What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Coronavirus: Based Μπολι Chads, Antivaxx Cringe, Ήρθε το Τέλος

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,004
Κάποιος θα έφτυσε στο φαΐ/χαλβά που τον ταΐσανε...
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,850
ΤΩΝ ΚΩΛΗΣΑΝ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΤΟΝ ΗΓΕΤΗ ΜΑΣ

edit τώρα που το σκέφτομαι μια μετάλλαξη Μητσοτάκη μας έλειπε...
Ή μήπως ήταν μελετημένο σχέδιο των μυστικών μας υπηρεσιών για να δολοφονήσουν τον Ερντογάν και ο πρωθυπουργός μας ήταν ο ήρωας/εθελοντής που λειτούργησε σαν delivery method?
3149678.jpg
Καλύτερη φατσούλα για assassin που θα βρεθεί, όχι πείτε μου?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,568
Λιγο νωρις δεν βγηκε το αποτελεσμα του τεστ; μηπως πηγε εκει για να τους κολησει ολους; την ειδε βιολογικο οπλο και εκανε ντου;
Δεν πηγε και σε καμια συνελευση της αριστερας, ως επισκεπτης, για να το επιβεβαιωσουμε.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,043
1647332968740.png
Όλοι οι δείκτες πάνω από κάθε άλλη μέρα και ακούγεται για κατάργηση όλων των μέτρων....
I give up....
Δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί όλο αυτό και τι περιμένουν, είναι σαν να λένε ότι όλα τα μέτρα από την αρχή της πανδημίας δεν είχαν κανένα νόημα
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,004
View attachment 3106
Όλοι οι δείκτες πάνω από κάθε άλλη μέρα και ακούγεται για κατάργηση όλων των μέτρων....
I give up....
Δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί όλο αυτό και τι περιμένουν, είναι σαν να λένε ότι όλα τα μέτρα από την αρχή της πανδημίας δεν είχαν κανένα νόημα

Μάλλον σχετίζεται με το γεγονός ότι ο ιός τείνει να γίνει ενδημικός (αν το λέω σωστά). Η παραλλαγή Όμικρον δύσκολα σε στέλνει στο νοσοκομείο είτε είσαι εμβολιασμένος είτε ανεμβολίαστος. Έχω και πρόσφατο παράδειγμα με γνωστό 65άρη ανεμβολίαστο που κόλλησε πριν από 15 μέρες. Έμεινε 2 μέρες στο κρεβάτι και τον πέρασε σαν κρύωμα. Το σύστημα υγείας δεν πιέζεται πια όπως με τη Δέλτα. Με λίγα λόγια, στα φρύδια τους αν κολλήσεις ή όχι. Προέχει η Οικονομία και η Ανάπτυξη!!!111!!!
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,043
Το θέμα είναι ότι εδώ οι δείκτες σε αυτούς που μπαίνουν νοσοκομείο και το ποσοστό των ΜΕΘ που χρησιμοποιούνται για ασθενείς κοβιντ είναι επίσης μεγαλύτερο από κάθε άλλη φορά
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,559
Μάλλον σχετίζεται με το γεγονός ότι ο ιός τείνει να γίνει ενδημικός (αν το λέω σωστά). Η παραλλαγή Όμικρον δύσκολα σε στέλνει στο νοσοκομείο είτε είσαι εμβολιασμένος είτε ανεμβολίαστος. Έχω και πρόσφατο παράδειγμα με γνωστό 65άρη ανεμβολίαστο που κόλλησε πριν από 15 μέρες. Έμεινε 2 μέρες στο κρεβάτι και τον πέρασε σαν κρύωμα. Το σύστημα υγείας δεν πιέζεται πια όπως με τη Δέλτα. Με λίγα λόγια, στα φρύδια τους αν κολλήσεις ή όχι. Προέχει η Οικονομία και η Ανάπτυξη!!!111!!!
Κάπως έτσι βασικά, ότι πλέον έχουμε, εμβόλια, ανοσία (όσοι κόλλησαν με ή χωρίς εμβολιασμό) και κάποια φάρμακα για αντιμετώπιση του ιού και παίρνει σιγά σιγά την θέση του δίπλα στην εποχική γρίπη.
Στην αρχή δεν είχαμε τίποτα από αυτά και για αυτό και όλος αυτός ο χαμός.

