What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

SOUTH OF THE CIRCLE

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Θα ξεκινήσω αυτή την κριτική με μια «δήλωση αποποίησης ευθύνης». Πλέον, μετά από χρόνια κυκλοφορίας των λεγόμενων αφηγηματικών εμπειριών (narrative experiences), πιστεύω πως όσοι πρόκειται να καταπιαστούν με αυτά το κάνουν εν γνώσει τους, χωρίς να περιμένουν περίπλοκους γρίφους, εκτεταμένη διάρκεια ή πολυπλόκαμους μηχανισμούς gameplay. Έχοντας πει αυτά, καθιστώ σαφές πως το South of the Circle κρίνεται ως τέτοιος τίτλος, μαζί με την αράδα του, άσχετα με το αν καταφέρνουν εν τέλει τα βιντεοπαιχνίδια ως είδος να είναι το κατάλληλο για κάτι τέτοιο, σε σχέση με άλλα μέσα όπως οι ταινίες, το animation ή η λογοτεχνία. Αυτή η συζήτηση μολονότι ενδιαφέρουσα είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.





Ακαδημαϊκό meltdown, μια ιστορία πάθους



Η ιστορία που θέλει να μας αφηγηθεί το SotC αφορά τον Peter, έναν μετεωρολόγο στα 60’s, που στην προσπάθειά του...

Continue reading...


 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Διάβασα στη ρεκλάμα 'Ψυχροπολεμική φοβικότητα' και 'ακαδημαϊκός ανταγωνισμός' και λέω, δε μπορεί, χείρ Κοφρέτου εποίησε. Άνοιξα την επισκόπηση και δικαιώθηκα. Ωραίο κείμενο, ο τίτλος δεν άπτεται της παρούσης γαλατομπουκαλένιας ψυχοσύνθεσής μου, αλλά χαίρομαι πάντα να βλέπω μικρά έργα τέχνης να κυκλοφορούν σε πείσμα των κυνικών, ψυχικά νεκρών μας καιρών.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223
Θα έλεγες πως το Immortality
Το συγκεκριμένο μου βγάζει κάμποσα Lynch βαημπς
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Ρωτήστε με ξανά σε 3 χρόνια που θα καταφέρω να παίξω κιόλας. Αγοράζω Day 1 για να στηρίζω δημιουργούς, αν επιβιώσω του τούνελ, θα καταφέρω να παίξω κιόλας : D
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,223
Screenshot 2025-09-03 132443.png


3 χρόνια μετά από την εκλογή του κυρ Μπογδάνου για Πρωθυπουργό της Χώρας...
 
Last edited:

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Διάβασα στη ρεκλάμα 'Ψυχροπολεμική φοβικότητα' και 'ακαδημαϊκός ανταγωνισμός' και λέω, δε μπορεί, χείρ Κοφρέτου εποίησε. Άνοιξα την επισκόπηση και δικαιώθηκα. Ωραίο κείμενο, ο τίτλος δεν άπτεται της παρούσης γαλατομπουκαλένιας ψυχοσύνθεσής μου, αλλά χαίρομαι πάντα να βλέπω μικρά έργα τέχνης να κυκλοφορούν σε πείσμα των κυνικών, ψυχικά νεκρών μας καιρών.
Ευχαριστώ Στεφ, όπως πάντα περιμένω τα καουμπόϊκα μάτια σου να πλανηθούνε στις αράδες μου και χαίρομαι με αυτό το ζεστό ινπουτ απ' τα βόρεια. Τέτοια παιχνίδια σφηνάκια με την μικρή συμμετοχή που απαιτούν από τον παίκτη έχουν κι αυτά τη θέση τους για ένα ήρεμο απόγευμα χωρίς πολλά πολλά.
 
Top Bottom