What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

PC Game Pass

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
(The Artist Formerly Known as Xbox Game Pass)

Μόλις έκανα subscribe για να παίξω το outer worlds και το Metro exodus..Δεν μπορώ να περιμένω άλλο να βγουν στο steam..Πολύ καλό deal μου φαίνεται το έχει κάνει κανένας άλλος?Υπάρχει κάποια παγίδα που δεν βλέπω?

Καλά μην μιλήσω για το ψέμα το ίδιο..Και καλά κατεβάζει με 12MB/s και 49MB/s
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563
Μοναδική "παγίδα" που μπορώ να σκεφτώ είναι το ότι πρέπει να διακόψεις manually τη συνδρομή όταν συμπληρώνεται ο μήνας, αλλιώς ανανεώνεται αυτόματα και σε χρεώνει. Πέραν τούτου... πραγματικά μηδέν αρνητικά. Ίσως το καλύτερο deal αυτή τη στιγμή στο gaming στερέωμα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Τίποτα κρυφό δεν υπάρχει, από εκεί και πέρα την κανονική τιμή την θεωρώ υπερβολική για νοίκιασμα τίτλων στην ουσία. Αλλά στα 1 και 2 ευρώ της προσφοράς, τους κλέβεις...
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το steam πάντως πρέπει να κάνει καμιά σοβαρή κίνηση νομίζω...Δεν ψήνομαι να έχω 100 account αλλά μπορώ να δώσω 5 ευρούλια στην microsoft μέχρι να βγουν τα παιχνίδια στο steam 15€+DLC και να τα αγοράσω να τα βλέπω να λέω το έχω.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ πολύ ευχαριστημένος από τις ταχύτητες ίντερνετ στην Ελλάδα μας..


Untitled.jpg
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
Μοναδική "παγίδα" που μπορώ να σκεφτώ είναι το ότι πρέπει να διακόψεις manually τη συνδρομή όταν συμπληρώνεται ο μήνας, αλλιώς ανανεώνεται αυτόματα και σε χρεώνει.

Μπορείς να κάνεις cancel από την πρώτη μέρα άμα θες, για να μην ξεχαστείς, και θα σου κρατήσει την συνδρομή ενεργή μέχρι όποτε έχεις πληρώσει.

Πέρσι πήρα ετήσιο gamepass για Xbox στα 55 ευρώ από προσφορά στο amazon. Το αναβάθμισα σε Ultimate με 1€ (και τους 12 μήνες). Προφανώς αυτό με την αναβάθμιση δεν θα παίζει στο μέλλον, αλλά σίγουρα θα μπορείς να βρεις ετήσια πακέτα σε καλές τιμές. Εκεί πιστεύω αξίζει πάρα πολύ.
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Τίποτα κρυφό δεν υπάρχει, από εκεί και πέρα την κανονική τιμή την θεωρώ υπερβολική για νοίκιασμα τίτλων στην ουσία. Αλλά στα 1 και 2 ευρώ της προσφοράς, τους κλέβεις...

10€ (τόσο δεν είναι;) ίσως δεν είναι άσχημα για το νοίκιασμα που σωστά λες ότι είναι, με τη προϋπόθεση βέβαια να βρεις να παίξεις τουλάχιστον 3-4 τίτλους σε αυτό το χρονικό διάστημα.

Το steam πάντως πρέπει να κάνει καμιά σοβαρή κίνηση νομίζω...Δεν ψήνομαι να έχω 100 account αλλά μπορώ να δώσω 5 ευρούλια στην microsoft μέχρι να βγουν τα παιχνίδια στο steam 15€+DLC και να τα αγοράσω να τα βλέπω να λέω το έχω.

Νομίζω ότι Gamepass και Steam μπορούν να συνυπάρξουν γιατί δεν πολυμπαίνουν το ένα στα χωράφια του άλλου.
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
10€ (τόσο δεν είναι; ) ίσως δεν είναι άσχημα για το νοίκιασμα που σωστά λες ότι είναι, με τη προϋπόθεση βέβαια να βρεις να παίξεις τουλάχιστον 3-4 τίτλους σε αυτό το χρονικό διάστημα.

