What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
"Τέλος" No Man's Sky μετά από 76 ώρες. Υπάρχουν πράγματα να γίνουν ακόμα βέβαια αλλά είπα να τελειώσω το κεντρικό story να παίξω και τίποτα άλλο, τζάμπα πάει το pass :p

Πολύ καλό σενάριο, πολλά bugs που τα έκανε χειρότερα το ηλίθιο file system του gamepass και δεν με άφηνε να κάνω workaround εύκολα. Πολλά σπασμένα side quests, γενικά έχει κάποια θέματα.

Σε γενικές γραμμές πολύ καλό όμως.

edit άλλο bug οι screenshots από ingame δεν κρατήθηκαν ποτέ... και με το gamepass δεν επιτρέπει άλλα overlay...
 
Last edited:

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Φοβερός "μπουφές" το Pass, όπως έχει πει εύστοχα κι ο Admiral. Έχω πάρει σβάρνα όλα τα indies που βρισκόταν στη wishlist μου και ό,τι δεν με εξιτάρει στην πρώτη ώρα τρώει πλοκ ντιλίτ, Αν τα είχα αγοράσει δεν θα έκλαιγα μόνο τα λεφτά αλλά κυρίως τον χρόνο που πιθανώς θα ξόδευα ψυχαναγκαστικά προκειμένου να βγάλω κάτι από την επένδυσή μου.
Φυσικά τώρα υπάρχει πάντα το ρίσκο να παρατήσω ελαφρά τη καρδία κάποιο game που μετά από 1-2 επιπλέον ώρες θα με κέρδιζε αλλά καμιά φορά πρέπει να δείχνεις και λίγο εμπιστοσύνη στο ένστικτό σου. Εξάλλου έχουμε κι ένα backlog να δαμάσουμε, λέμε τώρα.
αυτό ακριβώς κάνω με το serries s . Eίναι πολύ ποιο βολικό από το pc καθώς το κλείνεις στο suspend και αυτό κατεβάζει όσο είσαι away.
Aν μου αρέσει κάποιο game και έχει καλά γραφικά γίνετε install στο pc πολλές φορές για να το ευχαριστηθώ όπως πρέπει :D
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Το S είναι PC companion :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Update για το Hollow Knight: Είναι όντως πολύ καλό παιχνίδι και το σύστημα του χάρτη δεν με έχει προβληματίσει ακόμη (τώρα είμαι στο Crystal Peak, έχω εξερευνήσει όλες τις διπλανές περιοχές και μέρος της City of Tears. Το πρώτο boss που με ζόρισε αρκετά ήταν ο Soul κάτι στο Soul Sanctum, είχε ένα teleport που με εκνεύριζε. Κατά τα άλλα προχωράω με καλούς ρυθμούς και δεν έχω κολλήσει ακόμα κάπου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Το έψηνα και εγώ γμτ αλλά είναι από τα indies στην wishlist που δεν θέλω να τα βγάλω στο τζάμπα, αλλά να τα αγοράσω να τα έχω. Και τα 2 Ori
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μόλις τελείωσα το main story του God of War (2018).

Μην τα πολυλογώ, απίστευτο διαμάντι, μπήκε στο top 5 των αγαπημένων μου single player και κάνει παρέα στα Witcher III (GOAT), The Legend of Zelda: Link's Awakening, Knights of the Old Republic II: The Sith Lords και The Curse of Monkey Island.

Μεγαλειώδες.
Αυτο σημαινει οτι εχεις κονσολα! και μας το εκρυβες τοσο καιρο. Εμεις θα το παιξουμε μολις βγει σε pc Is God of War coming to PC?
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
τι έκρυβε, δεν είναι κρυφή, το είχε πει ανοιχτά και το είχε υπερασπιστεί κιόλας. Αλητεία, αλλά αναγνωρίζω το ότι είχε τα μούτρα να μας το πει :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ρε σου μπήκε στο πλύσιμο το SNES :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Υπάρχει και το άπλυτο κουτάτο, από τα χρόνια μου ως νεανίσκος, αλλά δε βγαίνει από εκεί ούτε με σφαίρες.
αν το βγάλεις πρόσεχε τα λαστιχένια ποδαράκια, θα έχουν γίνει γλίτσα και ότι ακουμπήσουν θα λερώσει :p
Την έπαθα όταν το ξέθαψα πριν 2 χρόνια στο πατρικό μου.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ο Ναύαρχος έχει πάρει σημειωματάριο και γράφει τώρα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Υπάρχει και το άπλυτο κουτάτο, από τα χρόνια μου ως νεανίσκος, αλλά δε βγαίνει από εκεί ούτε με σφαίρες.
μη ανοιγεις πληγες να ουμε. εχω φυγει για αθηνα γυρναω μια μερα με αδεια βλεπω το δωματιο μου δεν ειναι πια δωματιο μου (λογικο αυτο νταξ εφοσον θεωριτικα εκεινη την περιοδο εμενα "μονιμα" αθηνα καποιος επρεπε να παρει το δωματιο) και οτι ειχα στην ντουλαπα (nes-n64) απλα εφυγε σκουπιδια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Δεν έχω τίποτα να κρύψω ΝΑΙ ΕΙΧΑ ΚΟΝΣΟΛΕΣ, είδα το φως μετά όμως.

