What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Παρε τον πονο σου και γραψε βιβλιο. Η συνωμοσια της γραμματοσειρας.
Λογικα πηγε στο καταστημα και ειπε, τυλιξτε μου αυτο το λαπτοπ στο βαθος και ενα κιλο χαρτι.
Σκέψου ότι εκείνη την εβδομάδα δεν είχε βγάλει βιβλίο. Το ξέρω γιατί όταν είμαι στον μεγάλο Σκλαβενίτη και περιμένω να έρθει η σειρά μου στα σαλάμια, πάω παραδίπλα στα βιβλία και ξεφυλλίζω Χρησηίδα. Είμαι κατά του καψίματος βιβλίων, αλλά για την Δημουλίδου θα έκανα μια εξαίρεση
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
χαλαρωστε λιγο γιατι θα σας ποσταρει στο φουμπου. Θα πει οτι απειλουν την ζωη της επειδη αφυπνιζει το ελληνικο πνευμα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Δέχεται πούλινκ το γλυκό μου μαναράκι γιατί τα 'γράφει όπως είναι'. :D
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Είδα το uncharted σε ένα DIY home theater που έχει ένα φιλαράκι. Ευτυχώς που υπήρχαν πολλά αποθέματα σε κοψίδια και πέρασε η ώρα τρώγοντας, τι φολα ήταν αυτή η ταινία ρε φίλε.....
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
το ελληνικο
ouzo.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Και η αποδειξη. Οταν στο κεφαλι του Κουνελου σκανε ασχετα πραγματα, σε ασχετο χρονο. Θα τα βρει μπροστα του, πολυ συντομα.


Sorry για το off topic. πιειτε τρια ποτηρια νερο και θα το ξεχασετε.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
τελικα απ οτι φαινεται, δεν θα ειναι απλως ευκαιρια για 2 ωρες ποπκορν, ή για διαπιστωσεις του στυλ: αχχχχχ, ημαντε νιος και γερασα....
περιεργως, ειναι ΚΑΛΗ ταινια. η πόλυ γραφει στον τοιχο της οτι μεχρι τωρα ειναι η καλυτερη ταινια του φεστιβαλ... 😲😀

 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Πάρα πολύ ωραίο το Lawless (2012). Το έχει στο youtube και με ελληνικούς υπότιτλους. Και ομολογώ ότι ποτέ δεν είχα τον LaBeouf σε εκτίμηση.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Με έπιασε μια ελαφριά, πως να το πω τώρα, χαζομαλάκυνση και βλέπω καφροκωμωδίες των 90's.
Top Secret, Dracula Dead And Loving It, Hot Shots 1 & 2 και θα κατεβάσω και το Airplane. Ταινιάρες με πολύ γέλιο και ας λένε οτι θέλουν τα σινεφιλαράκια.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Είδα το Northman. Είχε πολλά καλά, κυρίως τεχνικά στοιχεία, φανταστικά locations,ερμηνείες-διάλογοι κλπ όλα cool, αλλά ρε σεις, αυτή η ιστορία της εκδίκησης δεν είχε την κλιμάκωση και την λύτρωση που περίμενα. Δεν ήταν κακή ταινία σε καμία περίπτωση, αλλά από την άλλη μεριά δεν με συγκλόνισε κιόλας. Ο τυπάς έχει μπει σε έναν δρόμο αίματος περισσότερο γιατί πρέπει και όχι γιατί αισθάνεται τον πόνο που του προκάλεσε η δολοφονία του πατέρα του. Τι να πω, ίσως απλά να μην μου έκανε προσωπικά κλικ, την είδα και σε τέσσερις διαφορετικές ημέρες λόγω κούρασης και ίσως να έπαιξε και αυτό τον ρόλο του. Έχω να κάνω όμως μια παρατήρηση

Ο τύπος θέλει να εκδικηθεί αυτούς που του στέρησαν τον πατέρα του και το βασίλειο του μέχρι που βγάζει γκόμενα, ξαφνικά εκεί κάνει στροφή 180 μοιρών και θέλει να πάνε να ζήσουν τον έρωτα τους σε πιο ζεστά μερη, μέχρι που μαθαίνει ότι η λέγαμενη είναι εγγυος, πάλι στροφή 180 μοιρών, στέλνει την άλλη να γεννήσει μόνη της στο "Μητέρα" και αποφασίζει πάλι να πάει να σκοτώσει τους πάντες, νομίζω αυτό με χάλασε

Με έπιασε μια ελαφριά, πως να το πω τώρα, χαζομαλάκυνση και βλέπω καφροκωμωδίες των 90's.
Top Secret, Dracula Dead And Loving It, Hot Shots 1 & 2 και θα κατεβάσω και το Airplane. Ταινιάρες με πολύ γέλιο και ας λένε οτι θέλουν τα σινεφιλαράκια.
Καλή φάση, θα έβαζα μέσα και τον Ρομπεν των δασών, οι ήρωες με τα κολάν
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Με έπιασε μια ελαφριά, πως να το πω τώρα, χαζομαλάκυνση και βλέπω καφροκωμωδίες των 90's.
Top Secret, Dracula Dead And Loving It, Hot Shots 1 & 2 και θα κατεβάσω και το Airplane. Ταινιάρες με πολύ γέλιο και ας λένε οτι θέλουν τα σινεφιλαράκια.

Ρε συ όλες αυτές οι ταινίες που ανέφερες, άλλη περισσότερο και άλλη λιγότερο, είναι υπέροχες και αν κάποιος σινεφίλ τις υποτιμά τότε δεν ξέρει τι του γίνεται. Το συγγραφικό επίπεδο που απαιτείται για να έχεις τόσο πυκνή αναλογία επιτυχημένου χιούμορ ανά λεπτό είναι τεράστιο.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Ρε συ όλες αυτές οι ταινίες που ανέφερες, άλλη περισσότερο και άλλη λιγότερο, είναι υπέροχες και αν κάποιος σινεφίλ τις υποτιμά τότε δεν ξέρει τι του γίνεται. Το συγγραφικό επίπεδο που απαιτείται για να έχεις τόσο πυκνή αναλογία επιτυχημένου χιούμορ ανά λεπτό είναι τεράστιο.
Κάπως λέγεται αυτό το είδος αλλά δεν θυμάμαι τον όρο, είχε κάνει και μια σειρά η Rashida Jones πριν κάποια χρόνια πάνω σε αυτό το στυλ, Angie Tribeca - Sonst nichts! (TV Series 2016–2018) - IMDb
 
Top Bottom