What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
αν δεν ακυρωνες τωρα θα ειχες καρτα. στο μαγαζι να βρεις ετοιμη καλο 2022.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Εν τω μεταξύ στον φαύλο κύκλο που μπλέχτηκε ο Σρέντερ, κάθε φορά που βάζει νέα παραγγελία του κρατάνε κάρτα με το νέο καπέλο. Σε λίγο θα παραγγείλει κάρτα με αξία όσο ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο 15ετίας
Εγώ το atos το πούλησα 1400 πάντως... οπότε δεν χρειάζεται καν mining rush :p
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,705
Εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι, οι 3060 δε θα έπρεπε να έχουν εμφανιστεί - με όποια αυθαίρετη τιμή έστω θα τους βάλουν - στο Skroutz για pre-order;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι, οι 3060 δε θα έπρεπε να έχουν εμφανιστεί - με όποια αυθαίρετη τιμή έστω θα τους βάλουν - στο Skroutz για pre-order;
μπα, θα έχουν στήσει καραούλι έξω από τα εργοστάσια και θα αγοράζουν παλέτα με το καλημέρα :p
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Αποκλειεται να μην βρουμε καρτες στα μαγαζια μεχρι το 2022. Μεχρι το καλοκαιρι θα υπαρχει διαθεσιμοτητα. Γιατι αν περιμενουμε τοσο πολυ τοτε παμε για RTX 4080.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Οι εταιρείες λένε ότι θα στρώσει η φάση στο 2ο μισό του 21. Αλλά υπόψιν ότι οι ίδιες έλεγαν ότι δεν θα έχουν πρόβλημα με stock στην αρχή. Και φυσικά αυτό το 2ο μισό μπορεί και είναι και κοντά στις χριστουγεννιάτικες γιορτές. Άρα πες ένα καλό 22

Εσύ πάντως αν δεν έκανες cancel τώρα θα είχες κάρτα. Απλά δεν είχες υπομονή να περιμένεις.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Τέλεια, οπότε λογικά θα τις αγοράσουμε στην επόμενη Black Friday και με την έκπτωση θα πέσουν στην MSRP που ανακοίνωσαν οι εταιρείες ένα χρόνο πριν.
Ταυτόχρονα, κάπου εκεί γύρω θα σκάσουν και τα τελευταία μεγάλα patches για το Cyberpunk – άψογο timing για όλους εμάς τους πλεμπαίους.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
msrp 350 skroutzομαγαζο 900 ευρω.


εκδοση zotac 460
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
a
msrp 350 skroutzομαγαζο 900 ευρω.


εκδοση zotac 460
η άβολη στιγμή που το πλαίσιο έχει καλύτερη τιμή από skoutzομάγαζα.

Καλά από κάτω τους έχουν σκίσει στα reviews και βρίζουν το egate και με το δίκιο τους, αλλά ρε μλκς λίγη ορθογραφία ρε...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
2 αξιολογισεις κι ολας. Η μια λεει : ορε πατε καλα ρε.... ρε... ΡΕ..... που θα φτασουμε ρε . 899 δσφσδφξηκδγσαξδηλκωσαδκξηωσδαλκηξωσαδλκωσαδω
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Η οποία 3060 στα μάτια μου φαντάζει ως αχρειαστη. Οκ έρχεται με περισσότερη μνήμη αλλά δεν φαίνεται να μπορεί να την εκμεταλλευτεί όπως οι άλλες της σειράς εκμεταλλεύονται τα 8Gb.
Νομίζω ότι είναι καλύτερα κάποιος να κοιτάξει απευθείας την 3060ti
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
μπαναγαμ έβαλα και εγώ να κάνω mining, μπορώ να βγάλω λέει 1 ντάλαρ τη μέρα και ζεσταίνει και το δωμάτιο. win win :p

edit... ρε... είναι πολύ εύκολο. Πραγματικά τώρα καταλαβαίνω γιατί πλακώθηκαν όλοι με το mining.
Αν θες να ψαχτείς μπορείς, για να έχεις καλύτερη απόδοση, αλλά αν δεν θες απλά κατεβάζεις μια εφαρμογή και... βγάζεις λεφτά.

