What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Τώρα πια έχουμε μπει ποιο πολύ στον χάρτη του gaming και πέρασαν οι εποχές σονυ-πασοκάρα 45%. εχει μοιραστεί ισορροπημένα το ποσοστό και πέφτουν βλήματα απο παντού.
Το λέω εγω που όλοι ίδιοι μου φαίνεστε :trollface:
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Δηλαδή το προσδόκιμο ζωής του μέσου controller λογίζεται κατ' αυτούς όσο ΣΧΕΔΟΝ δύο full playthroughs του Witcher III (GOAT); Είμαστε σοβαροί; Τι ανείπωτο καραγκιοζιλίκι είναι αυτό; Και αν χρησιμοποιούν το ίδιο hardware άλλοι γνωστοί third-party κατασκευαστές (Logitech, Thrustmaster, Saitek, Madcatz είναι προσωπικά παραδείγματα), τότε πώς να μη μένουν στα χέρια;

Η ρίζα αυτής της γενικευμένης φτήνιας στην κατασκευή είναι, ή έστω θα έπρεπε να είναι, γνωστή, αν κι εκτός scope συζήτησης. Τα περιθώρια κέρδους τους ανά controller, βάσει MSRP, πρέπει να είναι στο θεό.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
δεν είναι μόνο η προσωπική εμπειρία αλλά και από αυτά που διαβάζω. Δλδ στο insomnia γράφαν όλοι για τα drift του switch ενώ αντίθετα δεν έχω διαβάσει κάποιον να γράφει για πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ένας είχε γράψει πριν κανά μήνα που παραπονιόταν
Προφανώς για πέρασε lawsuit υπάρχει απλά δεν έτυχε να δεις σε forum η ντρέπονται να το πουν που επειδή είναι σονυ τους έχω ικανούς είναι η αλήθεια.

Πάντως συμφωνώ με μιτσακο σε αυτό που λέει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
δλδ τι θέλεις να πεις ότι η nintnendo δεν έχει fanboy :D lol
οι nintendo gamer έιναι ο ορισμός του fanboy αλλά εδώ που τα λέμε ταλιμπαν τέτοιας έκτασης δεν είναι.
Δλδ εγώ έχω δει πολύ ποιο ταλιμπαν εδώ στην Ελλάδα στο στρατόπεδο του xbox που είναι λές και δίνουν μάχη λίγο λιγότερο στο ps5 αν και αυτοί έχουν τον ελιτισμό ότι ήμαστε οι πρώτοι.
Σαν pc gamer έτσι το βλέπω απέξω

Θέλω να πω ότι η nintendo έχει πολύ πιο casual κοινό. Nintendo fanboy είσαι αν έχεις αγοράσει gamecube, όχι τα μεγάλα της σουξέ. Το κοινό αν δεν βγάλει σουξέ η ninty τα μαζεύει και φεύγει όπως είδαμε στο Wii U, και όπως είδαμε να επιστρέφουν στο Switch ΑΦΟΥ έδειξε ότι αξίζει τον κόπο.

Τα fanboγια του playstation είναι στρατός ολόκληρος πλέον, σκατά με ρεύμα να βγάλει η sony θα το αγοράσουν και θα πουν τι φοβεραγραφικαθεεμου. Το κοινό που πάει και έρχεται και θα κάνει και αληθινή κριτική είναι μικρό πλέον.

Δεν καταλαβαίνω γιατί, αλλά είναι στανταράκι πλέον και το βλέπω παντού και στην nvidia πχ, αν πεις σε nvidιά ότι δεν έχεις πρόβλημα με τους drivers της amd κάρτας σου, θα σου πει ότι του λες ψέματα...

