπιασα πάλι τα Warframe και Albion Online. Ξεκίνησα και λίγο L4D2 μ' ένα φιλαράκι.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
ΧΑ
έχω μαζέψει όλα τα κομμάτια του Τσουρινακη.
Θυσιάζω τον Σκοτεινό Μάγο και τον Αρχισυντάκτη με το Πράσινο Πουλόβερ και καλώ τον ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗ
ΤΣΟΥΡΙΝΑΚΗ ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ

48902_3f26587152fe09a2d89cb051e657060d.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
το ποντίκι πως το κουνάνε κάποιοι σε τέτοιο χώρο ήθελα να ήξερα, με τηλεπά;
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Μην κοιτάς τώρα που έχουμε όλοι wide οθόνες με 24 τουλάχιστον ίντσες. Τότε με τις 14άρες και τις 15άρες, άντε 17άρες αν είχες φράγκα, μια κινησούλα του καρπού και πήγαινε ο κέρσορας από την μια πλευρά της οθόνης στην άλλη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
a
Μην κοιτάς τώρα που έχουμε όλοι wide οθόνες με 24 τουλάχιστον ίντσες. Τότε με τις 14άρες και τις 15άρες, άντε 17άρες αν είχες φράγκα, μια κινησούλα του καρπού και πήγαινε ο κέρσορας από την μια πλευρά της οθόνης στην άλλη.
και με την 14άρα CRT ήθελα το μισό γραφείο εγώ ελεύθερo :p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,926
a

και με την 14άρα CRT ήθελα το μισό γραφείο εγώ ελεύθερo :p

Καλά... σε ποια ρύθμιση είχες κι εσύ το σενσιτίβιτι του ποντικοδείκτη; Στο μείον άπειρο; :Ρ
(Εκτός κι αν είχαν πιάσει πουρί τα ροδελάκια της μπίλιας)
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Σενσιτίβιτυ ποντικοδείκτη; Δεν ξέρω, εκείνες τις εποχές όταν ήθελα να αλλάξω το σενσιτίβιτι του ποντικοδείκτη, άφηνα να μαζευτεί παραπάνω χνούδι στην μπίλια...
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
καλα ηταν πολιτισμικό σοκ οταν έπιασα πρώτη φορά οπτικό ποντίκι xD
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
F1 2020

Έπαιξα αποκλειστικά το MyTeam (το νέο Mode που μπήκε με αυτή την έκδοση) που παντρεύει το MyCareer με ολίγον Manager. Πλέον είμαστε οδηγοί/ιδιοκτήτες της ομάδας μας (ζούμε το Lance Stroll όνειρο) και παίρνουμε αποφάσεις για τα πάντα. Αρχίζουμε με επιλογή χορηγού (budget + στόχοι), κινητήρα, συνοδηγού, εμφάνιση/όνομα/έμβλημα ομάδας. Κι αφού σετάρουμε δυσκολία/μέγεθος σαιζόν και διάφορους κανονισμούς ριχνόμαστε στη μάχη. Ανάμεσα στα grand prix διαχειριζόμαστε τα οικονομικά, τις δραστηριότητες της ομάδας και το κλασσικό R&D του μονοθεσίου γνωστό από το ΜyCareer. Μετά από καλά αποτελέσματα ανεβάζουμε τη φήμη μας, ξεκλειδώνουμε θέσεις για περισσότερους χορηγούς->χρήμα->επενδύνσεις στις εγκαταστάσεις και στο R&D->πιο ανταγωνιστικό όχημα.

