What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Kickstarter

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Αυτή η ελληνική παραγωγή δέχθηκε πριν λίγο μια επένδυση 1000 ευρώ και έπιασε τον στόχο χρηματοδότησής της, με 40 ώρες να απομένουν.

 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Όχι, όχι. Αν και μεγάλος λάτρης του ποιοτικού πορνό (Οποιεσδήποτε χεντάι/οτόκου/άνιμε παρεκκλίσεις πάνε απευθείας στον Καιάδα, με πλοκάμια ή χωρίς), τέτοιες αηδίες ούτε να τις κοιτάξω. Μου δώσατε όμως φοβερή πάσα για να σπρώξω ύπουλα το ΑΛΗΘΙΝΟ Πορνπιτζί που περιμένουμε ως μάννα εξ' ουρανού :

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
πορνό (Οποιεσδήποτε χεντάι/οτόκου/άνιμε παρεκκλίσεις πάνε απευθείας στον Καιάδα, με πλοκάμια ή χωρίς)

Να τολμήσω να ρωτήσω τι είναι το οτόκου; Δηλαδή, δεν θέλω να ξέρω βασικά, αλλά δεν μπορείς να πείσεις για man of culture στις μέρες μας αν δεν γνωρίζεις κάθε ημιαπίθανη, αταβιστική ανθυποκουλτούρα με 4 μέλη παγκοσμίως.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Οτάκου μάλλον εννοεί.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ε πες έτσι, να συνεννοούμαστε!

Εξακολουθώ να μην έχω ιδέα, και φοβάμαι να γκουγκλάρω.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
...ΝΑΤΟΣ Ο ΠΛΟΚΑΜΟΜΙΝΑΡΑΚΙΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΤΟΥ-5 ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΟΛΟ ΓΚΟΥ, ΓΡΑΨΕ ΠΕΝΤΕ!

Ένας οτάκου μονδέλο, οι υπόλοιποι είναι ΑΚΟΜΗ χειρότεροι (αν είναι εφικτό) :

Otaku-geek-makeovers-before-after-Japan-hairdresser-Tokyo-style-fashion-photos-9.jpg
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Σε απλά Ελληνικά, το μιναρογκίκ που τη βρίσκει πρωτίστως με άνιμε/πλοκάμια/μαξιλαροκοπελίτσες και θεωρεί το ταξίδι στο Τόκυο προσκύνημα ζωής για όλους τους λάθος λόγους.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Ew.

Πάντως οι εκτιμήσεις μου για το μέγεθος του προβλήματος έπεσαν ελαφρώς έξω.

"Out of 137,734 teens surveyed in Japan in 2013, 42.2% self-identified as a type of otaku."
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Έχει ξεπεράσει τα αυστηρά γεωγραφικά και δημογραφικά όρια του αρχικού ορισμού. Ο otaku είναι ο οποιοσδήποτε που έχει ανάγει το οποιοδήποτε ενδιαφέρον του σε παθολογική εμμονή. Αντλεί ευχαρίστηση μόνο από αυτό και τίποτα άλλο. Φτάνει στα όρια του ελιτισμου λόγω της απάθειας, επειδή δεν μπορεί να τον ευχαριστήσει κανένα ερέθισμα, ούτε τα απλά από το ίδιο το χόμπυ.

Πχ και ο Borracho μπορεί να θεωρηθεί Σκορτζεζοτάκου. Κάνει και για επώνυμο.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Πχ και ο Borracho μπορεί να θεωρηθεί Σκορτζεζοτάκου. Κάνει και για επώνυμο.

Καλά, δεν είναι ότι τον είχαμε και για πρότυπο πνευματικής ισορροπίας :D. Αλλά όποιος αποκηρύττει μετά βδελυγμίας την hentai αισθητική, έχει ελπίδα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Η Ιαπωνία είναι έτη μπροστά ακριβώς αυτής της ακρότητας imho. Την πρώτη φορά που είδαμε το Battle Royale ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του στην Ιαπωνία, λέγαμε "τι ψυχωτικά νοσηρό μυαλό μπορεί να έχει βγάλει τέτοιο πράγμα".

