What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Πρόβλημα με το Φόρουμ; Pull the other one!

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
30/11/12 δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μετράμε από την μπετα. Ημερομηνία γέννησης είναι αρκετή για να τα βρεις αυτά έτσι;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
30/11/12 δεν ξέρω αν θα έπρεπε να μετράμε από την μπετα. Ημερομηνία γέννησης είναι αρκετή για να τα βρεις αυτά έτσι;

Ημερομηνία γέννησης για ζώδιο και ώρα γέννησης για ωροσκόπο.

Η μπέτα θα μπορούσε με ασφάλεια να χαρακτηριστεί ως "περίοδος κύησης". :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
και ένοιωθα λίγο περίεργα σήμερα, τελικά δεν ήταν κορώνα, πάλι καλά :p
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Όταν ανοίγω (firefox) review από το android κινητό, η εμφάνιση είναι διαφορετική από
την κλασική mobile εμφάνιση του υπόλοιπου site/forum. Στον πάτο του review έχει
ένα "exit mobile version" το οποίο σε πηγαινει στην κανονική mobile version με ό-
λα τα φρου φρου, αρώματα και εικονίτσες.

Δεν ξέρω αν είναι feature αλλά δεν πολύ έχει νόημα. Προσωπικά όταν ανοίγω review
από το κινητό, πηγαίνω απ ευθείας κάτω και πατώ "exit mobile version" για να διαβά-
σω το κανονικό (εμφανησιακά) review.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Από κινητά το σαιτ φορτώνει αυτόματα την AMP ("Accelerated Mobile Pages") έκδοση του κάθε κειμένου, ουσιαστικά μια πιο ελαφριά έκδοση του "κανονικού" άρθρου που φορτώνει γρηγορότερα. H εφαρμογή αυτού του συστήματος βοηθάει τα σαιτ στο Google Ranking.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
H εφαρμογή αυτού του συστήματος βοηθάει τα σαιτ στο Google Ranking
Η οποια google σας εχει μονιμως στα Spam ως phising attempt
 

Attachments

  • IMG_20210317_074320.jpg
    IMG_20210317_074320.jpg
    145.2 KB · Views: 4

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Η οποια google σας εχει μονιμως στα Spam ως phising attempt
καλά η google το έχει χάσει γενικά... η μια υπηρεσία χειρότερη από την άλλη.
Και δεν είναι μόνο τα email του RQ, διάφορα ενημερωτικά που επιλέγω συνεχώς ότι δεν είναι spam, μέχρι και στις επαφές τα έχω βάλει, μέχρι και φίλτρο έχω βάλει όταν έρχεται από αυτή την διεύθυνση να τα περνάει inbox, ΟΟΟΟΟΧΙ καραμπελάκο η google ξέρει καλύτερα από εσένα...

Τα μετέφερα στο hotmail και ησύχασα.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Πλάκα πλάκα, το yahoo το έχω για χαζοπράγματα (games, προγράμματα, κλπ). Το καυτό email δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Εκεί είναι το Steam και το Paypal (το οποίο θα μεταφέρω στο proton).
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
τι διαλο? μονο σε μενα ειχε πεσει φορου και σαιτ κανενα τριωρο η καπου εκει???

δεν βλεπω να γραφτηκε κατι εδω.
μεχρι που μπηκα στο μεσεντζε του φουμπου και προπηλακισα φραστικα το τημ ρεηκουί λεγοντας οτι τους εκδικηθηκε το φαντασμα του νεοδελχίτη.

HU.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ήταν μια συνωμοσία προκειμένου να αποκαλυφθεί το FB profile σου. Mission Accomplished.

Το σαιτ πέφτει καθημερινά για περίπου 5 δευτερόλεπτα τη φορά, λόγω διαφόρων περιπλοκών με τη γέφυρα Wordpress-Xenforo. Μάλλον επιχείρησες να συνδεθείς σε αυτά τα 5 δευτερόλεπτα και μετά διατηρούνταν η πεσμένη cached έκδοση. Με ένα CTRL-F5 στρώνει κάθε φορά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
χολυ φακ. εγινα ρομπ ντε σαμπρ για 5 σεκ. ας μην παιξω τυχερα παιγνια σημερα. κριμα, και δινει καλο πονταρισμα η ιρλανδια στον πρωτο σεμιφαιναλ αποψε ( ρε τωνη, σ εφαγε το ραδιοσελεμπριτυ και δεν ασχολεισαι φετος... αισχος)

HU.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αναπολω τις μερες που ειχαμε απαντησεις "μονο για μελη και γνωστους" και λοιπες ρυθμισεις που προστατευαν τα πληθη απο τα σχολια του Tony και του Αδερφου Μπρους.
Εβγαζαν μια γλυκεια καφριλα μεσα μου που την απολαμβανα οπως τον καφε με το σιγαρετο. Ειχα μια αισθηση περιπετειας οταν εκανα κλικ σε τετοιο περιεχομενο. ωραιες μερες.
No problem. εκτος απο το "μονο για μελη" απολαμβανω και την γκρινια. Γνωριζω οτι ειναι "θεμα" και οχι επιλογη.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.
Hidden content
You need -1 more posts to view this content
Ωραία, πλέον λογικά θα πρέπει να επανήλθαν τα κουμπάκια.

Το κουμπί "HIDE" απαιτεί να απαντήσει κάποιος στο θρεντ, το "Hide Until Replied or Reacted" απαιτεί ένα από αυτά τα δύο, και το "Hide until Number of Posts" κρύβει το κείμενο από τους Guests (το έβαλα έτσι ώστε να απαιτείται έστω ένα ποστ στο φόρουμ για να το δει κάποιος),
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Δεν περιμενα οτι θα γινει κινητοποιηση, εμεινα αφωνος. σοβαρα. Respect!!!
Εχω παραγγειλει ενα mix grill και με το ενα χερι πληκτρολογω και με το αλλο κραταω μια πανσετα που την κουναω σαν σημαιακι.
Γεμιζει ο τοπος ζουμια αλλα θα τα καθαρισω αργοτερα αυριο.
 
Top Bottom