What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,114
6 παιχνίδια και έναν παιχνιδαρο. Και τι παιχνιδαρο αχ.
Ισχύει, 6 και το GOAT 2.0
Bέβαια, για να τα λέμε και όλα, τα παιχνίδια αυτά έχουν πάρει 63, 55, 57, 31, 31, 128 και 107 ώρες
Και ευχαριστημένος είμαι. Αν καταφέρω να τερματίσω και τα δύο που τρέχω τώρα μέχρι τέλος της χρονιάς, θα είναι πόπα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,446
Call of Cthulhu (2018): Είναι φτιαγμένο από ανθρώπους that get it, και αυτό είναι αρκετό. Αλλά ταυτόχρονα, πολύ jankiness. Σε gameplay μηχανισμούς, τα μισά skills είναι απαραίτητα για το full experience, τα άλλα μισά δεν έχουν λόγο ύπαρξης. Ποια είναι ποια; Δεν υπάρχει τρόπος να ξέρεις αν παίζεις πρώτη φορά χωρίς guide. Το stealth είναι ανθυπομέτριο, τα shooting mechanics δεν μπορούν να σταθούν ούτε σαν φοιτητικό project. Ευτυχώς χρησιμοποιούνται ελάχιστα. Σε πιο τεχνικά θέματα, πολύ δυνατά περιβάλλοντα και ατμόσφαιρα, αλλά τα pre-rendered cutscenes προκαλούν θυμηδία ειδικά αν παίζετε σε οποιαδήποτε ανάλυση πέραν του πατροπαράδοτου 1920x1080, ενώ ορισμένα character models, με πιο χαρακτηριστικό αυτό του πρωταγωνιστή, είναι σαν να ήρθαν από άλλο παιχνίδι... παιχνίδι δεκαετίας και βάλε. Παρόλα αυτά, τα αρρωστάκια του παππού Lovecraft θα περάσουν ζάχαρη. 7/10.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,625
ηρθα να κλαψω λιγο, για το ατεντσιον χοουρινγκ. δεν εχω pc. το λαπτοπ μου ειναι κουτσο σαν καβουρας.
οι επιλογες μου ειναι frozen bubble 2, Gweled, mahjongg, flight of the amazon queen, beneath a steel sky που το εχω τερματισει περισσοτερες φορες απο οσα παιχνιδια εχει παιξει η kara. Δηλαδη οτι εχω στο linux και σηκωνει το laptop.
Στην Αφρικη ειχα ξεκινησει το fallout 4. Αυτη ηταν η δευτερη προσεγγιση. Η πρωτη δεν ηταν θεαματικη. μετα εσκασε το τροφοδοτικο και το εριξα στο αλκοολ.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
ηρθα να κλαψω λιγο, για το ατεντσιον χοουρινγκ. δεν εχω pc. το λαπτοπ μου ειναι κουτσο σαν καβουρας.
οι επιλογες μου ειναι frozen bubble 2, Gweled, mahjongg, flight of the amazon queen, beneath a steel sky που το εχω τερματισει περισσοτερες φορες απο οσα παιχνιδια εχει παιξει η kara. Δηλαδη οτι εχω στο linux και σηκωνει το laptop.
Στην Αφρικη ειχα ξεκινησει το fallout 4. Αυτη ηταν η δευτερη προσεγγιση. Η πρωτη δεν ηταν θεαματικη. μετα εσκασε το τροφοδοτικο και το εριξα στο αλκοολ.
1666273974042.png

1666273962062.png
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,578
Tέλος το Mortal Shell, έκανα και stream για πρώτη φορά σήμερα. Αν κανείς θέλει να δει τη τελική μάχη ας πατήσει το spoiler (από το 12ο λεπτό ξεκινάει το καλο run). Υπέροχο παιχνίδι, από τα καλυτερα soulslike που έχω παίξει!
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,050
Εγω λεω να βαλω θηλεια στον λαιμο.

Λέλο, δοκίμασε πρώτα την ψηφιακή θηλιά με αυτό:



Το Instant Gaming το δίνει στα 8,99 ευρώ.

Δεν θα ξεκολλάς μέχρι να πεθάνεις 1852 φορές (τυχαίος αριθμός, μπορεί να είναι και παραπάνω :Ρ).
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Να γράψω και ότι άρχισα το Syberia 3. Πράγματι στρυφνός ο χειρισμός, αλλά τα συμβάντα με κρατάνε, να δω τί θα γίνει. Προς το παρόν, προσπαθώ να βγω απ' την κλινική...
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,742
Δηλαδη οτι εχω στο linux και σηκωνει το laptop.
υπάρχουν ένα σωρό σύγχρονα ελαφριά αντβεντουράκια και κάθε είδους ιντυ.