Ναι 9,99€ είναι μόνο για το PC. Προς το παρόν έχει πολύ καλά παιχνίδια μέσα και αρκετά "φρέσκα", (πχ Gears 5, Outer Worlds). Δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι μόνο σαν μηνιαία συνδρομή, αφήνεις να μαζευτούν ένα εξάμηνο 3-4 παιχνίδια που γουστάρεις και βάζεις για 1-2 μήνες, τα παίζεις, την κόβεις.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Ναι 9,99€ είναι μόνο για το PC. Προς το παρόν έχει πολύ καλά παιχνίδια μέσα και αρκετά "φρέσκα", (πχ Gears 5, Outer Worlds). Δεν χρειάζεται να το σκέφτεσαι μόνο σαν μηνιαία συνδρομή, αφήνεις να μαζευτούν ένα εξάμηνο 3-4 παιχνίδια που γουστάρεις και βάζεις για 1-2 μήνες, τα παίζεις, την κόβεις.

Έτσι έκανα με το Origin Access, πλήρωσα 4€ και σκούπισα Titanfanll 2, Mass Effect 3 και το singleplayer του Battlefield 1.
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,523
Ήταν σήμερα να ενσωματωθεί το ΕΑ Play στο πισοXboxpass αλλά τελικά.. καλό 2021!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Το πρόβλημα που είχα που δεν μπορούσα να εγκαταστήσω games λυθηκε από μόνο του, άγνωστο πώς. Θα βγάλω το No Man's Sky και θα βάλω το Subnautica που οι περισσότεροι συμφωνούν ότι είναι πολύ καλό παιχνίδι. Νομίζω είναι η τελευταία ελπίδα να μου αρέσει κάποιο survival game.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το πρόβλημα που είχα που δεν μπορούσα να εγκαταστήσω games λυθηκε από μόνο του, άγνωστο πώς. Θα βγάλω το No Man's Sky και θα βάλω το Subnautica που οι περισσότεροι συμφωνούν ότι είναι πολύ καλό παιχνίδι. Νομίζω είναι η τελευταία ελπίδα να μου αρέσει κάποιο survival game.
Μου έκανε και εμένα παιχνίδια, μου έβγαζε απλώς ένα έρρορ τίποτα άλλο σαν πληροφορία. Συνέχιζε να κατεβάζει όταν έκανα restart τον υπολογιστή και απλώς το άφηνα.
Δεν έκανε update η μπάρα με την πρόοδο του download αλλά άμα το άφηνες κατέβαζε αυτό και άμα έκανες restart σου έλεγε πόσο έχεις κατεβάσει.. Μην και πάταγες pause το download όμως, πάλι restart για να αρχίσει να κατεβάζει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Admiral

Για το Subnautica θα πρότεινα να το παίξεις στο Mode που ασχολήσαι μόνο με το οξυγόνο. Στο κανονικό έχεις νερό και φαί επιπρόσθετα, το παιχνίδι στα παρέχει με το τσουβάλι συνέχεια δεν είναι πως δεν τα βρίσκεις (ίσα ίσα όσο προχωράς θα γίνει και πολύ πιο εύκολο ως προς αυτό), απλώς από ένα σημείο και μετά το βρήκα μεγάλη αγγαρεία να ασχολούμαι συνέχεια. Πρώτο μου survival παιχνίδι ήταν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Ήταν σήμερα να ενσωματωθεί το ΕΑ Play στο πισοXboxpass αλλά τελικά.. καλό 2021!
το € μου πίσω αλήτες :p

ελπίζω να μπει πριν λήξει το 3μηνο promo πάντως γιατί σαν υπηρεσία έχει πολλά χιλιόμετρα να καλύψει ακόμα για να με κρατήσει με 10€ το μήνα, επίσης 💩💩💩 στο UWP... για να μην πω που ούτε καν με το radeon overlay δεν δουλεύει καλά 15fps πιάνω, όλα καλά 55 έπιανες λέει το radeon, ούτε με το GoG galaxy, ούτε ώρες γράφει, ούτε αφήνει το galaxy να τις γράψει...

Όπως το βλέπω τελικά μπορεί να λέει για κάποιον που έχει ΧΒΟΧ αλλά σε PC είμαστε μαθημένοι σε άλλα πράγματα.
 
Last edited:

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
@Admiral

Για το Subnautica θα πρότεινα να το παίξεις στο Mode που ασχολήσαι μόνο με το οξυγόνο. Στο κανονικό έχεις νερό και φαί επιπρόσθετα, το παιχνίδι στα παρέχει με το τσουβάλι συνέχεια δεν είναι πως δεν τα βρίσκεις (ίσα ίσα όσο προχωράς θα γίνει και πολύ πιο εύκολο ως προς αυτό), απλώς από ένα σημείο και μετά το βρήκα μεγάλη αγγαρεία να ασχολούμαι συνέχεια. Πρώτο μου survival παιχνίδι ήταν.

