What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Γλυκιά καλημέρα, Μαμμάκυθοι.

View attachment 2271

Απαντώ:



10 επιπλέον από τα 20+ που έχουν ήδη ανακοινωθεί για τα επόμενα δύο χρόνια.

7Aan.gif
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Μπράβο μπράβο Κάπταιν Μαμμάκυθο. Πιες τώρα την Οβαλτίνη σου που είναι ζεστή. Έχετε μεγάλη εκδρομή με τα Λυκόπουλα αύριο!

sad-nerd.jpg
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
10 επιπλέον από τα 20+ που έχουν ήδη ανακοινωθεί για τα επόμενα δύο χρόνια.
Πριν ο αλέκτωρ αλέκυθος λαλήσει 3 φορές στα 45α γενέθλια σου, την επόμενη Κυριακή, θα με αρνηθείς τέκνο μου...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Το πικραναν το σκαρλετακι οι καταμετρητες χρηματων. Ντροπη τους. Αν και η ειδηση περασε στα "ψιλα" της συζητησης, θεωρω οτι θα γινει μεγαλο θεμα γιατι δεν ειναι πιοτι μονο για την σκαρλεταρα μας.
Ο μικυ σκοτωνει τον κινηματογραφο, τον καρφωνει με την ποντικο-ουρα του.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Το πικραναν το σκαρλετακι οι καταμετρητες χρηματων. Ντροπη τους. Αν και η ειδηση περασε στα "ψιλα" της συζητησης, θεωρω οτι θα γινει μεγαλο θεμα γιατι δεν ειναι πιοτι μονο για την σκαρλεταρα μας.
Ο μικυ σκοτωνει τον κινηματογραφο, τον καρφωνει με την ποντικο-ουρα του.

H Disney είναι μια πολύ επικίνδυνη εταιρία με πολύ μεγάλη ισχύ ώστε να γίνεται συνήθως το δικό της. Είχαμε συζητήσει πριν από λίγο καιρό το θέμα του copyright. Εγώ στηρίζω 100% την ηθοποιό σε αυτή τη διαμάχη, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι η Disney πήγε να της την φέρει.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Στα δεξιά βλέπουμε έναν ώριμο καλλιτέχνη, ο οποίος φέρει περήφανα τα σημάδια του χρόνου στο πρόσωπό του.

Στα αριστερά, θλιβερός, παλιμπαιδίζων μαμμάκυθος που νομίζει πως 'έχει στύλ' και 'μοιάζει με σούπερ σάγιαν που αρέσει και στους οπαδούς μου.'

'Nuff said.

image.jpg
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Στα δεξιά βλέπουμε έναν ώριμο καλλιτέχνη, ο οποίος φέρει περήφανα τα σημάδια του χρόνου στο πρόσωπό του.

Στα αριστερά, θλιβερός, παλιμπαιδίζων μαμμάκυθος που νομίζει πως 'έχει στύλ' και 'μοιάζει με σούπερ σάγιαν που αρέσει και στους οπαδούς μου.'

'Nuff said.

View attachment 2291

Σε πόνεσαν αυτά που είπε ο James Gunn ε; Βλέπεις ότι εγώ δεν ήθελα να σε πληγώσω ποστάροντάς τα, έδειξα σεβασμό στην τρίτη ηλικία.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Μετά από ένα σύντομο διάλειμμα μερικών εβδομάδων το MCU συνεχίζεται με την πρώτη animated σειρά. "What If...?", πρεμιέρα αύριο Τετάρτη. Αρχικά η σειρά έμοιαζε να μην έχει ιδιαίτερη σημασία για την συνεχιζόμενη πλοκή του MCU όμως το φινάλε του Loki άλλαξε τα δεδομένα. Μάλιστα υπάρχουν ήδη φήμες ότι
χαρακτήρες του What If θα εμφανιστούν στην ανεπίσημη multiverse trilogy των Spider-man: No Way Home, Dr Strange and the Multiverse of Madness και Ant-Man and the Wasp: Quantamania.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ant-Man and the Wasp: Quantamania
Σαν Wrestlemania αλλά με περισσότερο γκλίτερ και σπάντεξ;
Ακούγεται ήδη αρκετά λελεκυθένιο/φαπ ματήριαλ του Σέλντον Κούπερ. Σας το λέω εγώ που πέρασα αρκετά πολυσύμπαντα μέχρι να μάθω να φοράω την ασπίδα μου σωστά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Όντως πιο ενδιαφέρον το δεύτερο επεισόδιο του What If γιατί η παρέκκλιση από την γνωστή ιστορία ήταν μεγαλύτερη. Χρειάζεται όμως κι άλλο. Θέλω και περιμένω σταδιακά να δούμε εξωφρενικά πράγματα.

Σε άλλα νέα, το πρώτο embargo για εντυπώσεις από το Shang Chi έληξε χθες και υπάρχει μεγάλος ενθουσιασμός. Πολλοί μιλούν για την καλύτερη origin story της Marvel, ενώ πολλούς επαίνους μάζεψαν οι σκηνές δράσης.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Επαίνους μάζεψε και το Μπλακ Γουίντοου (χεχ) και τελικά αποδείχτηκε μετριαντζα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Επαίνους μάζεψε και το Μπλακ Γουίντοου (χεχ) και τελικά αποδείχτηκε μετριαντζα.

Δεν έχεις άδικο ότι οι πρώτες εντυπώσεις συχνά είναι υπερβολικά ενθουσιώδεις αλλά για το Black Widow επειδή είναι πρόσφατο και το θυμάμαι, δεν ήταν στο ίδιο επίπεδο. Ήδη από τις πρώτες αντιδράσεις είχαν επισημανθεί κάποια από τα θέματα της ταινίας. Για το Shang-Chi κριτικοί που δεν τους άρεσε το BW γράφουν πολύ καλά πράγματα. Είμαι πολύ αισιόδοξος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261


Να και η εξήγηση γιατί οι Eternals δεν συμμετείχαν στον χαμό με τον Thanos.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Δε συμμετείχαν γιατί με το plasmid του Thanos που έκανε κλαπ τα δάχτυλα και αποτέφρωνε τους οχτρούς δε θα ήταν πια eternals...
Άσε που εκεί στον Πάνω Κόσμο που συνάντησα τον Piccolo, μου είπε ότι δεν έφταναν οι dragon balls για όλους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,267


Να και η εξήγηση γιατί οι Eternals δεν συμμετείχαν στον χαμό με τον Thanos.

"fall collection, IKEA" πέθανα.

Ωραίο φαίνεται και πολύ χαίρομαι που έχουν την ευκαιρία να παίξουν Χάρινκτον και Μάντεν, γιατί όταν μπλέκεσαι με παραγωγές σαν του GoT αρκετά συχνά δένεται τόσο πολύ η εικόνα σου με τον ήρωα που δεν ξεκολλάει η ρετσίνα με τίποτα μετά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Χθες υπήρξε ένα leak ενός trailer για το Spider-man No Way Home με κακής ποιότητας εικόνα και ημιτελή εφέ. Ίσως αυτό πιέσει την Sony να κυκλοφορήσει το κανονικό trailer σύντομα.
 

lich king

Umber Hulk
Approval of the Admiral
Joined
Dec 28, 2012
Messages
878
Τελικά στην νέα ταινία spiderman θα εμφανιστούν μόνο οι προηγουμένη villains ή και οι spiderman;
Πάντως, ότι και εάν ισχύει, ελπίζω να μην αλλάξουν τους παλιούς ηθοποιούς.
 
Top Bottom