What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ragequit.gr quotes without context

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Σταμάτα να τραμπουκίζεις τον Λέλο, θα σου βγει από τα πλάγια ως άλλο τέρας από τους Monty Python. Άσε που περνάει και τα ψυχολογικά του. Και μιας και το θίξαμε:

την εχω 6 ποντους

εχω μεγαλα δαχτυλα

Λέλο, πώς λειτουργεί αυτός ο συνδυασμός? Ξέχασα να σε ρωτήσω τις προηγούμενες ημέρες. Είμαστε σε safe space.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Δεν ξερω γιατι εχεις κανει focus στην κουνελομουτσουνα μου. Παντως να ξερεις. δεν ημουν εγω. Μπορει και να ημουν αλλα δεν ηξερα οτι εισαι εσυ ο αλλος.
Ας μιλησουμε λοιπον, για πραγματα, βασικα εγω θα μιλησω, για μελισσουλες που ζουζουνιζουν τα λουλουδια.

Η ωραιοτερη γυναικα ειναι η μουσικη. Και ερωτω, πως παιζει καποιος μουσικη; Με μουσικα οργανα θα απαντησουν οι πολυξεροι.
Οι γυναικες ειναι τα μουσικα οργανα και ο ηχος τους παραγεται απο τα δαχτυλα μας. Εμεις ειμαστε οι μουσικοι.
Οι γυναικες ειναι σαν το πιανο, πρεπει να ξερεις τι πληκτρα θα πατησεις γιατι αν παιξεις φαλτσο, θα παιξει πονοκεφαλος και θα γινεις εμπλαστρο, αφου θα βλεπεις μονο πλατη.

Οι γυναικες θελουν να νοιωθουν και σαν φυσαρμονικα. πρεπει να την ξερεις την τεχνη της φυσαρμονικας, να την καθοδηγεις στο στομα σου με τροπο που να προκαλει επιθυμια για χορο. Πρεπει να παιζεις νοτες οπως η Σι και να κανεις την ΜΙ να ακουγεται σαν ΣΙ.
Αν παιζεις μονο ΜΙ, θα γινεις σολιστας στο πουλοφωνο. αχαρο οργανο, σχεδον βουβο και μονοτονο. Ουτε κουρδισμα δεν θελει.

Το βιολι και το τσελο, δεν ειναι τυχαιο οτι εχουν γυναικειες καμπυλες. Το θεμα ομως ειναι στο δοξαρι, Αυτοι που το κρατουν, δεν χρησιμοποιουν ολοκληρη την επιφανεια του. Κανενας δεν παιζει με δυο μετρα δοξαρι αλλα ολοι παιζουν με τεχνικη.
Ενα αλλο σημειο ειναι οτι ενω το δοξαρι εχει παντου το ιδιο μηκος, συνηθως, δεν το χρησιμοποιουν ολοκληρο, επικεντρωνονται σε συγκεκριμενα σημεια και καποιοι το παιζουν καλυτερα. Με τα ιδια εφοδια, δημιουργουν καλυτερες νοτες, πολυ ΣΙ.
Καθολου τυχαιο που ο μαεστρος, καθοδηγει την ορχηστρα, συνηθως με τα δαχτυλα του ή με κατι μικρο, στενο-οχι πολυ-μακρο. Δεν υπαρχει μαεστρος με δοκαρι.

Οτι δεν χρησιμοποιειται, περισσευει δηλαδη ειναι αχρηστο, δωρο αδωρο κτλ. Τα 20 μετρα δοξαρι, δεν θα παιξουν καλυτερη μουσικη.
δεν μπορεις να παιξεις με 20 μετρα δοξαρι, θα τριξουν οι χορδες.

Η γυναικα ειναι η ορχηστρα που περιμενει οδηγιες απο τα δαχτυλα. Ενας σωστος μαεστρος ξεκιναει απαλα και με τις σωστες εναλλαγες στον ρυθμο, δημιουργει ενα κρεσεντο που με την σειρα του δημιουργει την κορυφωση του εργου και μαγνητιζει το χειροκροτημα.
Στο τελος του εργου υποκλινεται, γιατι δεν ειναι εγωπαθης, δεν καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι. Δεν υπαρχει τιποτα εδω που να αξιζει να καυχηθει. Το μεγαλο δοξαρι δεν εχει τιποτα για να καυχηθει, ολη την δουλεια την κανουν οι χορδες, το οργανο.

