What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η απορια μου ειναι η διαρροη απο κρατικη μυστικη υπηρεσια. Υποτιθεται οτι αυτοι ειναι οι μεγαλοι φυλακες των μυστικων του κρατους.
Στην ιδια κατηγορια και φοβοι του Γερμανικου κρατους.
Τελικα ο Ερντι προσπαθει να δημιουργησει τουρκικο κρατος μεσα σε αλλα κρατη;
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Η Υπηρεσία Πληροφοριών της Ολλανδίας φέρεται να έφτασε σε ένα άκρως αναπάντεχο συμπέρασμα που πραγματικά προκαλεί έκπληξη και που σε καμία περίπτωση δεν έβλεπε όλος ο κόσμος: ότι ο Ερντογάν χρησιμοποιεί τους Τούρκους κάτοικους της Ολλανδίας για να προωθήσει τον ακραίο Ισλαμισμό.

1613657629687.png
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Η Υπηρεσία Πληροφοριών της Ολλανδίας φέρεται να έφτασε σε ένα άκρως αναπάντεχο συμπέρασμα που πραγματικά προκαλεί έκπληξη και που σε καμία περίπτωση δεν έβλεπε όλος ο κόσμος: ότι ο Ερντογάν χρησιμοποιεί τους Τούρκους κάτοικους της Ολλανδίας για να προωθήσει τον ακραίο Ισλαμισμό.


Ανήκουστο !!!!!!!

Νοτ!!!!!!! :trollface: :trollface: :trollface:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Λετε να τελειωσει το lockdown και να ξεκινησει πολεμος με την Τουρκια; Το κακο μπορει να ξορκιστει μονο με κακο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Λετε να τελειωσει το lockdown και να ξεκινησει πολεμος με την Τουρκια; Το κακο μπορει να ξορκιστει μονο με κακο.
έχω κάτι καβλιάριδες να στείλουμε πρώτη γραμμή να "φάνε τουρκαλάδες" αν και έχω μια υποψία ότι θα είναι οι πρώτοι που θα φύγουν για ντουμπάι...

Εγώ κλάιν βέβαια ούτε στα μετόπισθεν δεν θα είμαι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Επειδη εχω την υποψια οτι με την πρωτη καραμπινια θα γεμισει το Αιγαιο με αμερικανικα αεροπλανοφορα. Ουτε στο στρατοπεδο δεν θα προλαβουμε να παμε. Θα την φανε για 1-2 μερες οσοι υπηρετουν ηδη.
Αν δεν γινει αυτο και παμε για ολοκληρωτικο ξεκαθαρισμα λογαριασμων

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Είπα να το βάλω εδώ αυτό, γιατί πιστεύω ότι πραγματικά η κλιματική αλλαγή θα έπρεπε πλέον να αντιμετωπίζεται ως γεωπολιτικό θέμα.

Οι επιπτώσεις που μπορεί να έχει και έχει αρχίσει να έχει κιόλας σε καλλιέργειες και στις ζωές των ανθρώπων, θα γίνει φοβάμαι ισχυρός παράγοντας σε νέα μεταναστευτικά κύματα, και πολέμους στο πολύ κοντινό μέλλον.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327

Συνεργασία Μαρινάκη με τρομοκράτες? Κακοήθειες.
Και πάλι σύμφωνα με πληροφορίες που επικαλούνταν το ρεπορτάζ, το σύστημα εντοπισμού του «Αχιλλέα» είχε απενεργοποιηθεί αρκετές ημέρες τον Ιανουάριο. Η είδηση έγινε γνωστή και στην Ελλάδα, αν και ελάχιστα ΜΜΕ τη μετέδωσαν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Και πολυ αργησε. Αν τα καταφερναν θα ειχαμε τρελες καταστασεις.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Πρώτη επίσημη πολεμική ενέργεια του Προέδρου Μπάιντεν.