Έχω φαρμάρει μέχρι τώρα 4 λεπτά του € χωρίς να έχω κάνει τίποτα πρακτικά μέσα σε καμιά ώρα.

Αν δεν φοβόμουν μην πιέσω το hardware σε τόσο χαλεπούς καιρούς, θα το άφηνα να βαράει mining όταν δεν το χρησιμοποιούμε.
 
Last edited:

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
1 δολαριο την ημερα... πες 350 τον χρονο... δλδ σε 4-5 χρονια θα μπορω να εχω μια αξιολογη καρτουλα τζαμπα. Ετσι κι αλλιως στην 5ετια σκοπευα να την αλλαξω.
Νιτρο? μπορεις σε παρακαλω να στειλεις pm, γιατι δεν εχω ιδεα πως γινεται.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
nicehash, κατεβάζεις, τρέχεις, γεννάει λεφτά. Ανάλογα την κάρτα θα έχεις και άλλο κέρδος βέβαια.
Φυσικά το antivirus βαράει σαν τρελό γιατί νομίζει ότι σου φόρτωσαν miner στο σύστημα με πουστιά.

Μου είπαν ότι δεν υπάρχει λίγος να καίω και CPU mining παράλληλα, δεν αξίζει τον κόπο και ζεσταίνει το κουτί.

Βέβαια μιας και η κάρτα δουλεύει 100% (το compute και όχι το 3d) και φυσικά ανεβάζει θερμοκρασίες, θέλει καλή ψύξη. Τώρα που κάνει κρύο και έχω ανοιχτό το κουτί είμαι μια χαρά και δεν είδα κανένα ζόρι, αλλά μόλις μπούμε στην άνοιξη δεν με βλέπω να συνεχίσω.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Ενδιαφέρων ακούγεται, ευκαιρία να βγάλουν τα λεφτά τους τα καινούρια ανεμιστήρια της gpu.
Αν και η υπάρχουσα δεν πιάνει και πολλά στο σκορ. Με 2 κάρτες γίνεται; Να ξεσκονήσω και καμία απο το πατάρι. :LOL:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267
Ενδιαφέρων ακούγεται, ευκαιρία να βγάλουν τα λεφτά τους τα καινούρια ανεμιστήρια της gpu.
Αν και η υπάρχουσα δεν πιάνει και πολλά στο σκορ. Με 2 κάρτες γίνεται; Να ξεσκονήσω και καμία απο το πατάρι. :LOL:
δεν συμφέρει με παλιό hardware γενικά. Σκέφτηκα μην πέταγα ότι έχω επάνω να τρέχει, και λίγο πάνω από το κόστος του ρεύματος να έβγαζα, θα παρέμενε κέρδος, αλλά φοβάμαι ότι αν βάλω το γουρούνι τον 8350 θα κλαίω :p
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Σημερα συναντηθηκα με 2 φιλους μου ο ενας απο αυτους ειναι αυτος που πριν 3 εβδομαδες μου ειπε να του προτεινω τι pc να παρει και του προτεινα RTX 3060. Moυ ειπε οτι θα το παρει σημερα απο τον Θειο Σκρουτζ. Περιμενω να δω απο ποιο μαγαζι του Θειου θα το παρει και ποσες εβδομαδες θα κανει μεχρι να του φερουν την RTX 3060 TI. Ειναι το πρωτο του pc και με αυτα που του προτεινα(Ryzen 5600x rtx 3060 16 gb 3200 mhz mp 600 500 gb) θα πρεπει να ειναι πολυ ευχαριστημενος καθως θα τρεχουν ολα ultra 1440p 60 fps εστω καιχωρις ray tracing!! Aν λοιπον λεω αν του την φερουν σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες μετα την αγορα τοτε θα παρω και εγω απο εκει την RTX 3080. Για 2022 δεν το συζηταω καν ειμαι 1000% σιγουρος οτι ολοι μας θα εχουμ βρει rtx 3000 πολυ πιο πριν!
 
Top Bottom