Καταλήγω λοιπόν, ότι το κάζουαλ κοινό κάνει κριτική, τα γίδια μασάνε σανό.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Nintendo fanboy είσαι αν έχεις αγοράσει gamecube,
underated κονσολα με το καλυτερο controller ever. αν δεν πιασεις controller gamecube δεν ξερεις ποσο βολικο ειναι απλα.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,506
Θα συμφωνήσω πως τα τελευταία χρόνια τα fanboys της Sony είναι η χειρότερη φαρα του Gaming. Ήμουν σε διάφορα ελληνικά Facebook group και ήταν με διαφορά οι πιο κομπλεξικοι και καβαλημενοι. Δεν είδα ανάλογη συμπεριφορά σε γκρουπ για xbox, Sega, Nintendo. Μόνο αυτοί έκραζαν τους άλλους και θεοποιουσαν οτιδήποτε έκανε η Sony. Όσες φορές πήγα να πω κάτι αρνητικό π.χ. Για το backwards compability που το είχε υποσχεθεί η Sony για όλα τα συστήματα της στο Ps5 πήγαν να με φάνε. Λυπηρη κατάσταση πραγματικά
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Και ένα επικό library first-party τίτλων.
τι να πρωτοβαλεις μεσα πραγματικα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αν ο @nitro912gr επαιζε εστω ενα gamecube game θα αναθεωρουσε. τωρα δεν ξερει. τι να πεις.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
εγώ δεν έχω πρόβλημα με την ninty είναι η μόνες κονσόλες που ψήνω πάντα, άσχετα αν δεν ψωνίζω τελικά.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
ΠΑΙΔΙΑ. Παιδιά.
Δεν έχετε γνωρίσει Sega - boomers - fanboys. Ακούστε που σας λέω. 😅
Εγω με Sega ξεκινησα πριν παρω το πρωτο μου pc το 1996. Ημουν φανατικος οπαδος του Eggman οπως και ειμαι ακομα.Το 1994 οταν ημουν 7 χρονων μου εκαναν δωρο το sega game gear την φορητη τοτε κονσολα της sega. Και ειχε μεσα τα sonic 1 και 2 και μετα πηρα sonic chaosκ και sonic triple trouble . Μεχρι το 1996 που πηρα το πρωτο μου pc και απο τοτε συνεχιζω τα sonic εκει ειτε pc εκδοσεις ειτε με emulators για αυτα που δεν ειχαν βγει ακομα σε pc. Βεβαια αν ειχα παρει το πρωτο μου pc το 1994 τοτε δεν θα ειχα ασχοληθει καν με το game gear θα το ειχα πεταξει απο το παραθυρο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Μα κι εσυ, αδερφε μου, πηγες να σηκωσεις Παναθηναικια σημαια μεσα στο Καραισκακι?

Άσε!! Στο τσακ ήμουν να σηκώσω σημαία το Ολυμπιακού, μέσα στην Παιανία!!!!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Άσε!! Στο τσακ ήμουν να σηκώσω σημαία το Ολυμπιακού, μέσα στην Παιανία!!!!
Πριν κάποια χρόνια έχω πάει Καραϊσκάκη Ολυμπιακός-Άρης. Πάλι καλά που τελικά έστειλε ο κάμπορα την μπάλα πάνω από τα δοκάρια αλλιώς δεν με βλέπω να έβγαινα από εκεί μέσα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Πριν κάποια χρόνια έχω πάει Καραϊσκάκη Ολυμπιακός-Άρης. Πάλι καλά που τελικά έστειλε ο κάμπορα την μπάλα πάνω από τα δοκάρια αλλιώς δεν με βλέπω να έβγαινα από εκεί μέσα.

Όντως είχα βρεθεί για δουλειά μέσα στην Παιανία!!! Αλλά βασικά, επειδή δεν με ενδιαφέρει το ποδοσφαιρο (ειδικά στην Ελλάδα), εννοείται ότι το σκέφτηκα για πλάκα, στην παρέα!!! Λίγο πιο φανατικός να ήμουν, ίσως να ήταν διαφορετικά (μάλλον προς το πολύ άσχημο) τα πράγματα!!!
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Παιανια. Μπορει να ειναι κοντα το γυπεδο του Παναθηναικου και η ακαδημια του Ροτσα, αλλα 9 στους 10 ειναι Ολυμπιακοι. Εξαιτιας του Πολυχρονιου (γονος Παιανιας) φανταζομαι.
Παιανια = battlefield. Στον κεντρικο δρομο ειχε γινει η μεγαλη μαχη μεταξυ ηλιθιων χουλαγγανων, Κοκκιναικου-Πρασιναικου, ειχε κι ενα νεκρο, αν θυμαστε
 
Top Bottom