@Admiral : Θα συμφωνήσω εν μέρει με την @kara όσον αφορά το Survival mode του Subnautica. Στην αρχή, η έλλειψη νερού και τροφής σε ωθεί να τολμήσεις περισσότερο στις εξερευνήσεις σου. Αλλά όταν έχεις προχωρήσει αρκετά (παρά τις όποιες ευκολίες έχεις σε θέματα τροφής όσο προχωράς), υπάρχουν στιγμές που γίνεται λίγο σπαστικό. Μου έτυχε να βρίσκομαι στα 1000 μέτρα βάθος όπου δεν φυτρώνει ούτε ραδίκι :Ρ και να τρέχω πανικόβλητος προς την επιφάνεια λόγω έλλειψης τροφής/νερού (παρόλο που είχα προμηθευτεί κάμποσο). Επίσης, η βλακεία είναι ότι από τη στιγμή που μηδενίζει ο μετρητής τροφής ή νερού, πεθαίνεις αμέσως (καθόλου ρεαλιστικό).

Ωστόσο, καθώς ήταν και για μένα το πρώτο μου survival παιχνίδι, δεν το μετάνιωσα που έπαιξα σε Survival mode. Είχε τη φάση του.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Επίσης, η βλακεία είναι ότι από τη στιγμή που μηδενίζει ο μετρητής τροφής ή νερού, πεθαίνεις αμέσως (καθόλου ρεαλιστικό).

Οχι ρε συ δε πεθαινεις αμεσως, αρχιζεις και χανεις hp καπως γρηγορα, αλλα οχι τοσο ωστε να πεθανεις! Επισης μπορεις να τρως κατευθειαν οτιδηποτε κινειται και ειναι edible ακομα και στα 1000+ μετρα, δεν σου δινει αρκετη τροφη για να συνεχισεις την εξερευνηση αλλα σε κραταει για να επιστρεψεις εκει οπου εχεις αποθηκευσει τροφη/νερο.

Επισης τα ψητα ψαρακια ειναι πιο Nutricious, οποτε αν καταφερεις να τα ψηνεις On the go (wink wink) θα κρατιεσαι καλυτερα :D


Ναυαρχε δωσε πονο και βαλε και φαι-νερο για πιο immersive καταστασεις! Ουτως η αλλως ο καλος ο Ναυαρχος στις φουρτουνες φαινεται!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Παιδιά έπαιξα το Subnautica για κανένα δίωρο αλλά δεν άντεξα άλλο. Νομίζω πρέπει να ξεγράψω οριστικά τα survival games. Δεν αντλώ καθόλου διασκέδαση από την διαδικασία της συλλογής resources για να φτιάξω κάτι. Ποια είναι τα πρώτα βήματα που πρέπει να κάνεις στο παιχνίδι; Ξεκίνησα τη συλλογή resources για να φτιάξω ορισμένα βασικά πράγματα, π.χ. oxygen tanks, μαχαίρι, φακό, repair tool. Βρήκα τα πρώτα βασικά υλικά και ψάχνοντας μια σπηλιά για sulfur για το repair tool βαρέθηκα και το έκλεισα.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Παιδιά έπαιξα το Subnautica για κανένα δίωρο αλλά δεν άντεξα άλλο. Νομίζω πρέπει να ξεγράψω οριστικά τα survival games. Δεν αντλώ καθόλου διασκέδαση από την διαδικασία της συλλογής resources για να φτιάξω κάτι. Ποια είναι τα πρώτα βήματα που πρέπει να κάνεις στο παιχνίδι; Ξεκίνησα τη συλλογή resources για να φτιάξω ορισμένα βασικά πράγματα, π.χ. oxygen tanks, μαχαίρι, φακό, repair tool. Βρήκα τα πρώτα βασικά υλικά και ψάχνοντας μια σπηλιά για sulfur για το repair tool βαρέθηκα και το έκλεισα.

Ξεκινας απο βασικα εργαλεια και μεσω των αναγκων που εσυ αποφασιζεις οτι εχεις προχωρας ρε συ...αλλοι μπορει να βαζουν προτεραιοτητα να εχουν σταθερη πηγη φαγητου/νερου, αλλοι να εξερευνησουν οσο το δυνατον γρηγοροτερα περιοχες, αλλοι να βρουν στοιχεια για το lore...δεν υπαρχει optimized τροπος, απλα παιζεις οπως σου αρεσει (πεθαινεις αρκετες φορες μεχρι να καταλαβεις το σκεπτικο) αλλα το παιχνιδι σε βοηθα να βρεις τι θες να κανεις.
 
Top Bottom