Κοντά δύο δεκαετίες αργότερα, η "Δύση" έχει αγκαλιάσει όλο το concept σε κάθε έκφραση της pop culture και πλέον αποτελεί baseline. Σημεία των καιρών...

Φυσικά αποστρέφομαι κάθε προοπτικής να ξεκινήσουμε να βλέπουμε hentai και πλοκάμια παντού, αλλά είναι μία πιθανότητα. Ποτέ δεν ξέρεις.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Γερο-Μποράτσε, δεν μπορώ καν να δω το link που έδωσες. Ζήτα ρε από κάνα εγγονάκι σου να σου δείξει πώς γίνεται. Ή έστω δώσε όνομα game ολογράφως να το googlάρουμε εμείς οι νέοι.

Κάθεστε, πάντως, και συζητάτε για πορνοgames και ακόμα δεν βάλατε link για το απόλυτο dating GOTY που βγήκε προχθές και περίμενα πώς και πώς από τότε που το δοκίμασα ως GOG curator πριν... τρία χρόνια. Το καλό/κουλό πράγμα αργεί:



(Boyfriend Dungeon σε περίπτωση που δεν δουλεύουν τα Steam links και δεν φταίνε μόνο τα γέρικα δάχτυλα του Borracho)
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Μου είχαν στείλει καταλάθος review κωδικό για αυτό πριν 2 χρόνια. Εγώ για το Six Ages: Ride Like the Wind είχα ζητήσει, ενεργοποίησα αυτό που μου στείλανε και βλέπω Πόηφρετ Τάτσεο.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Φυσικά αποστρέφομαι κάθε προοπτικής να ξεκινήσουμε να βλέπουμε hentai και πλοκάμια παντού, αλλά είναι μία πιθανότητα. Ποτέ δεν ξέρεις.

Οι πλοκαμοκαταστάσεις υπάρχουν στην Ιαπωνική κουλτούρα πάνω από δύο αιώνες, και αρχίσαν λόγω λογοκρισίας στην καλλιτεχνική απεικόνιση του σεξ μεταξύ ανθρώπων. Τα χταπόδια για κάποιο λόγο δεν ενοχλούσαν τους νομοθέτες.

Οπότε μάλλον την γλυτώσαμε.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Ποτέ δεν είπα ότι ο Σκορσέζε είναι κάποια θεότητα. Ένας πολύ καλός σκηνοθέτης είναι, του οποίου το έργο με τέρπει πολλάν. Έτυχε να εκφράσει και μια σοβαρή άποψη απέναντι στον Μαρβελοχετό.

Άλλοι, τυφλωμένοι από κολλάν και διαλόγους για εντεκάχρονα τρέχουν και φωνάζουν.

@maladroid Almastriga Steam-άρε. Εγώ μια χαρά βλέπω το λίνκ. Πιθανώς δεν είσαι λογκαρισμένος στο Steam μέσω του web UI. Το Boyfriend Dungeon είναι εκτός θέματος γιατί περνάει ως 'νορμάλ'. Εμείς εδώ μιλάμε για σκληρό και βρώμικο πορνό, για μεσήλικες ανώμαλους σαν και του λόγου μας.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
wishlisted!!!

Πάντως αν δεν έχουν αλλάξει τραγικά τα πράγματα τα τελευταία χρόνια, οι Ιάπωνες δεν είναι φαν της Anime κουλτούρας, ούτε των videogames ιδιαίτερα. Τα θεωρούν χάσιμο χρόνου, αλλά αφού αρέσουν στην Δύση τα πουλάνε. Γενικότερα κακοχαρακτηρίζονται αυτοί που ασχολούνται στην Ιαπωνία με αυτά τα πράματα.
 
Top Bottom