What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ασύρματα ακουστικά

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Καλησπερα, χρησιμο thread.
Μεταφερω το pc στη κρεβατοκαμαρα λογω μωρου και πρεπει να παιζω χωρις ενταση. Χρειαζομαι καλα ακουστικα. Καποια προταση? Θα επιθυμουσα να ειναι συμβατο και με Ps5 διοτι οταν παιζω κοιμαται η μικρη και το soundbar που εχω κανει υπερβολικα θορυβο ακομη και οταν ειναι χαμηλα.

Budget στα 100 ευρω. Αν και θελω να χαλασω οσο πιο λιγα χρηματα γινεται.


 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411


Thanks. Κλεινω προς τα razer.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411
Πάρε και ενα review να τσεκαρεις.


Το παρηγγειλα. Αναμενεται απο εβδομαδα. Ειδα ειχε σχεδον 30 ευρω απο πλαισιο και skroutz. Θα επανελθω με εντυπωσεις
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,678
Τελικά πήρα αυτά...


...κυρίως επειδή ταξίδευα σε 2 μέρες και αυτά ήταν τα μόνα που είχαν εξπρές παράδοση την επομένη ακριβώς ημέρα :Ρ

Προς το παρόν δηλώνω 100% ικανοποιημένος. Είναι η πρώτη φορά που παίρνω τέτοια noise-cancelling ασύρματα, και πραγματικά ξανοίγεται ένας νέος κόσμος μπροστά μου. Είτε στο τρένο, είτε στο ΚΤΕΛ, είτε στο δρόμο, είτε οπουδήποτε, άπαξ και ενεργοποιήσεις το noise-cancelling mode δεν ακούς κυριολεκτικά τίποτα άλλο πέρα από τη μουσική. Παράλληλα βέβαια έχεις και επιλογή με ένα κουμπάκι να ενισχύεις το ambient sound, αν θες να τα φοράς και να είσαι σε επαγρύπνηση για το τι γίνεται τριγύρω σου. Επίσης τα πήρα την προηγούμενη Πέμπτη, και μέχρι σήμερα με σχεδόν καθημερινή χρήση δεν χρειάστηκε να τα φορτίσω ούτε μία φορά ως τώρα.

Το μόνο "ψεγάδι" που μου έρχεται να επισημάνω, είναι πως τα κουμπιά δεν είναι και πολύ διακριτά και θέλουν μια άλφα αναψηλάφηση μέχρι να συνηθίσεις τι κάνει ποιο ώστε να τα πατάς ασυναίσθητα. Επίσης αν ενεργοποιήσεις το noise-cancelling mode και δεν παίζει εκείνη την ώρα κάποιο τραγούδι, ακούγεται by default ένας ελαφρύς ήχος σαν τρίξιμο από τα ακουστικά. Αλλά προφανώς αυτό σταματάει μόλις αρχίσει η μουσική.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αντε μεγεια και καλις ακροασεις, παιδια. Κι ακουστε και καμια μελωδια, να στρωσουν τα τυμπανα σας στις χαμηλες, οχι μονο μεταλα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,518
Παράλληλα βέβαια έχεις και επιλογή με ένα κουμπάκι να ενισχύεις το ambient sound, αν θες να τα φοράς και να είσαι σε επαγρύπνηση για το τι γίνεται τριγύρω σου
Διαβασα τα σχολια και μου φαινεται λιγο WTF!!!!!!!!!!!!!!!!!! οτι υπαρχουν ανθρωποι που θελουν αποκοπη απο τους ηχους του περιβαλλοντος οταν ειναι σε εξωτερικους χωρους. Το λεω απο εμπειρια.

Respect στον τυπο που τα αγορασε επειδη διπλα στο σπιτι του υπαρχει παιδικη χαρα οπου τα απογευματα μαζευονται 20-30 παιδια.
Η αλλη εκανε την ερωτηση εαν ειναι βαρια για 8ωρη χρηση και η αλλη της ειπε, εξαρταται απο την δουλεια.
Σηκωνει euro-παλετες και δενει φορτια σε νταλικες.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411
Αγοραστηκε το razer barracuda x στα 70 ευρω με τα μεταφορικα. Το δοκιμασα σε pc και ps5. Αμεση συνδεση και καλος ηχος στα αυτια μου. Το μικροφωνο βγαινει/μπαινει και δεν εχει δοκιμαστει.

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Thanks @Mogrey665 .

Το προτεινω, τονιζοντας ομως οτι δεν εχω αλλη εμπειρια απο ακουστικα.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μακρυα τα ηλκτρομαγνητικα πεδια απο τα αυτια μας και τα τσιπακια απο υτα σκυλια μας, λεμε!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Εγώ καλού κακού φοράω πάντα αλουμινόχαρτο στο κεφάλι μου.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Τελικά πήρα αυτά...
Δεν τα λες και ασχημα παντως. Για 50 Ε, μεγαλη αποκριση συχνοτητων, καλη ευαισθησια, πολλες καλες κριτικες απο χρηστες, αξιοπιστη μαρκα.
Η Edifier αν και πολυ καλα προιοντα ηχου ακουστικα μικρα μεγαλα ηχεια, εχει ενα ψιλοθεματακι με τα μπασα. Οχι οτι σου λειπουν, απλα δεν ειναι τοσο γεματο, οσο σε αλλα ηχεια. Ομως καθαροτατος σωστος ηχος και σε μουσικη και σε φωνη. Στον υπολογιστη εχω τα Μ1360, με καλυπτει το μπασο τους κι αν χρειαστω κατι πιο δυνατο, με ενα προγραματακι εκουαλαιζερ γινεται μια χαρα η δουλεια
 
Top Bottom