Να τις χιλιάσει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η διαμαχη στα συνορα Ινδιας Κινας κραταει γερα.
Η ιστορια εχει δειξει οτι οι κινεζοι μαθαινουν απο τα λαθη τους και δεν τα επαναλαμβανουν. Δεν ξερω αν αυτο ισχυει και για την Ινδια και εννοω τον πολεμο που εγινε μεταξυ τους το 1962. Οι κινεζοι μπουκαραν στην ινδια, μονο και μονο για να υποχωρησουν στα αρχικα τους συνορα. Θα ειχαν φτασει μεχρι την γκοα.
Εβαλα Ποσιπωλ ενω ειμαι σιγουρος.
Εχω ξαναγραψει για το παγωμα μιας συμφωνιας Αφρικανικου κρατους με κινεζικη εταιρια για την αναβαθμιση του συστηματος αποχετευσης.
εντελως τυχαια. οταν παγωσαν οι συνομιλιες ξεκινησε επιδημια χολερας, σε 4 πολεις, ταυτοχρονα. Αυτο πιεσε τις υπογραφες και εντελεως τυχαια, παλι, μολις εκλεισε η συμφωνια εξαφανιστηκε και η χολερα.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Βασικά έχω διαβάσει ότι έχουν αγοράσει τα πάντα (ορυχεία, επιχειρήσεις, κτλ) από τον "τρίτο κόσμο" αλλά ακόμα και Αμερική. Να δούμε πόσο καλά θα πάει αυτό
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Βασικά έχω διαβάσει ότι έχουν αγοράσει τα πάντα (ορυχεία, επιχειρήσεις, κτλ) από τον "τρίτο κόσμο" αλλά ακόμα και Αμερική. Να δούμε πόσο καλά θα πάει αυτό
Fallout μεταξύ αμέρικα και κίνας δεν έφυγαν οι μπόμπες; Αρα καλά πάει αυτό :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Εχουν αγορασει τις αφρικανικες υποδομες. ξεκινανε με δανεια και δημιουργουν κατασκευαστικες επιχειρησεις.
Στις κατασκευαστικες εταιριες η πλειοψηφια των εργατων ειναι κινεζοι. Συνηθως φυλακοβιοι γιατι ετσι τους ξεφορτωνονται απο την χωρα.
Αναλαμβανουν τα δημοσια εργα που ειναι για γελια και για κλαματα. Στην συνεχεια αγοραζουν/φτιαχνουν αεροδρομια και αν υπαρχει προσβαση στην θαλασσα αγοραζουν τα λιμανια. Συνηθως τα παιρνουν, ετσι απλα, επειδη δεν υπαρχει δυνατοτητα αποπληρωμης των δανειων. Με τον ιδιο τροπο παιρνουν την ηλεκτρικη εταιρια κτλ. εννοειται οτι βαζουν χερι στον ορυκτο πλουτο, αφου αγοραζουν/κατασκευαζουν τα ορυχεια.
Οσοι γινονται αυτα η δυναμη τους αυξανει και αποκτουν τον πραγματικο ελεγχο της εξουσιας.
Αν δεν κανω λαθος, απο την Ουγκαντα τους εδιωξαν με το καλημερα. Απλα ειδαν τι εγινε στα προηγουμενα κρατη. Απο την Σερβια τους εδιωξαν γιατι δεν τους αρεσε το κατασκευαστικο μοντελο που ακολουθουν. Πρωτες υλες, μηχανηματα και εργατες απο την Κινα.
Δεν χρησιμοποιουν τιποτα που να επιστρεφει χρημα στην χωρα που βρισκονται και αυτο σημαινει οτι ακομα και τα ψωνια τους τα κανουν σε κινεζικα καταστηματα που εχουν στηθει απο πριν. Ξερω οτι Σερβια εφαγαν και ξυλο.
Για την χωρα που ημουν, οι ρωσοι ενδιαφερθηκαν να στησουν πυρηνικο εργοστασιο για την παραγωγη ηλεκτρικης ενεργειας. Η αμερικη, αν και δεν ειχε σχεδιο να κανει το εργοστασιο, τσινισε για την παρουσια των ρωσων και την δουλεια την πηρε η Κινα, χωρις να γινει καποιο παραπονο.
Ναι, η Κινα ειναι πολυ μεγαλο προβλημα, απο αυτα που δεν μπορουμε να συνειδητοποιησουμε. Στην Αφρικη τους θεωρουν ακριδες.
Ερχονται κατα χιλιαδες και δεν αφηνουν τιποτα στο περασμα τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
όταν ο κομουνιστής παίζει το καπιταλιστικό παιχνίδι καλύτερα από τους καπιτάλες.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Για την Ουγκαντα εκανα λαθος, αλλη χωρα ειναι.

 
Top Bottom