Σαφώς ο καθένας πρέπει να έχει και λίγο το νου του γιατί δεν πάει να πει ότι όλα πόπα τώρα ξαφνικά, αλλά περνάμε πλέον στην φάση που απλά ζούμε με μια ακόμα αρρώστια που πάει και έρχεται.

Όσο για τους δείκτες εισαγωγών/ΜΕΘ θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε ποιοι είναι εμβολιασμένοι/ανεμβολίαστοι και πόσοι βγαίνουν ζωντανοί και πόσο γρήγορα βγαίνουν, πάλι με αντίστοιχα ποσοστά εμβολιασμένων/ανεμβολίαστων. Δηλαδή από ένα σημείο και μετά μάλλον οι κυβερνήσεις μπαίνουν σε φάση "να το εμβόλιο, εμείς ανοίγουμε, ας το κάνατε", αλλά δεν βλέπω τα νούμερα που γράφω παραπάνω για να δω αν πράγματι ισχύει το "όλοι αυτοί είναι ανεμβολίαστοι ας το έκαναν να γλιτώσουν" που ακούω ή και σκέφτομαι και εγώ καμιά φορά.
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,491

1647338398685.png


🤡🤡🤡🤡

EDIT : inbefore «Εγώ εννοούσα ότι δεν μπαίνουν σε ΜΕΘ βρε κουτά».
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,004

View attachment 3107


🤡🤡🤡🤡

EDIT : inbefore «Εγώ εννοούσα ότι δεν μπαίνουν σε ΜΕΘ βρε κουτά».

Έτσι ακριβώς όμως. Χτυπά τους ανεμβολίαστους και χαϊδεύει τους εμβολιασμένους. Ας έρθει να το πει στην τριπλοεμβολιασμένη 28χρονη γειτόνισσά μου που την έριξε κάτω για καμιά βδομάδα και το φύσαγε και δεν κρύωνε...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,568
Ας έρθει να το πει στην τριπλοεμβολιασμένη 28χρονη γειτόνισσά μου που την έριξε κάτω για καμιά βδομάδα και το φύσαγε και δεν κρύωνε...

Καποιος μπορει να πει οτι η μια εβδομαδα δεν ειναι πολλες ημερες και οτι αφου το περασε βαρια, μπορει με τον τριπλο εμβολιασμο να γλυτωσε το νοσοκομειο και ισως τον θανατο.
Ας μην επιστρεφουμε στην σελιδα ενα του θεματος. Εμβολιασμος δεν σημαινει μη νοσηση και δεν σημαινει οτι το εμβολιο θα "πιασει".
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,559
Καποιος μπορει να πει οτι η μια εβδομαδα δεν ειναι πολλες ημερες και οτι αφου το περασε βαρια, μπορει με τον τριπλο εμβολιασμο να γλυτωσε το νοσοκομειο και ισως τον θανατο.
Ας μην επιστρεφουμε στην σελιδα ενα του θεματος. Εμβολιασμος δεν σημαινει μη νοσηση και δεν σημαινει οτι το εμβολιο θα "πιασει".
ναι οκ φαντάζομαι το μπότης το λέει με τι λογική του τι λένε οι παπάρηδες οι κυβερνώντες όμως.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,568
Αν το μποτακι ψαχνει να βρει λογικη στην κυβερνηση, εχω να του πουλησω ενα σπανιο ειδος πρασινου φυκιου, μοναδικο στον κοσμο.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,043
1647593721106.png

Tα πράγματα χειροτερεύουν ακόμα περισσότερο, καθε μέρα και ένα ακόμα αρνητικό ρεκόρ είτε σε κρούσματα/ποσοστό που χρειάζεται εισαγωγή/ασθενών με κοβιντ που χρειάζονται μεθ
Στην κάτω σαξονία που βρίσκομαι πάντως πήραν παράταση τα μετρα και από κει που ήταν από την επόμενη εβδομάδα να καταργηθούν όλα τα μέτρα, πάει από 4 Απρίλη το οποίο αν συνεχιστούν έτσι τα πράγματα νομίζω θα αλλάξει
 
Top Bottom