What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,568
Σιγα να μην τους ρωτηξουμε. Ο Κουνελος παει οπου γουσταρει και συνηθως παει εκει οπου φοβουνται να πανε ακομα και οι αγγελοι.
Μη μασας, μας καλυπτει το σενγκεν. Θα βρουμε μια πλατεια, θα στησουμε ενα τσαντιρι και θα σηκωσουμε ουκρανεζικη σημαια.
Θα τρωμε και τσαμπα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,568
Σημερινά δεδομένα σε μία πόλη των 670Κ. Οχι και άσχημα θα έλεγα.

Bremen Corona Fälle

ο χαρτης με τα κρουσματα ειναι σαν τις πυρηνικες επιθεσεις του Πουτιν

dt.jpg
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,910
Posipwl αλλά πιστεύω σε αυτή την περίπτωση η Πολωνία θα ήταν όλη κόκκινη (no pun intended) και θα υπήρχε μια μεγαλή κοκκινη βούλα στην τοποθεσία Βερολίνο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,701
Έρχεται και 3ημεράκι τώρα, ας κλείσει κάνα 2βδόμαδο διακοπές να ξεπεράσει το ψυχολογικό στρές της καραντίνας.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,684
Καλά ήταν κλεισμένος μέσα, δεν μπορούσε να κάνει τίποτε. Τώρα που θα βγει για να κλείσει νέες συμφωνίες, αλίμονό μας. :ROFLMAO:
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,043
Και εγώ θετικός από σήμερα, κόλλησα στανταρ στην δουλειά από έναν που είχε βγει θετικός πριν 5 μέρες και προτού διαγνωσθεί δουλευαμε και όλη την εβδομάδα μαζί
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,701
Περάστικαλς. Απ'ότι φαίνεται το περνάς σχετικά ελαφρά.

Γίνεται χαμός από κρούσματα πάντως, στα επίπεδα των Χριστουγέννων και ίσως χειρότερα. Κάθε μέρα μαθαίνω και για 2-3 φιλογνωστούς.

Ευτυχώς που έχουμε και πόλεμο δλδ και δεν ασχολούμαστε.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,101
Και εγώ θετικός από σήμερα, κόλλησα στανταρ στην δουλειά από έναν που είχε βγει θετικός πριν 5 μέρες και προτού διαγνωσθεί δουλευαμε και όλη την εβδομάδα μαζί
Περαστικά!
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,684
Περαστικά σου φίλε.
Έχουν πλέον κολλήσει όλοι σχεδόν οι γνωστοί μου, το περνάνε σαν γρίπη ή με μηδενικά συμπτώματα.

Σε όσους δεν έχουν κάνει την τρίτη δόση έρχεται ένα sms που λέει οτι αν δεν κάνουν την τρίτη δόση θα σταματήσει να ισχύει το πιστοποιητικό εμβολιασμού. Σαν εκβιασμός ένα πράμα. Το πρώτο επιχείρημα για να πείσουν τον κόσμο δεν είναι η προστασία του ενάντια στον ιό αλλά οτι θα τους κόψουν το πιστοποιητικό. Αυτό έχει πεισμώσει πολύ κόσμο και τριτη δόση γιοκ.
Μετά τους έρχεται και κλήση με μαγνητοφωνημένο μήνυμα απο το 13034 αλλά νομίζουν οτι είναι κανένα scam και σχεδόν κανείς δεν απαντάει.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,584
περαστικα μυρμιδονα. το χεις ευκολα.
κι εμενα αυτο μου κανει εντυπωση: οτι ενω σε αλλες περιοδους ειχαμε περισοτερα κρουσματα, τωρα βγαινουν συνεχεια στον κυκλο μου, και στην δουλεια πολλα, αλλά και οικογενειακα (οχι στον στενο μου περιγυρο, λιγο πιο εξω) χωρις ευτυχως βαριες περιπτωσεις.

αυτο μου δειχνει οτι πρακτικα περναμε στο σταδιο της ανοσιας της αγελης. και οσοι δεν κανουμε πολλα τεστ, παιζει και να το χουμε περασει εντελως ελαφρα χωρις να παρουμε γραμμη τιποτα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,004
κι εμενα αυτο μου κανει εντυπωση: οτι ενω σε αλλες περιοδους ειχαμε περισοτερα κρουσματα, τωρα βγαινουν συνεχεια στον κυκλο μου, και στην δουλεια πολλα, αλλά και οικογενειακα (οχι στον στενο μου περιγυρο, λιγο πιο εξω) χωρις ευτυχως βαριες περιπτωσεις.

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και στον δικό μου κύκλο: θείος-ξαδέρφη-ανίψι πακέτο (ξεκίνησε από το ανίψι - είπαν ότι τους κόλλησε η δασκάλα), φίλοι της γυναίκας μου (ολόκληρη η οικογένεια 4 άτομα), γείτονες κ.λπ.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
Περαστικά Μυρμιδόνα. Κάτι παίζει εκεί στη Γερμανία σίγουρα, είχαμε επισκέπτες το Σ/Κ με το που γύρισαν πίσω αμέσως τους έπιασε το τεστ αντιγόνου.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,910
Περαστικά και από μένα. Πλακώσου στο Sauerkraut (γερμανική λαχανοπικάντικη) και τα Wurst.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,491
Περαστικά Μυρμίδον. Πως το περνάς; Έχεις και αγευσία ή είναι όμικρον χωρίς;
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,043
Τρίτη μερα σήμερα και είμαι πολύ καλύτερα. Από την αρχή γενικά μέχρι 38 πυρετό έκανα, ελάχιστο βήχα συνήθως πρωί προτού σηκωθώ και το χειρότερο ήταν μακρά το μπούκωμα, από το φύσα φύσα έκανα πληγές στην μύτη. Γευση, όσφρηση και γενικά όρεξη κομπλέ
 
Top Bottom