Γενικά αν δοκιμάζεις παιχνίδια είναι λίγο τυχαίο τι θα δουλέψει και τι όχι. Πάντως στα παιχνίδια που παίζουν καλά στον παλιό μου υπολογιστή περιλαμβάνεται το darkest dungeon.

Και φυσικά το ξέρεις υπάεχει άπειρο πράγμα για scummvm/dosbox.
 
Last edited:

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
412
Τελος το ghost of tsushima. Για καποιο λογο το παιχνιδι δε κλειδωθηκε οταν τελειωσε ο δωρεαν μηνα του ps plus premium και με αφηνε να παιξω. Και ηταν κ ο λογος που το τελειωσα. Βαρεθηκα αρκετα στο τελος και ηταν λιγο αγγαρεια - εννοειται δεν ακουμπω το expansion που ειναι και αυτο playable.

Κανενα επος και masterpiece για εμενα. Ενα καλο παιχνιδι με επαναλαμβανομενο gameplay.

Πιανω cyberpunk για το τελος του αφου τελειωσω το edgerunners.

Μετα ακολουθει pathfinder σε ps5 η elex 2 στο Pc.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,942
Κανενα επος και masterpiece για εμενα. Ενα καλο παιχνιδι με επαναλαμβανομενο gameplay.
Μεταξύ μας το ίδιο θα λένε και οι Sony fanboys όταν ανακοινωθεί για pc.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,625
Δοκίμασε να παίξεις αυτό
Καλυτερο παιχνιδι απο τις ψηφιακες αναμετρησεις μας, δεν υπαρχει φιλτατη.
Ειμαι λιγο αντισυμβατικος. Δεν εχω καρτες και δεν κανω αγορες στο internet. Οταν μπαινουν "απροσκλητοι" στο email μου, δεν σηκωνω φρυδι. Οταν μου στελνουν email οτι η καρτα μου κλειδωθηκε, γελαω σατανικα.
Αυτος ειναι και ο λογος που δεν ασχολουμαι συχνα με την αλλαγη password.
Οταν θελω κατι, τραβιεμαι σαν φυσικη υπαρξη πχ Ηθελα να δωσω πνευματικο upgrade στον αδερφο μου. Τραβηχτηκα και αγορασα το Witcher και του το εδωσα χερι με χερι. Το ρευστο δινει μια κοινωνικοτητα. Ενα χαμογελο. ενα, ευχαριστω, στον αφρικανο τροχονομο που δεν σε εγραψε επειδη του εδωσε χαρτζιλικι.

Στο laptop εχω steam και παιχνιδια που μου ελλειψαν. Με αυτη την οθονη και την επεξεργαστικη δυναμη που στηριζεται σε ενα usb stick, σε ρολο ready boost, Δεν σου ανοιγει η ορεξη για gaming.

Ενα cossacks και ενα torchlight τα σηκωνει αλλα οπως ειπα, αυτη η οθονιτσα μοιαζει με πληρωμενη αγαπη. Ειναι ωραια που υπαρχει αλλα δεν ακουμπαει την ψυχη.

Ειναι και αυτη η αισθηση που σου δινει το πολυ νερο στο κρασι. Ειναι σαν πηγαινεις με το ζορι σε συγγενεις που ειναι βιγκαν. Σαν τους λιγουριδες στο μπαρ, που λιγουρευονται την χοντρη που βρωμαει το τυρι που εχει εγκλωβιστει αναμεσα στις διπλες που κανει η κοιλια της.
Σαν να οδηγας αυτοκινητο και να πρεπει να μπεις σε λεωφορειο.
Την δουλεια σου την κανεις αλλα με τι κοστος;
Ο κουνελος δεν μπορει να συμβιβαστει. Τα λεμονια της ζωης τα πεταει πισω.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,742
Μπήκα στο μπαρ και δεν καταλαβαίνω τίποτα από όσα λέει το μοντέλο στο ίνστακραπ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,362
Total Wal Medieval II, με Γαλλία αυτή την φορά!! Κλασσικά μου έχουν κηρύξει πόλεμο όλοι!!!

Fuck Milan!!!!!!!!!! :mad:

Fuck Milan!!!!!!!!!! :mad:

Fuck Milan!!!!!!!!!! :mad:

Fuck Milan!!!!!!!!!! :mad:
 
Top Bottom