Και φτασαμε στο σημειο οπου εγω μιλαω για μουσικη και εσυ εχεις αποριες για τα στρεμματα και τα τετραγωνικα.

θα ηθελα να συμπληρωσω και να επεκταθω αλλα εφτασα ηδη στο σεντονι, το ρουχο της ντροπης.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δεν ξερω γιατι εχεις κανει focus στην κουνελομουτσουνα μου. Παντως να ξερεις. δεν ημουν εγω. Μπορει και να ημουν αλλα δεν ηξερα οτι εισαι εσυ ο αλλος.
Ας μιλησουμε λοιπον, για πραγματα, βασικα εγω θα μιλησω, για μελισσουλες που ζουζουνιζουν τα λουλουδια.

Η ωραιοτερη γυναικα ειναι η μουσικη. Και ερωτω, πως παιζει καποιος μουσικη; Με μουσικα οργανα θα απαντησουν οι πολυξεροι.
Οι γυναικες ειναι τα μουσικα οργανα και ο ηχος τους παραγεται απο τα δαχτυλα μας. Εμεις ειμαστε οι μουσικοι.
Οι γυναικες ειναι σαν το πιανο, πρεπει να ξερεις τι πληκτρα θα πατησεις γιατι αν παιξεις φαλτσο, θα παιξει πονοκεφαλος και θα γινεις εμπλαστρο, αφου θα βλεπεις μονο πλατη.

Οι γυναικες θελουν να νοιωθουν και σαν φυσαρμονικα. πρεπει να την ξερεις την τεχνη της φυσαρμονικας, να την καθοδηγεις στο στομα σου με τροπο που να προκαλει επιθυμια για χορο. Πρεπει να παιζεις νοτες οπως η Σι και να κανεις την ΜΙ να ακουγεται σαν ΣΙ.
Αν παιζεις μονο ΜΙ, θα γινεις σολιστας στο πουλοφωνο. αχαρο οργανο, σχεδον βουβο και μονοτονο. Ουτε κουρδισμα δεν θελει.

Το βιολι και το τσελο, δεν ειναι τυχαιο οτι εχουν γυναικειες καμπυλες. Το θεμα ομως ειναι στο δοξαρι, Αυτοι που το κρατουν, δεν χρησιμοποιουν ολοκληρη την επιφανεια του. Κανενας δεν παιζει με δυο μετρα δοξαρι αλλα ολοι παιζουν με τεχνικη.
Ενα αλλο σημειο ειναι οτι ενω το δοξαρι εχει παντου το ιδιο μηκος, συνηθως, δεν το χρησιμοποιουν ολοκληρο, επικεντρωνονται σε συγκεκριμενα σημεια και καποιοι το παιζουν καλυτερα. Με τα ιδια εφοδια, δημιουργουν καλυτερες νοτες, πολυ ΣΙ.
Καθολου τυχαιο που ο μαεστρος, καθοδηγει την ορχηστρα, συνηθως με τα δαχτυλα του ή με κατι μικρο, στενο-οχι πολυ-μακρο. Δεν υπαρχει μαεστρος με δοκαρι.

Οτι δεν χρησιμοποιειται, περισσευει δηλαδη ειναι αχρηστο, δωρο αδωρο κτλ. Τα 20 μετρα δοξαρι, δεν θα παιξουν καλυτερη μουσικη.
δεν μπορεις να παιξεις με 20 μετρα δοξαρι, θα τριξουν οι χορδες.

Η γυναικα ειναι η ορχηστρα που περιμενει οδηγιες απο τα δαχτυλα. Ενας σωστος μαεστρος ξεκιναει απαλα και με τις σωστες εναλλαγες στον ρυθμο, δημιουργει ενα κρεσεντο που με την σειρα του δημιουργει την κορυφωση του εργου και μαγνητιζει το χειροκροτημα.
Στο τελος του εργου υποκλινεται, γιατι δεν ειναι εγωπαθης, δεν καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι. Δεν υπαρχει τιποτα εδω που να αξιζει να καυχηθει. Το μεγαλο δοξαρι δεν εχει τιποτα για να καυχηθει, ολη την δουλεια την κανουν οι χορδες, το οργανο.

