What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
Αγόρασα ένα mouse pad της Sharkoon και βρωμάει λάστιχο...

Μέχρι χθες έπαιζα με το υφασμάτινο κάλυμα που είχε το laptop μεταξύ πληκτρολογίου και οθόνης όταν το πρωτοαγόρασα τον περασμένο Δεκέμβρη...............
Ναι, πάνω σε αυτό εβγαλα DS Remastered
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Σαν σαμπρέλα ποδηλάτου

Κάπως έτσι βρώμαγε και ένα mousepad της Razer που είχα αγοράσει πέρσι (το μικρό Goliathus). Ανυπόφορη βρώμα. Το έπλυνα με νερό αλλά δεν έφυγε ιδιαίτερα η ενοχλητική οσμή. Μετά από μερικές μέρες απλωμένο στην απλώστρα, η μυρωδιά εξαφανίστηκε...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
Σαν σαμπρέλα ποδηλάτου
και το δικό μου Sharkoon έτσι μυρίζει, βέβαια δεν το είχα καταλάβει μέχρι που το έγραψες και το έτριψα στην μούρη μου για να το διαπιστώσω.

Αυτό που λέει ο μπότης μπορεί να βοηθήσει γιατί το καίει ο ήλιος, αλλά την ίδια στιγμή σκληραίνει κιόλας.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
και το δικό μου Sharkoon έτσι μυρίζει, βέβαια δεν το είχα καταλάβει μέχρι που το έγραψες και το έτριψα στην μούρη μου για να το διαπιστώσω.

Αυτό που λέει ο μπότης μπορεί να βοηθήσει γιατί το καίει ο ήλιος, αλλά την ίδια στιγμή σκληραίνει κιόλας.

Το είχα απλώσει στη σκιά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Σαν σαμπρέλα ποδηλάτου

Ο λογος που ρωτησα ειναι επειδη εχει αποτυπωθει ενα περιστατικο στην μνημη μου. θα το αποκαλουσα awkward.
Ηταν να βγω για καφε με την Μπελα Κουνελα. Τελικα, για λογο αγνωστο και χωρις αιτια, τα ρουχα μας φανηκαν ενοχλητικα και επαιξε ενας μαραθωνιος τριψιματος λατεξ. Η Μπελα κουνελα εβγαλε και καποια πρωτογονα ενστικτα και αποφασισε οτι δεν ηθελε να πλυνει τον ιδρωτα της και την εφτιαχνε το mix των μυρωδιων μας. Φυγαμε και καναμε μια γρηγορα σταση στο σπιτι της μανας της.
Ολα ηταν μια χαρα μεχρι που η μανα της μας ρωτησε εαν μας μυριζει καμενο λαστιχο. Εψαχνε η γυναικα, γυρω γυρω, μηπως επιασε κατι φωτια και δεν καταλαβαινε οτι ο λογος που αλλαζε κατευθηνση η μυρωδια, ηταν η κορη της που πηγαινε περα δωθε.
Απο τοτε, οταν μου μυριζει η ακουω για μυρωδια καμενου λαστιχου, μου ερχεται στο μυαλο αυτο το σκηνικο, μαζι με την μυρωδια.

Αυτο ειναι υλικο για οταν θα καταληξω σε ψυχολογο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Σκυταλη απο τον εαυτο μου γιατι ειμαι γρηγορο μπιστολι.
Τις επομενες μερες ειναι να ταξιδεψω και ετσι ξεκινησα τον αγωνα για το μοριακο τεστ. Πηρα τηλεφωνο σε ενα διαγνωστικο κεντρο, μου ειπαν οτι μπορουν να με εξυπηρετησουν. Στην ερωτηση τι χαρτια θα μου δωσουν η απαντηση ηταν το τεστ, αυτο.
Για να ταξιδεψω και για τα σκαναρισματα θα πρεπει χρησιμοποιησω ενα app για το τεστ. Η γυναικα δεν την παλευε και πολυ με την υπομονη της και η συζητηση ελαβε τελος με το κοκκινο κουμπι και μια μπαναγια.
Ξερετε τι ειναι αυτη εφαρμογη; Μπηκα Σε υπουργεια και αεροδρομια, επειδη εχουν λιστες με covid τα παντα ολα αλλα αυτο το σημειο της ενημερωσης απουσιαζει.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Αυτο που ξέρω εγώ είναι ότι σου περνάνε στο gov το αποτέλεσμα και στο αεροδρόμιο σου σκανάρουν το qr, same shit with vaccinatio certificateπου θα λέγαμε στο χωριό μου.
@Stamatimenos για δώσε καμία πληροφορία εκ των εσω
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Αυτο που ξέρω εγώ είναι ότι σου περνάνε στο gov το αποτέλεσμα και στο αεροδρόμιο σου σκανάρουν το qr, same shit with vaccinatio certificateπου θα λέγαμε στο χωριό μου.
@Stamatimenos για δώσε καμία πληροφορία εκ των εσω


Η πρωτη πληροφορια της προκοπης.
Απο το gov ερχεται το QR; Η μπαλοτσα που μιλησα μου ειπε οτι το αποτελεσμα του τεστ που θα μου δωσουν, δεν εχει QR.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,419
a
Η πρωτη πληροφορια της προκοπης.
Απο το gov ερχεται το QR; Η μπαλοτσα που μιλησα μου ειπε οτι το αποτελεσμα του τεστ που θα μου δωσουν, δεν εχει QR.
νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό να τα καταχωρήσουν μετά στο gov αυτοί όπου και βγαίνει πλέον στον φακελό σου
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Είτε δεν ξέρει τι κάνει εκεί μέσα είτε το διαγνωστικό είναι μυρωδιαδες. Ο λόγος που δίνεις το ΑΜΚΑ είναι ακριβώς για να μπει στο σύστημα και να σου περάσει το αποτέλεσμα στο gov, αλλιώς τι να το κάνει; Να σου στείλει ευχετήρια κάρτα στα γενέθλιά σου;

Αν σου αρκεί το ραπιντ πήγαινε σε ένα φαρμακείο και τελείωνε
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
O @Chronomancy και ο @nitro912gr χτυπησαν δυνατα. Ειναι θεμα διαγνωστικου κεντρου. Στο περνανε αυτοι στο συστημα και η δικια μου υποχρεωση ειναι να το κουβαλαω στην τσεπη μου.
Λυθηκε το μυστηριο.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Ο βραζιλιανος επρεπε να ξερει οτι το οριο ειναι μια με δυο, την ημερα.
Και ολη μερα τακ τακ τακ
τουκ τουκ τουκ... σκοτωνει.
 
Top Bottom