Στην παρθενική μου εμφάνισή με την ομάδα της Datsun πήρα το πρωτάθλημα οδηγών σχετικά εύκολα, ενώ στο πρωτάθλημα των κατασκευαστών δεν υπήρξε ποτέ ελπίδα διότι αυτός που προσέλαβα για συνοδηγό και να μην αγωνιζόταν ίδια αποτελέσματα θα είχαμε. Οι περισσότεροι αγώνες τέλειωσαν κάνοντας το 1-22 (!). Η αλήθεια είναι πως το παράκανα με τις "βοήθειες", θα πρέπει να βρω καλύτερη ισσορροπία στο μέλλον για να το ευχαριστηθώ περισσότερο. Είχα πάντως κάποιες δυνατές κόντρες με την ΑΙ, ενώ το wear της μηχανής ήταν πολύ πολύ οριακό ώστε να μη ζητήσω έξτρα part από τα προβλεπόμενα και δεχτώ ποινή. Στον τελευταίο αγώνα ενώ είχα ήδη καθαρίσει το πρωτάθλημα πιο πριν, εκκίνησα τελευταία έφτασα μέχρι 11η και έκανα και ταχύτερο γύρο, φυσικά θα έπρεπε να είχα τιμωρηθεί για κάποια προσπεράσματα. όμως εισέπραξα μόνο warning. Όπως και να χει πιο αμφίρροπη και συγκινητική σαιζόν σε σχέση με τη φετινή real F1.

Κάτι που με ξενέρωσε κατά την μετάβαση προς τη 2η σαιζόν ήταν πως λόγω κανονισμών μου αχρήστεψε σχεδόν εξολοκλήρου 1 skill tree που είχα επενδύσει και μερικώς 1 άλλο. Κρίμα τόσα resources points και χρόνος χαμένος, κι εγώ που νόμιζα πως θα μπορούσα να εξελίξω ακόμα περισσότερο το μονοθέσιο και να το ανεβάσω σε σχέση με των υπολοίπων. Τουλάχιστον απέλυσα τον ανεπρόκοπο.

Και αυτό ήταν το τελευταίο μου παιχνίδι μέσω psnow -που επιτέλους κάνει 1080p stream- καθώς έληξε η ετήσια συνδρομή που είχα.
Σε έναν χρόνο έπαιξα
F1 2020,
Marvel's Spider-Man,
Horizon Zero Dawn,
Uncharted 4,
God of War,
Persona 5 (δυστυχώς δεν το τελείωσα)
έκανε απόσβεση και με το παραπάνω η υπηρεσία. Στο μέλλον αν υπάρξει τίποτα αξιόλογο μπορεί και να την ξαναβάλω.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,275
Εγώ συνεχίζω με τον Γεράλντ ντε Ριβιά να εξερευνώ το εξωτικό Γαλλικό νότο. Πραγματικά το Witcher 3 μέχρι τώρα μου είχε φανεί απλά καλό, με αυτό όμως τώρα το DLC με τις γαλλιδούλες δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω. Αχ δε μπογώ θα φάω μια μπαγκέτα να φαγματοθώ και ένα ποτηγάκι βγε αδεγφέ από το καλό βαγέλι

yeap.jpg
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Πολυ παλαια τα ποστ. Δλδ θελετε να πιστεψω οτι απο το 12-14 δεν ξαναπαιξατε κανενα παιχνιδι? Αντε ρε δεν σας πιστευω. Εγω παιζω DA Inquisition, δεν μπορεσα τελικα να αντισταθω στα συστηματα των steam origin, που τα συχαινομαι, και το τσιμπησα πριν κανα 2μηνο. Θα παρω βεβαια και το B G 3, αλλα μεσα μου νιωθω οτι δεν τα εχω, αν και τα αγορασα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,265
Μέσω Football Manager θα αποδείξω ότι τσάμπα τον έφαγαν τον Πογιάτος. 4-3-3 tiki-taka και όποιος αντέξει!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ηρθε και μενα η σειρα μου να τελειωσω το Subnautica. Απιστευτο παιχνιδι, οτι καλο ειχαν πει τα παιδια προηγουμενως ισχυει και με το παραπανω.

Ανοιχτος, ομορφος κοσμος που το καθε πραγμα του lore εχει τη λογικη του και σου τα εξηγει ολα μεσω του αναλυτικοτατου pda (οταν κανεις τα σκαν σου).

Ειλικρινα χαθηκα στον κοσμο του και ελπιζω το sequel να ειναι αντιστοιχης ποιοτητας με αυτο.

Οσοι δεν το εχετε παιξει, πιστεψτε μας αξιζει!!!
 
Top Bottom