Και φτασαμε στο σημειο οπου εγω μιλαω για μουσικη και εσυ εχεις αποριες για τα στρεμματα και τα τετραγωνικα.

θα ηθελα να συμπληρωσω και να επεκταθω αλλα εφτασα ηδη στο σεντονι, το ρουχο της ντροπης.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Οι γυναικες θελουν να νοιωθουν και σαν φυσαρμονικα. πρεπει να την ξερεις την τεχνη της φυσαρμονικας, να την καθοδηγεις στο στομα σου με τροπο που να προκαλει επιθυμια για χορο.
Για αποφυγή παρεξηγήσεων στους νέους αναγνώστες: έτσι και καταφέρετε να ρίξετε γυναίκα και έρθει η στιγμή που θα γίνει το σούξουμουξου, μην αρχίσετε να τη φυσάτε σαν μπαλόνι. Θα κάνει κακό και στους δυο σας.

Λέλο, μας διαβάζουν και μικρά παιδιά (κάπου στις ηλικίες 23-27 μαθαίνω). Τα παίρνουν τοις μετρητοίς ορισμένα πράγματα.

Edit: για να απαντήσω στην ερώτησή σου, κανένα focus αν και όντως φαίνεται έτσι. Ήταν το μόνο thread που κατάφερα να παρακολουθήσω την τελευταία βδομάδα, οπότε έτυχε. :D
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Δεν ξερω γιατι εχεις κανει focus στην κουνελομουτσουνα μου. Παντως να ξερεις. δεν ημουν εγω. Μπορει και να ημουν αλλα δεν ηξερα οτι εισαι εσυ ο αλλος.
Ας μιλησουμε λοιπον, για πραγματα, βασικα εγω θα μιλησω, για μελισσουλες που ζουζουνιζουν τα λουλουδια.

Η ωραιοτερη γυναικα ειναι η μουσικη. Και ερωτω, πως παιζει καποιος μουσικη; Με μουσικα οργανα θα απαντησουν οι πολυξεροι.
Οι γυναικες ειναι τα μουσικα οργανα και ο ηχος τους παραγεται απο τα δαχτυλα μας. Εμεις ειμαστε οι μουσικοι.
Οι γυναικες ειναι σαν το πιανο, πρεπει να ξερεις τι πληκτρα θα πατησεις γιατι αν παιξεις φαλτσο, θα παιξει πονοκεφαλος και θα γινεις εμπλαστρο, αφου θα βλεπεις μονο πλατη.

Οι γυναικες θελουν να νοιωθουν και σαν φυσαρμονικα. πρεπει να την ξερεις την τεχνη της φυσαρμονικας, να την καθοδηγεις στο στομα σου με τροπο που να προκαλει επιθυμια για χορο. Πρεπει να παιζεις νοτες οπως η Σι και να κανεις την ΜΙ να ακουγεται σαν ΣΙ.
Αν παιζεις μονο ΜΙ, θα γινεις σολιστας στο πουλοφωνο. αχαρο οργανο, σχεδον βουβο και μονοτονο. Ουτε κουρδισμα δεν θελει.

Το βιολι και το τσελο, δεν ειναι τυχαιο οτι εχουν γυναικειες καμπυλες. Το θεμα ομως ειναι στο δοξαρι, Αυτοι που το κρατουν, δεν χρησιμοποιουν ολοκληρη την επιφανεια του. Κανενας δεν παιζει με δυο μετρα δοξαρι αλλα ολοι παιζουν με τεχνικη.
Ενα αλλο σημειο ειναι οτι ενω το δοξαρι εχει παντου το ιδιο μηκος, συνηθως, δεν το χρησιμοποιουν ολοκληρο, επικεντρωνονται σε συγκεκριμενα σημεια και καποιοι το παιζουν καλυτερα. Με τα ιδια εφοδια, δημιουργουν καλυτερες νοτες, πολυ ΣΙ.
Καθολου τυχαιο που ο μαεστρος, καθοδηγει την ορχηστρα, συνηθως με τα δαχτυλα του ή με κατι μικρο, στενο-οχι πολυ-μακρο. Δεν υπαρχει μαεστρος με δοκαρι.