Αιώνια δόξα και τιμή στον συχωρεμένο τον παππού μου που μου έδωσε 350.000δρχ να πάρω το πρώτο μου PC και με έσωσε από την πλέμπα.

Μέχρι να ascend πέρασα από Atari 2600, Gameboy, SNES, PSX μετά είδα το φως.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Ο Ναύαρχος έχει πάρει σημειωματάριο και γράφει τώρα.

Έχουν ξαναειπωθεί όλα, ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον (του ΠΑΣΟΚ).

Πέρα από την πλάκα, άι φιλ του ολντ φορ δις σιτ και, βλέποντας πως τουλάχιστον για ένα χρόνο 6700ΧΤ δε θα δω, πήρα το PS4 για να παίξω κανένα βαρβάτο exclusive (και κάποια cross-platform) φθηνά. Σε Wii U και 3DS έχω απλά ό,τι Zelda έχει κυκλοφορήσει σε αυτά και τίποτα άλλο. Μέχρι και το Link's Awakening remake για το Switch πήρα, χωρίς καν να έχω Switch (δανείστηκα, έπαιξα, το επέστρεψα). Η Nintendo δε ρίχνει ΠΟΤΕ τις τιμές στα παιχνίδια και δε δηλώνω fan των 50-60 ευρώ ανά game.

Μεγαλώνοντας και ωριμάζοντας, σαπίζοντας θα έλεγε κανείς, ενστερνίζομαι όλο και περισσότερο το "let people enjoy things". Λάιφ ιζ σορτ και ποσώς νοιάζει τον οποιονδήποτε το προσωπικό μου πρίσμα γύρω από το χόμπι του.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Τι θες να πεις έχεις switch αλλά όχι animal crossing? :p
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Τελικά απογοητεύτηκα από το Frogotton Anne.
Ξεκίνησε με υποσχέσεις, αλλά ενώ γενικά το lore του είναι ενδιαφέρον και σχετικά πρωτότυπο ως ιδέα, η εκτέλεση μπάζει νερά. Ιδίως από τη μέση του παιχνιδιού και μετά, το storytelling ολοένα και ολισθαίνει προς τον ερασιτεχνισμό και το μελόδραμα με αποτέλεσμα να το τερματίσω εντελώς διαδικαστικά για να φύγει από τη μέση. Το δε δίλλημα στο τέλος μου φάνηκε αρκετά άστοχο με βάση τα όσα έχουν προηγηθεί.
Για το gameplay και το χειρισμό τα έχουν πει κι άλλοι: επαναλαμβανόμενα puzzles και ανούσιο/clunky platforming που μπήκε απλά για να αποφύγει το παιχνίδι την "επονείδιστη" ταμπέλα του visual novel.
5.5/10 για το χαριτωμένο art style, μερικούς φιλότιμους voice actors και την κεντρική ιδέα.

Ώσπου ν' αποφασίσω το επόμενό μου game, λέω να τερματίσω το -remastered- Crash Bandicoot 2 έτσι για το ροκ. Σαφώς πιο βατό από το πρώτο, με κάποιες χαριτωμένες προσθήκες και νομίζω μεγαλύτερη ποικιλία σε περιβάλλοντα. Καλή και η δυνατότητα αλλαγής χαρακτήρα αλλά δυστυχώς δεν με βολεύει καθόλου να χρησιμοποιώ την Coco για precision platforming, οπότε αναγκαστικά παίζω πάλι με τον Crash :confused:
 
Last edited:
Top Bottom