Οτι δεν χρησιμοποιειται, περισσευει δηλαδη ειναι αχρηστο, δωρο αδωρο κτλ. Τα 20 μετρα δοξαρι, δεν θα παιξουν καλυτερη μουσικη.
δεν μπορεις να παιξεις με 20 μετρα δοξαρι, θα τριξουν οι χορδες.

Η γυναικα ειναι η ορχηστρα που περιμενει οδηγιες απο τα δαχτυλα. Ενας σωστος μαεστρος ξεκιναει απαλα και με τις σωστες εναλλαγες στον ρυθμο, δημιουργει ενα κρεσεντο που με την σειρα του δημιουργει την κορυφωση του εργου και μαγνητιζει το χειροκροτημα.
Στο τελος του εργου υποκλινεται, γιατι δεν ειναι εγωπαθης, δεν καμαρωνει σαν γυφτικο σκεπαρνι. Δεν υπαρχει τιποτα εδω που να αξιζει να καυχηθει. Το μεγαλο δοξαρι δεν εχει τιποτα για να καυχηθει, ολη την δουλεια την κανουν οι χορδες, το οργανο.

Και φτασαμε στο σημειο οπου εγω μιλαω για μουσικη και εσυ εχεις αποριες για τα στρεμματα και τα τετραγωνικα.

θα ηθελα να συμπληρωσω και να επεκταθω αλλα εφτασα ηδη στο σεντονι, το ρουχο της ντροπης.

Λέλο φανταστική η περιγραφή, πρόσεχε όμως μην σε πούνε σεξιστή επειδή "εργαλειοποιείς" τις γυναίκες. :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Λέλο φανταστική η περιγραφή, πρόσεχε όμως μην σε πούνε σεξιστή επειδή "εργαλειοποιείς" τις γυναίκες. :Ρ
Μποτάκι σιγοβράζει το ζουμάκι σου για cancel ε; :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
μην αρχίσετε να τη φυσάτε σαν μπαλόνι. Θα κάνει κακό και στους δυο σας.
Ειπα εγω τρομπετα; φυσαρμονικα ρε και οι λεξεις ηταν αρτιστικες.
Καλο ειναι να μαθαινει και ο κοσμος, γιατι δεν ξερει τι θα φερει το μελλον. Μπορει το μελλον να φερει φουσκωτη συντροφο. γουστα ειναι αυτα και τα περισσοτερα δεν ξερουμε οτι τα εχουμε. Ξεραμε οτι θα μας αρεσει το witcher; μια μερα το μαθαμε ομως, και μας αρεσε.


Λέλο φανταστική η περιγραφή, πρόσεχε όμως μην σε πούνε σεξιστή επειδή "εργαλειοποιείς" τις γυναίκες. :Ρ
Μου εχουν πει τοσα πολλα πραγματα που η πραγματικοτητα μου εχει γινει ενας μυθος, μια ξεχασμενη Ατλαντιδα. Με εχουν πει κροκοδειλο, καρχαρια κ.α ειδη του ζωικου βασιλειου αλλα ποτε δεν με αποκαλεσαν γουρουνι. Ανισορροπο και αλλα πραγματα που δεν τα αναφερω επειδη μπορει να παρερμηνευτουν.

Το σχόλιο ήταν περισσότερο στοχευμένο προς τα δασοπλατότριχα καραφλογηρατιά μας, παρά για τα λεία μάγουλά σας.
Αυτο ή εκανα αναφορα στον τσιουμπακα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
τον παρεξηγισατε. Γυναικοποιει (αξιοποιει) τα εργαλεια

Είναι γνωστό άλλωστε ότι τα πάσης φύσεως εργαλεία, χωρίς αγάπη και στοργή... ξεραίνονται.
 
Top Bottom